Cukání auta

Moderátor: peta.smolik

Návštěvník

Re: mereni labda sondy

Příspěvek od Návštěvník »

hanzs píše:
Anonymous píše:
milosh píše:Me to delalo u my kary taky, stalo me to 2 litry a uz je to ok :wink:
no zkusm jí proměřit. někde jsem vyšet že to má mít hodnoty 2,5-4 ohmu při 20stupních. a za kolik se dá lambda sonda sehnat?
...ale ne, ty ohmy jsou jen vyhrivani lambda sondy, to ma byt take v poradku, ale neni to zasadni, hlavne lambda na svem vyvodu do ridici jednotky ma pri mereni obycejnym multimetrem ukazovat hodnotu mezi 0,15-0,85V - ta hodnota musi po celou dobu mereni poskakovat v celem rozsahu. Pokud je tam 0 nebo drzi jen treba 0,45V je to spatne.
tak jsem to proměřil a ukázalo mi to nulu. dal sem tam jinou lambda sondu a přestalo to cukat. tak jsem ted zvědavej na tu spotřebu. jak ty 1,6 asi tak žerou nemáte zkušenost?
Reklama
 

Návštěvník

Re: mereni labda sondy

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
hanzs píše:
Anonymous píše:no zkusm jí proměřit. někde jsem vyšet že to má mít hodnoty 2,5-4 ohmu při 20stupních. a za kolik se dá lambda sonda sehnat?
...ale ne, ty ohmy jsou jen vyhrivani lambda sondy, to ma byt take v poradku, ale neni to zasadni, hlavne lambda na svem vyvodu do ridici jednotky ma pri mereni obycejnym multimetrem ukazovat hodnotu mezi 0,15-0,85V - ta hodnota musi po celou dobu mereni poskakovat v celem rozsahu. Pokud je tam 0 nebo drzi jen treba 0,45V je to spatne.
tak jsem to proměřil a ukázalo mi to nulu. dal sem tam jinou lambda sondu a přestalo to cukat. tak jsem ted zvědavej na tu spotřebu. jak ty 1,6 asi tak žerou nemáte zkušenost?
tak to přestalo cukat ale ta spotřeba je furt kolem 8-9litrů
je to normální nebo to je ještě něčim ovlivněno?
Zdenal

Cukání motoru,spotřeba,sytič nefunkční

Příspěvek od Zdenal »

Zdravím všechny,potřebuji poradit.Mám Fiat Tipo 1.6.i jednovačku model přelom 91 když motor nastartuji,má snahu zhasnout,sytič nenastaví vyšší otáčky,tak musím přidat plyn pak volnoběh drží.Dále při jízdě mi nepravidelně auto cuká,ztratí na chvilku výkon.kdysi jsem měnil svíčky+kabely a přestalo to,ale je to tu znova.Tkoušel jsem napojit na Atal,ale ten nedokázal načíst řídící jednotku.Když jsem zkusil změřit emise při přidání plynu se zvyšovala bohatost!Spotřeba taky vysoká.
Mám podezření na labbda sondu,či na nějaký snímač,nevěřím ,že by svíčky odešly po 6000km.Palivový filtr byl měněn před 15000km.
Poradí mi někdo,kde nechat auto seřídit,diagnostika motoru?Jsem z Brna
jirkaR.

Příspěvek od jirkaR. »

A neznáš náhodou Míru Šajbana protože ta přezdívka je mi dost povědomá :?
Zdenal

Příspěvek od Zdenal »

jirkaR. píše:A neznáš náhodou Míru Šajbana protože ta přezdívka je mi dost povědomá :?

opravdu neznám !
prim

škubání a spotřeba

Příspěvek od prim »

S cukáním jsem měl problémy taky, na Grandturismu. Navíc mě trápila spotřeba a z výfuku mi lítal pořád černý dým. Mohlo by to být ukostřením motoru. Tím jsem problémy trochu vyřešil, protože už mi to žere zhruba o litr míň a také toho dýmu je míň :roll:
Pavel M

Příspěvek od Pavel M »

No mě (1.6i.e kat 57kW) to žere taky zhruba 8l, ale jezdím vostřejc. Má to krátkou převodovku, tak je to požád v točkách a pak to žere..
BOHHy

spotreba

Příspěvek od BOHHy »

Pavel M píše:No mě (1.6i.e kat 57kW) to žere taky zhruba 8l, ale jezdím vostřejc. Má to krátkou převodovku, tak je to požád v točkách a pak to žere..
Mam jednu zkusenost . . . zralo to 15l/100km a a cukalo, dým , smrad benzinu. Menil jsem co se dalo a nakonec zjistili ze jsou to vačky. Tak na to taky bacha.
Odpovědět

Zpět na „Tipo“