DISKUZE - výkony jiných aut, zkušenosti,zážitky

Nevíte kam to patří, pište to sem ...

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

marty3d
Znalec
Příspěvky: 647
Registrován: 30 dub 2007, 10:44
Bydliště: Tři Dvory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marty3d »

pazda píše:nevim jestli vas to uklidni ale 7l nemam ani kdyz tomu neslapu :-D ale jak uz tady psali jini neresim to, zase je to trochu o tom svezeni. desetinky snad resi akorat tedeickari :-D
Možna bys to řešil, kdybys to měl denně na cca120 km na dojiždění
jsem nejvic pratelskej clovek na svete a hafo mocinky mega moc se seznamim s nakejma coool lidickama, tak mi klidne pisnete papky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

pazda píše:nevim jestli vas to uklidni ale 7l nemam ani kdyz tomu neslapu :-D ale jak uz tady psali jini neresim to, zase je to trochu o tom svezeni. desetinky snad resi akorat tedeickari :-D
A JTDčkáři :D
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
pazda
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 03 pro 2007, 11:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pazda »

marty3d píše:Možna bys to řešil, kdybys to měl denně na cca120 km na dojiždění
mozna ne, dojizdim cca 20km ale stejne toho najezdim dost mimo. porad si rikam ze nejakych par tisic rocne rozdil me nezabije :-)
BMW 540iA - 286k
Nemám Fiata no a co :-D
pazda
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 03 pro 2007, 11:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pazda »

Vencapunto píše:A JTDčkáři :D
jo ti taky :-D i kdyz uz asi ne tolik
BMW 540iA - 286k
Nemám Fiata no a co :-D
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Tak bacha marty3d napsal že kdybys dojížděl deně 120km tak by to někdo řešil.
Taj to je souhlas jako prase a věř tomu že by na řešení došlo.Já jezdím skoro deně 150km.
A jen tak pro info BENZÍN versus NAFTA:

Benzín - 150km/den X 15dní/měsíc X 12/rok=27tis.km/rok
náklady na 1000km = 80litrů X 30kč =2400kč X 27 = 64800kč. :cry:

Nafta - 150km/den X 15dní/měsíc X 12/rok=27tis.km/rok
náklady na 1000km = 55litrů X 33kč =1815kč X 27 = 49005kč. :lol:

Takže rozdíl za celej rok je cca 15795,-Kč a to jsou prachy jako hovado :!:
A to není řeč o tom že nafta se dá sehnat ale benzín asi těžko :lol:
Takže kdo to tady mluvil že par tisic ročne mě nezabije nebo zachvili se dostaneme na hranici 0-0 nafta-benzin :lol: :lol: :lol:
To asi tkhle nééé že :twisted: :twisted: 8)
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
pazda
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 03 pro 2007, 11:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pazda »

FANDAK píše:...
ja to vazne neresim, je to pro me udaj kterej rika ze je neco spatne kdyz se hodne odchyluje od stylu jizdy ktery jsem jel ale abych si po kazdy pomaly jizde rekl jo tak ted jsem si usetril na rohlik se salamem tak to fakt ne.. resit to tak bych se z toho musel zcvoknout. ver ze rocne utratim mnohem vic za jiny blbiny. zkus si treba spocitat kolik bys rocne usetril kdybys kazdej den nevecerel taky by ses myslim divil. jinak rocne najezdim kolem 50tis.

kdyz uz srovnavas naftu a benzin tak nafte jeste strhni vyssi porizovaci cenu, vyssi servisni naklady, kratsi servisni intervaly a vymeny oleje, vice choulostivych casti (podavaci cerpadlo, vysokotlaky vstrikovaci cerpadlo, turbo atd..) ktery kdyz musis menit tak mas chut si jit hledat pevny lano a vetev. rozdil bude hnedka trochu mensi.

podle spotreby si auto nevybiram a je mi fuk jestli zere 7 nebo 9 kdyz to bude vyvazeny tim ze dobre pojede. spotreba je stejne hodne relativni udaj kde zalezi na stylu jizdy a prostredi ve kterym jezdis.. no asi tak :-D
BMW 540iA - 286k
Nemám Fiata no a co :-D
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Takže o dílech nevím asi tak to je´že jsou dražší a jsou navíc.
Ale olej interval je zrovna u mého JTDmultijeta až 30tis. km.
A o viší pořizovací ceně moc nemůže být řeč když jsou akce automobilek typu"DIESEL za cenu BENZINOVEHO".
A turbo jsem už měnil tak vým že zrovna zase u mýho auta stojí 22 tis. tak si myslím že do roka ho mám na prchy doma. :lol: :lol: :lol:

A nejdůležitější věc je ta že když má někdo přístup k naftě nebo ji může levně koupit tak by byl jenom hovádko aby si koupil auto na benzín :!: :lol: :lol:
Tak zas teda asi takhle......
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
pazda
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 03 pro 2007, 11:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pazda »

FANDAK píše:...
tak jasne ze pokud k ni ma pristup tak je to neco jinyho ale kolik takovych lidi je. kdyz pristup nemas tak zas takovy rozdily cekat nemuzes.
BMW 540iA - 286k
Nemám Fiata no a co :-D
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

Tak ja mam ted zazitek jak prase, az se mi z toho chce brecet stesti ale i smutkem ze to nemuzu jeste mit...

projela jsem se ted v moji "snove" Audi S3 , jeste k tomu zluta barva ,ve ktere bych chtela svoje budouci auto... no a nejlepe audiS3 nebo jako nahradni verze pouze A3 1,8T, takze kombinace vseho co si prat.

No a proste pecka ,pecka ,pecka.... interier v barve, krasne tahne od spodu,vykon 225 ps, narazniky decent... bozeee... roc 03, najeto neco 10tis, ale ta cenaaa :cry: asi 350tis.

Jsem do ni zamilovana uz dlouho... ale ted me to fakt dostalo, ze aj hresim nad vymenou puntika... oj, by mi dal. akorat ty provozni naklady by me sezraly :cry:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Jakub_mt
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 10 bře 2008, 17:45
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub_mt »

Tak dnes na našom Berlingu 2.0HDi sme riadne roztrhali Palio weekend (BS špz). Az mi ho bolo luto.
Neni tu nahodou jeho majitel? Dnes (12. 5.) o cca 16:30 medzi Dobrou Nivou a Krupinou, neroztrhalo nejakeho Palistu z B. Štiavnice strieborné Berlingo (na kopci za Dobrou Nivou, sice od 3000 ot nam to uz zacalo fajne cmudit, ale raz darmo. Diesel to je hruba sila...)? Sice nas neskor predbehol, ale uz sa nas az za Krupinu nestriasol. Potom sme uz odbocili...
JuraJakub
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 27 srp 2007, 07:46
Bydliště: Blanensko JM

Příspěvek od JuraJakub »

Mám tady pár odkazů pro ty kteří zde řešili spor benzín vs. nafta.
Názor na věc si vytvořte sami. Já mám jasno už dávno: Benzín 1 - nafta 0

http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky. ... lanek=2626
http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky. ... lanek=2073
http://auto2.lidovky.cz/clanek_lidovky. ... lanek=2026
JuraJ Mk2 1.2 16V
Petan20
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 18 bře 2008, 22:40

Příspěvek od Petan20 »

hm já z Venta VR6 (po přestavbě z 1.8i se silně začalo srat a spotřeba taky nebyla nejlepší ale ten pocit z jízdy myslím že ani GT punto nebyl problém i když nevím jestli jsem ho někdy míjel hehe) na Punto 75 spotřeba je lepší a i celkově levnější udržba no ještě mi chybí rok studiííí :D hehe a hned osedlám něco jiného
Odpovědět

Zpět na „Punto - ostatní diskuse“