A máme tady opět téma OLEJE

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Kobrik
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 15 úno 2006, 13:06
Bydliště: Veselí nad Moravou

A máme tady opět téma OLEJE

Příspěvek od Kobrik »

Nazdar bravisti, jak to de? Cetli ste nekdo tohle? http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus4
docela zajímavé. Pochlubte se taky čím mažete 8) :wink: :wink: :wink: Já sem teť měnil a nalil sem tam VALVOLINE Durablend 10W-40. Doufám, že sem neudělal blbost. Hodne sem sháněl informace o olejích a nakonec sem dospěl k názoru, že asi namá cenu si nechávat od někoho radit. Každý mele svoje - šak víte jak to myslím? Máte někdo s tímto olejem zkušenosti? Mě přišlo že se mi po výměně příjemně stišil motor za studena..................... Dlouho žádný kloudný příspěvek, tak se snad na toto vděčné - věčné téma někdo chytne :D
Brava 1.6 16V 66 kW
Reklama
 

PiP
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 03 říj 2005, 10:08
Bydliště: Zvolen

Příspěvek od PiP »

Tiež som prešiel na Valvoline (Max Life 10W/40), som spokojný. :P
Brava TD 75 Soft (193000km). :P Výborný studený štart :!:
aforizmus
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 26 led 2006, 13:00
Bydliště: Detva
Kontaktovat uživatele:

NZD

Příspěvek od aforizmus »

Ja mam v TD100 vymeneny olej MOBIL super 10W/40 a motor mi ide tichsie a ma plynulejsi chod.. radili mi aj Valvoline ale tento MOBIL sa mi zdal lepsi, akokeby mal lepsiu viskozitu, neviem, ale ja som spokojny..
Bravo 1.9TD 100PS -- bejvavalo
ted -- Omega 2.5 V6 170PS
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Nezávisle na tom jsem slyšel názor taktéž odborníka z oboru, zabývajícím se oleji, že u kvalitního oleje je možné interval prodloužit. On si každý bude mlít to svoje. Nicméně já souhlasím s panem Černým, jakožto autorem toho článku. Každý olej, který ma danou specifikaci, tak je stejný, jako olej stejné specifikace jiného výrobce. At si kdochcecochce rika. Kazdopádně ke znehodnocení oleje přispívá hodně faktorů. Obsah vody (ze studenych startu), obsah měkkých a tvrdých částic, paliva, stav motoru, spotreba oleje, atd... Kdo furt doliva, tak to muze prodlouzit... :-)Někdo hodnotí stav oleje podle viskozity, coz neni spravne, na tom se moc nepozna, nejlepe odebrat vzorek oleje, dat pod mikroskop, zjistit obsahy danych latek a podle toho se ridit. Ale kdo by tohle delal? Asi jenom ten, co nema co na praci. Takze ve vysledku menim cca kazdych 15 - 20 tis. Jezdim hlavne dalnice a este na plyn, takze si to muzu dovolit. Ted sem koupil 60litru Esso Ultra 10W-40 a hotovo. Jezdil sem hlavne na Seleniu, Mogul 10W-40, Valvolíín... Bez rozdilu. Specifikace byla vsude stejna, takze je to porad stejny. Tot vse...
Hustokrutost
Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

No do našej Bravy liali v servise shell helixx.... a bez problemov.Ale teraz pri stile rozmyslam ci tam nedat vyrobcom odporucanu Seleniu.
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Uživatelský avatar
mareaHLX
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 16 dub 2006, 11:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od mareaHLX »

No lacin má v podstatě pravdu až na tu zmínku o plynu - ten svou vodnatostí při spalování znehodnocuje olej daleko víc než jiná paliva a proto určitě nemá cenu dávat normální drahé oleje.
Proto taky Selenia vyrábí olej pro pohon plynem, jelikož v Itálii se na plyn jezdilo když my jsme ještě nevěděli, že se s ním dá topit. :idea: :shock: :mrgreen:
2,4TD_HLX_week ex
Croma 1,9mJTD 110kW, automat, black Emotion
pajosh
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 03 dub 2006, 14:02
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajosh »

Jezdim na Castrol GTX Magnatec 10W-40... Nevim co k nemu rict vic, jsem spokojeny. Za 5l jsem dal tusim 1300,- a vzhledem, ze mam svoje auto rad, tak po 15000 menim znovu i s filtrem. Snad se mi za to "Beruska" odmeni dlouhou zivotnosti :lol:
Brava HSX 1.9JTD 105
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“