HELP - Statická elektřina

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Dodo
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2006, 09:09

HELP - Statická elektřina

Příspěvek od Dodo »

Ahojte Puntici.Pri vystupovani z auta ma vzdy kopne do prsta a aj radio mi len sumi a neda sa vobec vyladit.Ked vypnem kluc v zapalovani,hraje o nieco lepsie.V com je prosim vas problem?Ako to opravit?Mam ho(Punto S55 r.v.96) len 4 mesiace a este sa v nom velmi nevyznam.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

hehe, me taky obcas kopne ale muzika v poho ;)
asi mame moc energie :lol:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Dodo
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2006, 09:09

Příspěvek od Dodo »

Tak to mas pravdu,niekedy mam tolko energie,ze ma to az boli :-)
jirka
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 26 pro 2005, 09:14

Příspěvek od jirka »

jj, v zimě nic a teď najednou je z toho elektrárna :)
danco
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 05 led 2006, 21:41
Bydliště: Partizánske

Příspěvek od danco »

To je jednoduché - stačí káru uzemniť. Primontuj si uzemňovací pásik o kostru tak, aby vysel zo spodu a keď stojíš aby sa dotýkal zeme. A už kopať nebude... :)
VOMIK
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 29 led 2006, 21:10
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VOMIK »

Statická elektřina se nejvíce projevuje na jaře.Jednoduchý postup při vystupování: 1/otevřít dveře 2/chytit se kovového rámu dveří 3/dát nohu na zem. Pak už tu ránu nedostaneš,jak jednoduché:-))
Sfing
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 05 zář 2005, 12:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Sfing »

Haluzz.. Som chcel o tom napisat aj ja prispevok.. len som sa bal ze budem sam :D :D
Je to haluz.....
Dodo
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2006, 09:09

Příspěvek od Dodo »

VOMIK píše:Statická elektřina se nejvíce projevuje na jaře.Jednoduchý postup při vystupování: 1/otevřít dveře 2/chytit se kovového rámu dveří 3/dát nohu na zem. Pak už tu ránu nedostaneš,jak jednoduché:-))
OK.Hovoríš že statická elektrina :roll:,ale prečo rádio nevie nájť kvalitný signál a to mám novú strešnú anténu z predzosilovačom.Vyskúšal som aj iné rádio požičané od kamaráta.V jeho aute hralo kvalitne aj to moje rádio :?: :?: :?: :?:
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Re: HELP - Statická elektřina

Příspěvek od Patrik »

Dodo píše:Ahojte Puntici.Pri vystupovani z auta ma vzdy kopne do prsta a aj radio mi len sumi a neda sa vobec vyladit.Ked vypnem kluc v zapalovani,hraje o nieco lepsie.V com je prosim vas problem?Ako to opravit?Mam ho(Punto S55 r.v.96) len 4 mesiace a este sa v nom velmi nevyznam.
Prosím, nechci urazit, nebo se tě jinak dotknout ale:
1) Statická elektřina ti v autě vzniká proto, že používáš něco z tohoto:
- low-cost potahy sadaček ("silonové")
- low cost oblečení ("silonové")
kdybys nevěřil, tak zkus do auta nastupit a vystoupit nahý :wink: , uvidíš že tě nic kopat nebude. No a až uvěříš, tak začni preferovat bavlnu....

2) Podle mne používáš low-cost novou anténu. Dobrá anténa s předzesem něco stojí, a vzhledem k tvému low-cost typu vozidla si nemyslím, že bys do ní investoval. Máš zapojené její napájení ? Je napájená správnou velikostí napětí ?

3) Aktivní anténu bych si osobně do auta nekupoval. I obyčejné značkové rádia mají dnes velmi dobrý příjem s obyčejnou anténou, pokrytí signálem je dnes vesměs taky dobré, takže si předzesíkem jedině přidáš šum.

herdek, ty teď musíš být na mě nasraný ...
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

A jeste jeden nazor: nekdo rika, ze je to z nedostatku sexu... Co je na tom pravdy nevim, me auto nekope.... ;-)
Hustokrutost
5-ko
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 18 lis 2005, 09:11
Bydliště: SR

Příspěvek od 5-ko »

lacin píše:A jeste jeden nazor: nekdo rika, ze je to z nedostatku sexu... Co je na tom pravdy nevim, me auto nekope.... ;-)
;-))
dudu_84
Fiaťák
Příspěvky: 116
Registrován: 24 led 2008, 00:57
Bydliště: Brezno/Nitra

Re: HELP - Statická elektřina

Příspěvek od dudu_84 »

Dodo píše:Ahojte Puntici.Pri vystupovani z auta ma vzdy kopne do prsta a aj radio mi len sumi a neda sa vobec vyladit.Ked vypnem kluc v zapalovani,hraje o nieco lepsie.V com je prosim vas problem?Ako to opravit?Mam ho(Punto S55 r.v.96) len 4 mesiace a este sa v nom velmi nevyznam.
Ja mam presne taky isty problem so statickou elektrinou. :evil:

A to:

:
- low-cost potahy sadaček nemám :idea:
- low cost oblečení moze byt :idea:

zeby z toho oblecenia???
FIAT PUNTO 90 ELX 1,6 8V 65KW " MALY TRHAČ ASFALTU" max.speed 180 km/hod.
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buchtič »

Špunto mě ještě ránu nedalo, ale předtim Fiesta celkem často, ale pak sem se naučil vystupovat :) No ale vim, že to bylo enom s jednim kusem oblečení.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
Vencapunto
Všeználek
Příspěvky: 3265
Registrován: 22 bře 2006, 14:02
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vencapunto »

A jakym :lol: :lol: :lol:
Futile Italian Attempt at Transportation
Very Weird
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buchtič »

Jedno mý celkem oblíbený triko s krátkym rukávem :) No ale to bylo ze začátku ještě koncem léta, ale pak už sem začal nosit mikiny, svetry a teď v zimě i bundy :D
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“