spojka

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Roman Ropazu
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2006, 20:34

spojka

Příspěvek od Roman Ropazu »

Ahoj Páliáci, chci se zeptat kolik asi tak vydží spojka při normálním provozu.Mám najeto 10000Km a spojka zabírá u podlahy, což bylo vždycky.Teď se mi stává, že při zařazení zpátečky to jde někdy lehce přes zuby, to samé při řazení 1 nebo vyřazování 3. je možné, že mám málo oleje v převodovce a jeho doplnění to srovná nebo je na čase vyměnit spojku? V případě oleje,kde je kontrolní šroub a kudy se nalívá olej do převodovky (jaký olej)? Mockrát děkuji,Roman. :?:
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

pukavec
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 12 kvě 2007, 22:01

Příspěvek od pukavec »

Měl jsem stejný problém. Nechal jsem si vyměnit olej v převodovce, ale nezlepšilo se to takže přišla na řadu spojka.Taky mi šla hůř zařadit jednička a zpátečka přes zuby. Po výměně spojky se to zlepšilo, ale zpátečka mi jde někdy přes zuby. V servisu mi řekli, že už může být chycená a poradili mi ať před zařazením zpátečky zařádím jinou rychlost, třeba trojku, jelikož zpátečka nemá synchrony. Pak už přes zuby nejde. Jinak bych musel zřejmě sehnat jinou převodovku což by bylo drahé..
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Příspěvek od Kubasek »

Tak to boužel taky řeším.Hrozně těžko mi jde spojka sešlápnout,občas mi nejde zařadit a musím silou zabrat,aby zaskočila rychlost a i zuby si spočítám.Nevím,jestli řešit dolití oleje a nebo nechat spojku rovnou vyměnit.Tím pádem bych vás poprosil na kolik cca taková výměna příjde..
..Opilý řidič,veselý vrah..
romcasladky
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2008, 21:53

Příspěvek od romcasladky »

Kubasek píše:Tak to boužel taky řeším.Hrozně těžko mi jde spojka sešlápnout,občas mi nejde zařadit a musím silou zabrat,aby zaskočila rychlost a i zuby si spočítám.Nevím,jestli řešit dolití oleje a nebo nechat spojku rovnou vyměnit.Tím pádem bych vás poprosil na kolik cca taková výměna příjde..
Tady je to jasně spojka.A vyměn ji v čas než tě to nechá někde vyset.Jestli ti můžu doporučit,dej SACHSE,jde mnohem lehčeji než VALEO.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Ještě doporučuji kontrolu lanka ke spojce.Na 1,7TD mi prasklo a jel jsem domů 15km na dvojku a teď u benzínu bylo strašně popraskaný a zatýkalo do něj.Po výměně jde spojka o poznání líp.
hanys
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 16 zář 2007, 21:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od hanys »

hoj bando :lol: svoje mám od 100 000 km,teď má cca 150 000 km a o spojce zatím nevím(pochybuju,že ji přede mnou někdo měnil)zato jsem dvakrát měnil altík,hledal příčinu chcípání na volnoběh(fiat servis "něznájet") a začíná se ozývat homokineťák.jinak OK :lol: :lol: :lol:
Palio weekend 1,6 16v 100 po smrti
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

mam 141000 a zrovna menim spojku. Daval som do servisu na vymenu mrazovej zatky pri prevodovke. Takze zistii, ze na spojke je hodne opotrebovane lozisko a pritlacak.
Inac islo radit uplne v pohode az na dost tazky pedal.
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Příspěvek od Kubasek »

Ten těžkej pedál řeším taky.Pokusím se mrknout na lanko,jestli není zatuhlé.Spojka mi zabírá tak normálně od poloviny.Musím ale počítat s novou..To zase bude pálka...
..Opilý řidič,veselý vrah..
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

takze spojku mam novu, lanko je tam povodne ale po vymene a nastelovani spojky pedal ide celkom lahko.
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
Odpovědět

Zpět na „Palio“