DISKUZE - chip tuning DIESEL

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

safaro píše:NJ vim jak to myslis, tak aspon kdo to dela tady v CR, nejlepe okoli Hradec KRalove nebo Pradubice
noo vsak staci ked trochu zagooglujes... staci zadat spravny nazov a ides... nasiel som trebars www.chip-tuning.cz, www.urtuning.cz, my chces povedat ze nikto v cz nechipuje jtdckove motory.....neverim staci pohladat...
Punto II 1,9JTD 80kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od moskater »

Vette píše:no to teda nemam tusenia kdo to moze chipovat v cechach skus pozriet nejake profi chiptuning firmy urcite sa nejaka najde, skusim sa este teda opytat toho chlapika kdo to robi v cechach, ako punto jazdi? super... len teraz som spravil asi chybu, dal som ho este prechipovat na 110 koni a to uz je trochu moc na punto, prerobil mi zatah odspodu takze auto ma brutalny zatah hned od 1500ot./min. skusal som ho vytacat taha do aj do 4300 ot./min. sice od 3800ot. trochu pomenej(vsak predsa osemventil co by som viac chcel)spotreba je teraz okolo 5,5l (70% mesto), lenze najviac ma vytaca spojka lebo tento krutak uz niekedy neprenese na vozovku jednoducho smyka niekedy, zatial to necham pretoze nemam peniaze na dalsie upravy, uvidim poradim sa z tim manikom, bud kupim novu spojku alebo to dam naspat na tych 100 koni, doporucil by som ti tych 100 koni je to idealne na tento motor fakt skus to neolutujes... (niekedy si natocim akceleraciu mojho punta a dam to sem)
Jeee, aj ja chcem...kde ti to robili? Tych 100k by mi stacilo. Je to za 10 000sk?
Vette
Fiaťák
Příspěvky: 50
Registrován: 26 srp 2007, 17:22
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od Vette »

noo robil mi to ten typek je z Ilavy zapytal si desinu ale bolo to tak skor po znamosti teeda neviem lebo teraz ma uplne plno chcem to dat naspat na tych 100 koni ale ani na mna nema cas ....pozeral som a nasiel aj zopar firiem na slovenksu co to robia...
Punto II 1,9JTD 80kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Zdravím, tady jsem koukal, že už se dá sehnat flasher i na JTD (EDC 15) za rozumný peníze. Docela o tom uvažuju...

http://www.webareal.cz/lvautodiagnostika/eshop/5

Tady ještě nějaké firmy na chiptuning a ceny...
http://www.diesel-technik.cz/chiptuning ... bilu/fiat/
http://www.xtuning.cz/osobni-auta/17-chiptuning-fiat/
Naposledy upravil(a) proch dne 23 dub 2008, 23:44, celkem upraveno 1 x.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

Vette píše: ....lenze najviac ma vytaca spojka lebo tento krutak uz niekedy neprenese na vozovku jednoducho smyka ....
presne tento problem som riesil aj ja, mam to chipnute na 110 koni, ide to uplne uzasne ale zacala smykat spojka tak to idem dat naspet na seriovych 86 koni :(
co uz ale aj s nimi to jazdi dost dobre, a co sa tyka spotreby tak po precipovani sa mi spotreba znizila o cca 0,5-0,8 litra (podla palubneho PC)
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

No a nemůže to bejt problem jenom ty spojky, že už má něco za sebou, nebo spojkový koš, už nemá ten přítlak? Myslíš že těch 260Nm neudrží ani nová seriová spojka?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

lenze pred chipom to nerobilo, az po nom to zacalo smykat.
ale videl som uz zopar punt ze boli chipnute, tiez im zacala smykat spojka a po vymene spojky ta nova uz drzala a neboli s nou problemy.
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

Píšeš že to máš chipnutý na 110 koní...vzduchovej filtr máš origo, nebo nějakej s větší propustností, jakej? Chystám se taky na flash, objednal jsem flasher a soft, ale s tím filtrem zatím nevím, co tam dát...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
moskater
Fiaťák
Příspěvky: 132
Registrován: 04 bře 2008, 10:30
Bydliště: Košice

Příspěvek od moskater »

dzonko píše:
Vette píše: ....lenze najviac ma vytaca spojka lebo tento krutak uz niekedy neprenese na vozovku jednoducho smyka ....
presne tento problem som riesil aj ja, mam to chipnute na 110 koni, ide to uplne uzasne ale zacala smykat spojka tak to idem dat naspet na seriovych 86 koni :(
co uz ale aj s nimi to jazdi dost dobre, a co sa tyka spotreby tak po precipovani sa mi spotreba znizila o cca 0,5-0,8 litra (podla palubneho PC)

No mne smyka spojka aj na seriovych konikoch to mam najazdene len 95000, takze urcite vymen spojku. Nova by to mala udrzat.
dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

proch píše:Píšeš že to máš chipnutý na 110 koní...vzduchovej filtr máš origo, nebo nějakej s větší propustností, jakej? Chystám se taky na flash, objednal jsem flasher a soft, ale s tím filtrem zatím nevím, co tam dát...
ja mam vsetko origo
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Intercooler
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 25 pro 2006, 14:43
Bydliště: 4000-5000 RPM

Příspěvek od Intercooler »

Hele chlapi a kolik mate s tim chipem najeto? Fakt krome spojky zadnej jinej problem? :shock:
Punto 1.7 TD60 - Obrázek
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

To: dzonko...A katalyzátor tam máš?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
dzonko
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 04 dub 2008, 00:44
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzonko »

proch píše:To: dzonko...A katalyzátor tam máš?
mam, na aute sa neupravovalo nic, iba ta riadiaca jednotka a nebehal som na tom cca 5 000km lebo najprv som chcel menit spojku tak som cakal ale zmenili sa okolonosti :roll: :) a auto sa dalo odcipovat, a mozem povedat ze velky rozdiel tam nie je pretoze som nechcel nicit spojku tak som jazdil tak aby mi nepresmykovala a teda som auto moc nevytacal, teraz ked mozem vyuzit plny potencial auta som s tym spokojny tiez, aj ked s tym chipom a novou spojkou by to auto lietalo :lol: 8)
Fiat Punto Mk2a 1,9 JTD 63Kw
keď chceš byť šťastný hodinu, opi sa, keď chceš byť šťastný rok ožen sa, ale keď chceš byť šťastný celý život, staň sa rybárom(alebo si kup Punto :)))
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proch »

No já tam dám sportovní filtr, kat už tam nemám, jenom atrapu...a až dorazí KWP2000 tak to zkusím chipnout na 100 koní, uvidím co na to spojka. Zatím s ní nebyl nejmenší problém. Docela mě zajímá, jestli to bude při stejném režimu jízdy žrát miň, jak se píše na některých chiptuningových webech. Ta moje 80ka jde nejvíc asi na 106 koní, ale 100 by stačilo. Když to bude dobrý, pojede to dobře a bez hulení, tak to nechám změřit někde na brzdě. Když ne zkusím jinou mapu...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
badboyrs
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 25 dub 2008, 09:44
Bydliště: slovakia

Příspěvek od badboyrs »

alibaba máš celkom zaujímavé zrýchlenie :shock: ja som mal alfu 156 1,9 jtd chipnutú na 143ps + upravené sanie + upravený výfuk. zrýchlenie 0-100 som mal za 7,5 až 8s v závislosti ako sa mi vydaril štart. takže k tým tvojim 8 sekundám kľudne pridaj ešte ďalších 5 :wink:
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“