výměna tlumičů-tentokrát přední

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

výměna tlumičů-tentokrát přední

Příspěvek od bigben.m »

Návod na punto.mysteria.cz je dobrý.Problém byly šrouby těhlice-musel jsem nahřívat ,aby to povolilo a šlo vytahnout.Když bouchat,tak přes natočenou matku jinak si roznýtujete konec šroubu.Není třeba na nápravě nic rozpojovat,ani čidlo ABS nevadí.Výměnu pružiny jsem dělal pomocí truhlářských ztužidel :oops: ,ale jsem živ a zdráv.A připomínám , že bez kvalitního nářadí to nepůjde.Horní matka očko 19 ohnuté a imbus 6 a raději v ráčně.No a dole na těhlici 19 raději očko a paličku na povolení.Hodně WD nebo molyky a raději plynový hořák nebo snad by pomohla i elektrická teplovzdušná pistole.Klasicky na straně řidiče je všechno rezavější. Obrázek Obrázek
Reklama
 

paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

Buď štastnej že se ti nic nestalo,protože mému kamošovi to vyskočilo z origo stahováků,lebka v prd.. a na jedno oko nevidí a doživotní následky,vážně na ty péra bacha,hodně bacha
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

:oops: ale vždycky jsem pracoval bokem a pokud to šlo ,tak do poslední chvíle jsem měl nasazenou horní misku a natočenou matku takže čistý čas kdy to bylo jen na svěrkách by se dal počítat na vteřiny .
hanys
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 16 zář 2007, 21:06
Bydliště: Havířov

Příspěvek od hanys »

jseš sebevrah... tak jako i já :oops: :lol:
Palio weekend 1,6 16v 100 po smrti
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

práce se svěrkama: tlumič jsem si položil na zem,stáhl ze dvou stran a vytáčel matku.po vytočení matky opatrně sejmul vršek,vrátil samotnou misku a zatočil matku.pak jsem začal povolovat svěrky a ž se pružina dotkla misky,sejmul misku a úplně povolil pružinu.nasadil jsem pero na nový tlumič a za pmoci synka(90kg) jsme pero miskou zmáčkli a nasadil sem matku.opět položil a zatočil jsem matku co to šlo.pak svěrky .je to málo,tak zase vytočit matku,nasadil jsem váleček z horního uložení a zatočl matku.to už je dost,takže utahnout svěrky vytočit matku ,sesadit horní uložení a natočt rychle matku(teď už novou).Byla to omr.ávka(stejně jak napsat tento román) , ale co myslíte-přežil sem to? No přežil-protože mi to stranicky myslelo!!!! Mimochodem svěrky sem vždycky dával mezi horní a dolní misku-nikdy ne na samotnou pružinu.
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

První věta příspěvku je blbá-misku jsem tam měl-vždyť ji držely svěrky.
Odpovědět

Zpět na „Palio“