Výměna žárovky v blinkru

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
samson
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 16 bře 2006, 23:33
Bydliště: Praha

Výměna žárovky v blinkru

Příspěvek od samson »

Zdravim vespolek.

Na blatniku vpredu u řidiče mi asi praskla žárovička.
Poradte, jak ji mám vyměnit , díval jsem se na to,
ale nevím kudy dovnitř.
Díky za rady :-)
Multipla 1.9 JTD 2001, start.cislo 36.
Reklama
 

marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel.pce »

Ahoj, předpokládám, že se jedná o malý boční blikač: Oranžovou krytku pevně uchopíš a otočíš proti směru hodin.ručiček o cca 5-10mm (drží na plast. bajonetu) a je tvoje - uvnitř je žárovička "celosklo" 5W (W5W).

Pro doplnění: Přední blikna se musí v motorovém prostoru odjistit - drží za perko - a vytáhnout ven z blatníku. Uvnitř je halogenová speciální žárovka 20W s kovovou paticí a asymetrickými kolíky. Žárovka se dá teoreticky vyměnit i bez demontáže blikače a to z motorového prostoru, ale je to spíš práce pro gynekologa....
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Nemáš nějaký šikovný postup i na zadní sdružené světlo? To je porod tam měnit žárovky. Nevím jaké tam byly originál rozměry žárovek, ale ty díry co tam jsou na zasunutí a vysunutí jsou menší než je průměr baňky. Už se mi kvůli tomu jedna baňka ze žárovky při vyndavání utrhla, takže jí mám až spadlou uvnitř :roll: Jde nějak jednoduše to sdružené světlo komplet vyndat abych s tím nemusel laborovat ze zavazadlového prostoru?
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

zadní světlo tam drží tuším na dvou ddesítkách matičkách, ale je na to potřeba dlouhý trubkový klíč, jinak je neodšroubuješ a bacha na to, aby matičky nespadli dolu do díry, jinak už je nenajdeš.
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Elektrika“