Autorádio

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Autorádio

Příspěvek od Ivan »

Mám v poslední době potíže s autorádiem. Občas hraje jen pravý kanál, občas levý kanál, občas oba, ale většinou ani jeden. Display svítí jako, že je všechno v pořádku, ale reproduktory zarytě mlčí. Chtěl jsem ho zkusit vytáhnout a zkontrolovat konektory, ale netuším jak. Ale asi to stejně skončí výměnou, chtěl bych něco se slotem na karty (ideálně Memory Stick Duo)

Takže tři dotazy:
1) proč to rádio nehraje? :-)
2) Jak ho vyndat
3) Nějaký tip na nové rádio (baj voko do 5000 Kč)?
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Reklama
 

Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorádio

Příspěvek od Acirek »

Rádio vyndáš pomocí specialního držáčku a nebo pomocí čtyřech svařovacích drátku, které zasuneš do otvoru vedle radia. Pak povolíš dda šroubky co najdeš pod radiem v popelníku. Stačí jen vysunout a je venku.-)
Ivan píše:Mám v poslední době potíže s autorádiem. Občas hraje jen pravý kanál, občas levý kanál, občas oba, ale většinou ani jeden. Display svítí jako, že je všechno v pořádku, ale reproduktory zarytě mlčí. Chtěl jsem ho zkusit vytáhnout a zkontrolovat konektory, ale netuším jak. Ale asi to stejně skončí výměnou, chtěl bych něco se slotem na karty (ideálně Memory Stick Duo)

Takže tři dotazy:
1) proč to rádio nehraje? :-)
2) Jak ho vyndat
3) Nějaký tip na nové rádio (baj voko do 5000 Kč)?
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

Demontáž

Příspěvek od mtservis »

Pokud máš originál autoradio, jedná se o radio zn.Blaupunkt, pouze ma jiný kabát. K montáži jiného 1 DINového radia budeš ještě potřebovat distanční rámeček. Cena cca 300 Kč. A pokud budeš mít radio namontované jako já, tak potěš koště. Plno oboustranné lepící pásky + molitan a ven nešlo. Už jsem myslel, že budu muset kupovat nový celý střední panel. Naštěstí to povolilo a šlo to. Dávej si ještě pozor na anténu, originál je tam anténa samice. A většina nových autoradii potřebuje samce. Musíš ještě přikoupit redukci za cca 37 Kč. Redukce DIN - ISo, nebo naopak. Teď již nevím.
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž

Příspěvek od Ivan »

mtservis píše:Pokud máš originál autoradio, jedná se o radio zn.Blaupunkt, pouze ma jiný kabát. K montáži jiného 1 DINového radia budeš ještě potřebovat distanční rámeček. Cena cca 300 Kč. A pokud budeš mít radio namontované jako já, tak potěš koště. Plno oboustranné lepící pásky + molitan a ven nešlo. Už jsem myslel, že budu muset kupovat nový celý střední panel. Naštěstí to povolilo a šlo to. Dávej si ještě pozor na anténu, originál je tam anténa samice. A většina nových autoradii potřebuje samce. Musíš ještě přikoupit redukci za cca 37 Kč. Redukce DIN - ISo, nebo naopak. Teď již nevím.
Ty mě děsíš :mrgreen: Uvidíme. Teď musím sehnat někde nějaké ty svářeské dráty (či nějakou jinou alternativu) a pak uvidím. Celé to nejspíš vzniklo tak, že mi nešla vyndat z přehrávače kazeta. Tak jsem se ji snažil pomoct ven a nejednou koukám, že nemám dvířka od kazetového prostoru. O to jsem to nedloubal nějak násilně, prostě najednou tam dvířka nebyla, vůbec nevím kdy odpadla. Takže pravděpodobně zahučela někam dovnitř (ale vidět nikde nejsou), po čase někde nevhodně zaparkovala a teď mi tam někde něco zkratují. Předpokládám, že bude jen bude stačit rádio vyndat a vyklepat. Ale už předtím než se to stalo, tak jsem tam chtěl koupit něco s podporou CD, MP3 a ideálně i s tím slotem pro kartu. Nehodlám do audia investovat nějaký velký peníze, zas takovej audiofil nejsem. Našel jsem si na webu autorádia s CD a se slotem pro karty SD v ceně 3-4000 a takže teď jen nějaké vyberu.
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž

Příspěvek od Acirek »

Volba autorádia je v podstatě jedno, protože tak širokou nabídkou se jentak neprokoušeš:-)

Ivan píše:
mtservis píše:Pokud máš originál autoradio, jedná se o radio zn.Blaupunkt, pouze ma jiný kabát. K montáži jiného 1 DINového radia budeš ještě potřebovat distanční rámeček. Cena cca 300 Kč. A pokud budeš mít radio namontované jako já, tak potěš koště. Plno oboustranné lepící pásky + molitan a ven nešlo. Už jsem myslel, že budu muset kupovat nový celý střední panel. Naštěstí to povolilo a šlo to. Dávej si ještě pozor na anténu, originál je tam anténa samice. A většina nových autoradii potřebuje samce. Musíš ještě přikoupit redukci za cca 37 Kč. Redukce DIN - ISo, nebo naopak. Teď již nevím.
Ty mě děsíš :mrgreen: Uvidíme. Teď musím sehnat někde nějaké ty svářeské dráty (či nějakou jinou alternativu) a pak uvidím. Celé to nejspíš vzniklo tak, že mi nešla vyndat z přehrávače kazeta. Tak jsem se ji snažil pomoct ven a nejednou koukám, že nemám dvířka od kazetového prostoru. O to jsem to nedloubal nějak násilně, prostě najednou tam dvířka nebyla, vůbec nevím kdy odpadla. Takže pravděpodobně zahučela někam dovnitř (ale vidět nikde nejsou), po čase někde nevhodně zaparkovala a teď mi tam někde něco zkratují. Předpokládám, že bude jen bude stačit rádio vyndat a vyklepat. Ale už předtím než se to stalo, tak jsem tam chtěl koupit něco s podporou CD, MP3 a ideálně i s tím slotem pro kartu. Nehodlám do audia investovat nějaký velký peníze, zas takovej audiofil nejsem. Našel jsem si na webu autorádia s CD a se slotem pro karty SD v ceně 3-4000 a takže teď jen nějaké vyberu.
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Tak jsem si o víkendu zkusil tu demontáž autorádia. Naštěstí nebylo obalené žádnou oboustranně lepící páskou, molitanem a podobně, takže za pomocí svářecích drátů průměru 3mm šlo rádio hladce ven. Vyklepal jsem z rádia zapadlá dvířka a pružinku která je původně držela a rádio opět hraje. Takže než přijde nové co už mám objednané, tak nebudu bez muziky. Teď ještě dotaz k montáži nového rádia. Ten originál rámeček který je u rádia (ten s nápisem Multipla) je tvarován tak aby zapadl do palubní desky. Původně jsem myslel, že je to jen okolo, ale ten rámeček má dno které je vlastně součástí toho stávajícího rádia. Tudíž nebude pasovat na to rádio nové. Takže jsou dvě možnosti. Buď rámeček vyhodím a po instalaci nového rádia to nebude lícovat s palubkou nebo odpárám dno toho rámečku a nějak to tam spolu popasuju. Řešil jste to někdy někdo?
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acirek »

Já jsem to zatím neřešil. Ten rámeček má opravdu dno. Máš možnost originál rámeček upravit na nové rádio,ale nejsem si jistý rozměry rámečku a rádia.
Také jsem viděl, že se prodávají rámečky v různých internetových obchodech. Byla to záležitost myslím 400,-Kč a sloužilo to jako adaptér.

Ivan píše:Tak jsem si o víkendu zkusil tu demontáž autorádia. Naštěstí nebylo obalené žádnou oboustranně lepící páskou, molitanem a podobně, takže za pomocí svářecích drátů průměru 3mm šlo rádio hladce ven. Vyklepal jsem z rádia zapadlá dvířka a pružinku která je původně držela a rádio opět hraje. Takže než přijde nové co už mám objednané, tak nebudu bez muziky. Teď ještě dotaz k montáži nového rádia. Ten originál rámeček který je u rádia (ten s nápisem Multipla) je tvarován tak aby zapadl do palubní desky. Původně jsem myslel, že je to jen okolo, ale ten rámeček má dno které je vlastně součástí toho stávajícího rádia. Tudíž nebude pasovat na to rádio nové. Takže jsou dvě možnosti. Buď rámeček vyhodím a po instalaci nového rádia to nebude lícovat s palubkou nebo odpárám dno toho rámečku a nějak to tam spolu popasuju. Řešil jste to někdy někdo?
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
mtservis
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 31 bře 2006, 20:08
Bydliště: Karviná

Radio

Příspěvek od mtservis »

Přečti si Ivane co jsem k autoradiu napsal již dříve. Potřebuješ si koupit distanční rámeček. Ve Fiatu (NORDEX HAVÍŘOV) ho měli na druhý den po objednání. Dej si ještě pozor na připojení antény u autoradia. Jsou dva systémy DIN a ISo a jsou na ně adaptéry za cca 37 Kč.
MULTIPLA 1,9JTD, vyrobena 3/2001, ELX výbava, couvací čidla, ABS, 4x el.okna, klima, pal.PC. SUPERWAGON. :-)) Tel:777786630 - Pokud to neberu, pošlete SMS.
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Radio

Příspěvek od Acirek »

http://www.autodoplnky.cz/index.php?typ ... ozi=255302

třeba tady se dá sehnat rámeček za 240,-Kč
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Ivan
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 07 led 2006, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Dík, ale pozdě, už jsem ho koupil u Dojáčka za 300,- :wink: Nové rádio už je usazené
Fiat Multipla 1.9 JTD, r.v. 2002
Acirek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 25 lis 2005, 19:59
Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acirek »

Tak to jsi rychlej.-)
Já teď řeším novou anténu. Tu co jsem tam měl vyhořela.
Moc se mi to nechce rozebírat a nevím kudy povedu dráty od rádia a také na GSM. Hlavně co nevím jaká ta anténa je ta nej:-(

Ivan píše:Dík, ale pozdě, už jsem ho koupil u Dojáčka za 300,- :wink: Nové rádio už je usazené
Multipla 1.9 JTD 110k ... "ucast na setkání Tábor - Červený Kostelec, Olomouc, Jesenice, Rapotín, Věšín, Holice a mnoho dalších" ... http://www.multipla.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (vše o Fiat Multipla) ... http://www.multiplaklub.cz" onclick="window.open(this.href);return false; FIAT MULTIPLA KLUB ČR
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Audio“