údržba klimatizace

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
milis007
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 10 zář 2007, 01:57

údržba klimatizace

Příspěvek od milis007 »

měl bych dotaz ohledně provozu a údržby klimatizace. je potřeba bezpodmínečně několikrát každý navštěvovat servis a nechat kontrolovat systém klimatizace i když mě funguje bez problému? nebo je to jen tahání peněz z kapes za údržbu? má někdo zkušenosti se servisem, co tam mění a kolik si za to berou? čím klimatizaci desinfikujete a jak? mám pocit, že mě při provozu trochu zapáchá. díky za info
Reklama
 

Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Příspěvek od Anduril »

Pokud klimatizace zapacha, tak tam mas asi bakterie a mel bys to vydesinfikovat, pripadne take vymenit kabinovy filtr. Jinak s tim neni treba nic delat, pokud vse funguje. Jednou za cas je treba nechat klimu doplnit - vymenit chladici napln (kdyz prestane chladit). Taky bys mel klimu zapnout aspon parkrat za mesic, i pokud ji nepotrebujes pouzit - je to kvuli kompresoru klimatizace.
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od SpiritWolker »

ja som si kupil cistiaci sprej na klimatizaciu za 150sk, s takou dlhou hadickou :-) som to dnes nastriekal do vsetkych dier na klimatizaciu :-) aj z predu pod sklom kadial ide vzduch do kabiny, nechal som to 20 minut ucinkovat a potom som zapol ventilator :-) zatial to vonia :-) trochu mi to vytekalo ako je ventilator pri spolujazdecovych nohach :-)))

samozrejme inspiroval som sa:
http://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/Zro ... imaP2.html

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
milis007
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 10 zář 2007, 01:57

Příspěvek od milis007 »

díky, já jsem právě někde četl, že se tam může v těch trubkách srážet voda, která pak působí korizi systému trubek apod. nevím co je na tom pravdy, nemáte s tím má někdo nějakou zkušenost? podle mého selského rozumu, když je systém funkční a pod tlakem, nemá se tam cokoliv pokazit a voda by se tam uvnitř srážet neměla, nebo se pletu? desinfekci provedu, podle odkazu na obrázcích se to asi má nastříkat úplně všude, co? ta vzniklá pěna se pak odpaří, nebo se to musí ještě něčím čistit?
Odpovědět

Zpět na „Palio“