DISKUZE - Domácí diagnostika OBD

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

ers
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 led 2006, 02:09
Bydliště: Morava

Re: Fiat Punto 1.1 rv 97

Příspěvek od ers »

petyrekk píše:Zajímalo by mě,kde mohu na tomto voze připojit diagnostický kabel (OBD) ? :shock:
Mam stejny vuz a zjistil jsem ,ze diagnostika se pripojuje pravdepodobne kdyz otevres kapotu - tak na leve strane u tlumice je volny 3 pinovy kabel.....
Reklama
 

petyrekk
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2006, 10:57
Bydliště: VYSOČINA

Příspěvek od petyrekk »

Díky,ale tak nějak jsem to vydedukoval také.Ještě jak to zapojitt,aby se data začala přelévat fiat - pc a pc - fiat.
KAŽDÝ PRACUJE JAK UMÍ.A NĚKDO JEŠTĚ HŮŘ
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

Tak jsem objednal z Německa kabel na bázi ELM 327 i se SW. Dobrá hračička - umí změřit výkonovou a momentovou charakteristiku motoru, údaje zrychlení 0-100, čtyřstovku atd.
Samozřejmě i standartní funkce - kompletní diagnostika, údaje ze senzorů, MAF, údaje předstihu a dávkování vstřikovačů atd.
Tak už se těším ...
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
petyrekk
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 20 bře 2006, 10:57
Bydliště: VYSOČINA

Příspěvek od petyrekk »

Hoď link,kde bude podrobnější popis tohoto kabelu.Určitě tady bude o něj zájem.Kolik pak korunek za něj naši němečtí sousedé chtějí? :shock:
KAŽDÝ PRACUJE JAK UMÍ.A NĚKDO JEŠTĚ HŮŘ
ers
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 led 2006, 02:09
Bydliště: Morava

Příspěvek od ers »

JJ ELM 327 je hodne dobra hracka a uvazuju ,ze do toho taky pujdu....akorat pak budu muset poridit redukci na ten 3pin konektor...nekde sem ho videl taky prodavat ,ale uz nevim kde :( Ceny se hodne lisi...kolem 2500-3500,- za kvalitni vyrobek jako napr.

Kód: Vybrat vše

http://www.scantool.net/products/product_info.php?cPath=8_6&products_id=21
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

JJ, ElmScan5 - nabízí ho hodně firem z "USA". Co se mi trošku nelíbí, je obtížná mailová komunikace s nima (odpověděl mi vždy jen automat), dále angličtina v odpovědích je jednoduchá až se mi skoro zdá se slovanským (českým ?) slovosledem - přitom kdo zná US angličtinu, tak ví že je hodně specifická. A možnosti platby jsou vždy jen předem ...

No vybral jsem si nakonec podobný německý výrobek od stálice na německém trhu (Muller). Komunikace příjemná (umí i anglicky) buď s Gerhardem Muller nebo Heidi Muller (dceruška ? ...).
Navíc tento převodník je vybaven přímo rozhraním USB (oproti RS 232 u ELMScan5) a objednal jsem jej i s docela slušným sw vyvíjeným v Německu, tzn. mohl by umět evropské auta épe (databáze specifických kódů evropských výrobců). Samozřejmě hezké kožené pouzdro a kabely.
Je to dražší řešení (necelých 200 EUR pro toto retail řešení, včetně všech poplatků), holý bulk v provedení RS 232 se dá sehnat podstatně levněji, viz třeba cena pro ElmScan5.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Patrik
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 10:07
Bydliště: Velká Morava

Příspěvek od Patrik »

I v CZ můžete najít prodejce kabelů, např. tady mají i kabely s ELM 323 (umí všechna evropská auta, většinu asijských, a některá americká), nebo s všeumělem ELM 327 (všechny současné standardy). Stejně tak jednotlivé díly (čipy, tišťáky, konektory, kabely ...):
http://obd.ec.cz/stavebnice.asp

Ceny jsou ekvivalentní těm zahraničním, a pokud se bojíte objednávky se zahraničí, tak ideální řešení.
Groupe F.I.A.T. forever ! Uno Turbo i.e. Mk1, Punto 1.2 16V ELX Mk2
Sfing
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 05 zář 2005, 12:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Sfing »

No to by zaujimalo aj mna :lol:
Este som sa sice podrobne nepozeral ale mam pocit ze taky konektor na ten kabel tam ani neni :?

Mam 1.7 D mk1
Kakin
Fiaťák
Příspěvky: 169
Registrován: 07 kvě 2006, 12:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Kakin »

Zajimalo by me kde se vubec nachazi ten konektor pro pripojeni PC.....jestli je to v pojistkove skrini v kabine ridice?( 12ti pin)...nebo kdyz otevru kapotu mot. tak na leve strane vedle tlumice?( 3 pin )
A taky by me zajimalo jestli uz tu diagnostiku tady nekdo rozchodil :?:
Punto Sporting 1.2 16V MkII
Trino
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 16 srp 2006, 16:29
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Diagnostika

Příspěvek od Trino »

Ahoj Mam punto 1.1 97rok pokud budete nekdo tak hodni a hodite mi nejake schema kabelu na email rybak@almiron.cz budu predelavat celej motor tak chci mit diagnostiku po ruce diky moc nejde mi o SW jen potrebuju schema kabelu na USB prootze muj notas nema seriak
BooT
Fiaťák
Příspěvky: 60
Registrován: 24 čer 2006, 12:46
Bydliště: JM

Příspěvek od BooT »

Kakin píše:Zajimalo by me kde se vubec nachazi ten konektor pro pripojeni PC.....jestli je to v pojistkove skrini v kabine ridice?( 12ti pin)...nebo kdyz otevru kapotu mot. tak na leve strane vedle tlumice?( 3 pin )
A taky by me zajimalo jestli uz tu diagnostiku tady nekdo rozchodil :?:
mel jsem to na diagnostice u Fiata minuly tyden....konektor je v pojistkove skrini u ridice, aspon tam ten kram pripojoval(kam presne, to jsem nevidel)...mel na to nekolik redukcnich kabliku, ale tester byl asi jen na Fiata...nejaky predpokladam notebook nacpany do prenosne krabicky s dotykovym displayem...bezelo to na Win98 :P samotna aplikace semtam spadla :) nastesti nenasli zadnou zavadu a lambda pry taky ok
Fiat Punto Sporting II.gen. 1.2 16V - šestikvaltovej yellow devil :) - čest jeho památce, Fiat Stilo MW 1.6 my2007
automacher
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 16 lis 2006, 23:31
Bydliště: SLOVENSKO

Diagnostika

Příspěvek od automacher »

Pani.Potreboval by som niekoho kdo vie ako sa da zapojit z Punta 1,1 benzin r.v 1996 trojpinovy diagnosticky steker na OBD zasuvku.Malo by tam byt 12V,kostra a K-line ale nevie kde co zapojit.Mam diagnostiku OBD na VW SKODA.A diagnostiku ELM327 ta mi zatial fungovala iba na Forde.
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

domácí diagnostika

Příspěvek od velechovský václav »

Ochrana nastavení a konstrukce řídící jednotky vozů Fiat, stejně jako jiných je zřejmě "přísně tajná". Zaručuje zřejmě nutnost provedení opravy v autorizovaném servisu.
Na novější vozy neseženete ani schéma elektrozapojení!!
Jsem toho názoru , že i "žlutí andělé" pracují stejným způsobem jako já, t.j. voltmetrem za 200Kč zjistí zda někde proud je či není a nezjistíli pravděpodobnou závadu jež mohou odstranit , odkážou vlastníka na servis příslušné značky..
Domnívám se, že my majitelé vozů Fiat bychom se měli spojit a požadovat od Fiatu dodání jednoduchého diagnostického přístroje, pro zjišťování závad odstranitelných v našem národním kutilském prostředí.!!
ers
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 16 led 2006, 02:09
Bydliště: Morava

Příspěvek od ers »

Diagnostika na Fiaty existuje ovsem stoji i se SW skoro 10 000,-! Takze neni pro kazdeho...pristi tyden ji budu kupovat - takze kdyby mel nekdo nejaky problem muzeme se domluvit za nejaky peniz at se me to aspon vrati :) OBD jsem zkousel ,ale nejak me to spolu nejelo-budto spatny SW nebo to potrebuje nejake jine zapojeni :?
automacher
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 16 lis 2006, 23:31
Bydliště: SLOVENSKO

Fiat Punto 1,1 benzin

Příspěvek od automacher »

osobne si mislim ze ide iba o zabojenie toho trojpinoveho konektoru.Ja mam doma ELM 327 ktory vie vsetkych devet protokolov.Kupil som ho v nemecku.
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“