brzdy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Combo
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 09 srp 2007, 17:45
Bydliště: Družba 1321,Hulín

brzdy

Příspěvek od Combo »

Zdravím všechny Páliáky.Jak moc můžu mít sjeté přední brzdové kotouče(myslím tím do míry bezpečnosti).Já je mám tak 2-3 mm.A ještě jeden dotaz.U předních čelistí mám přervaný nějaký káblík,počítám,že je to ke kontrolce ojetí brzdových destiček.Mýlím se ?Mám Pálio 1,2 75k.
Reklama
 

Roman Ropazu
Začátečník
Příspěvky: 36
Registrován: 31 led 2006, 20:34

Příspěvek od Roman Ropazu »

Zdar, jak mohou být sjeté kotouče, aby brzdění bylo bezpečné to nevím přesně. Když ale vezmeš, že nový má tloušťku cca 1cm, tak bych asi volil výměnu. Na brzdách bych nešetřil :wink: Mně vyšla výměna kotoučů včetně destiček na 3300,-Kč. Jinak ten kabel bude na tuty signalizace opotřebení destiček. :roll:
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Příspěvek od Kubasek »

Tak tento problém jsem řešil před dvouma měsíci.Začly mi hrozně dřít kola při brždění.Koukl jsem na brzdy a destičky byly dost sjeté a proto jsem pořídil nové.Boužel po montáži destiček dření neustálo a po kontrole kotoučů jsem zjistil,že je mám vydřený 1 mm cca .Tím pádem mi i nové destičky dřely o hranu kotouče,který nebyl vydřený.Možná by šla hrana vybrousit,nebo vysoustružit,ale volil jsem nové kotouče.Ten kábl je opravdu od kontroly sjetí,jak už bylo řečeno.Destičky můžeš koupit se signalizací,nebo bez ní.
..Opilý řidič,veselý vrah..
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Příspěvek od Kubasek »

To mi připomělo vlastní problém.Páloš mi brzdí v normálu dobře,ale při rychlém dupnutí určitě nebrzdí na 100%.Přední kotouče a destičky jsem vyměnil.ABS nemám zadní brzdy jsem nerozdělával.Jak má Páloš řešený vůbec zadní brzdy.Je dost možné,že by byla chyba v nich?Ještě pro info.Po opravě předních brzd mi při brždění v menší rychlosti skřípají a cítím brždění jako by tam něco střídavě povolovalo a doráželo i když mám pedál zmáčklý......díky za info a radu jak to vyřešit
..Opilý řidič,veselý vrah..
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

když jsem koupil benzínovou 1,2 tak u zadních brzd byla čelist sesmeknutá o kousíček z brzdového válečku a na buben šla mírně šikmo.pískalo to a dřelo to než jsem to rozhodil,zjistil co se děje .po správném nasazení zatím dobrý(asi 3000km) ač je obložení dost sjetý(nové je připravené , ale nějak není čas :oops: )
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Příspěvek od Kubasek »

A je to...Dneska jsem pomaličku popojížděl v koloně a přibržďoval jsem a ejhle z levé přední brzdy jsem slyšel špatný doraz a lupnutí.Brzdy jsem měnil před 2.měsícama,ale asi jsem něco opoměl..To vysvětluje to skřípání.
..Opilý řidič,veselý vrah..
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Příspěvek od Kubasek »

Co by to bylo za pořádný auto,kdyby si s ním člověk neužil.Mám problémy s brzdama a lupání,jak jsem tu uváděl nespočívají v brzdách,ale ve špatném čepu a k tomu se mi přidalo už dříve ložisko na předním kole.Nedokážu si tipovat nějakou shodnost,ale při dlouhém těžkém brždění třeba u sjezdu z dálnice k odbočce mi při brždění dost vybruje a drnčí pedál na brzdu.Drnčení je tak obrovské,že se mi klepe viditelně noha.Nemáte někdo s tímto zkušenost,abych si udělal další obrázek o možném postupu....Díky..
..Opilý řidič,veselý vrah..
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

Možnosti co mě napadají:křivý nebo orezlý kotouč,to samé u bubnu(ale to asi neee).Ale mě to občas veme ABS když brzdím a kolo při tom nadskočí.Než jsem měnil tlumiče tak mi to dělalo častěji.A už sis vyměnil ten čep?To by se ti klidně mohlo přenést do pedálu.
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Příspěvek od Kubasek »

bigben.m píše:Možnosti co mě napadají:křivý nebo orezlý kotouč,to samé u bubnu(ale to asi neee).Ale mě to občas veme ABS když brzdím a kolo při tom nadskočí.Než jsem měnil tlumiče tak mi to dělalo častěji.A už sis vyměnil ten čep?To by se ti klidně mohlo přenést do pedálu.
Kotouče jsem měnil už dávno za nové po problému s novýma destičkama.Mám pocit,že jsem si před tím ničeho nevšiml a dostavilo se to až při výměně destiček s kotoučema.Od té chvíle se mi zdá,že čep tluče.Drnčení je cítit při brždění ve větší rychlosti,takže i čep dostává pořádně zabrat.Ještě omrknout,který to čepík bude.....
..Opilý řidič,veselý vrah..
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

s největší pravděpodobností to bude tím čepem a bude to na spodním rameni-na řízení asi ne.blbý je , že se to poznává těžko protože rukama s tím moc nehneš i když je volný-pokud ano je to už hooodně špatný.zkus to montpákou.
Kubasek
Fiaťák
Příspěvky: 88
Registrován: 13 pro 2007, 21:37
Bydliště: Brno jak řemen

Příspěvek od Kubasek »

Takhle zjistit špatný čep jde špatně.Zkoušel jsem klasiku.Jen tak zahoupat kolem,ale to jsem nic nezjistil.Snad mi přišlo nepřirozené hýbat s kolem po směru pohybu.To mi přišlo,že v tom trochu zalupalo.Je toho moc.Ložisko,čep...Snažím se to nachystat na jednu opravu kvůli diagnostice..
..Opilý řidič,veselý vrah..
Odpovědět

Zpět na „Palio“