spotreba oleja na dialnici

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

spotreba oleja na dialnici

Příspěvek od vavo »

caute,

ake mate skusenosti zo spoterbou oleja pri velkych rychlostach?
Pri beznej premavke mam skoro nulovu spotrebu ale teraz som absolvoval 1300 km po dialnice (110 - 130 km/h) musel som 2x dolievat olej. Vzdy po 650km hladina oleja klesla od max rysky az po 2-3mm nad min.
Je to pre takyto motor (cca 145 tis.km) normalne :roll:
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

pokud je hladina NAD minimem tak nedolévej-mám zkušenosti z víc aut že hladina od MAX klesne velmi rychle k MIN a pak se ustálí a téměř se nemusí dolévat.samozřejmě doporučuji kontrolu,ale s doléváním bych počkal.a nezapomeň , že hladina oleje ve vaně se ustálí až steče olej z motoru,takže při nějaké dlouhé cestě (dovolená?)při průběžné kontrole bez aspoň hodinového čekání nemá cenu dolévat pokud je NAD minimem.akutní nebezpečí začne hrozit když ti v zatáčkách začne problikávat kontrolka mazání :oops: (mě se to ještě nestalo , ale kámošovi a motor to bez problémů taky přežil :wink: )
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

to jo, urcite nedolevat ihned. Ja som kontroloval olej az po par dnoch, takze zarucene bol steceny :P
Ani nebol pod min, akurat ta spotreba oleja sa mi zdala prilis velka
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

opravdu dokud neklesne hladina pod MIN tak nedolévej,KONTROLUJ a myslím , že zjistíš ,že to tak moc neubývá
Odpovědět

Zpět na „Palio“