HELP - GT - motor škube

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

rafing.20
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2007, 19:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od rafing.20 »

ultraknyst píše:
rafing.20 píše:
Ok-9 píše:no jen me napadlo mozna to bude blbost ale co kdys je nekde netesna hadice od turba a pri vysim tlaku turba to nekde utika a do motoru se nedostane dost vzduchu se jeste podivej na budik tlaku turba kdys se ti to bude zase skubat treba to ukaze mensi tlak :)
tlakem to není,dokáže to natlačit i 1.9 baru,prasklý hadice už sem měl :wink:
praskla hadice to by mu nefoukalo vubec, teplotni cidlo by se ukazalo hned pri startu, bezelo by to nepravidelne.

A tech 1,9 ti to urcite nenatlaci kamo pac max je 1,6 hele bud to muze byt pierburg nebo wg no a nebo tady mas kontakt na oliho mel stejnej problem a uz to vyresil ICQ#: 203-241-987
tak tak prasklý hadice už znám,to by tlačilo tak max 1,0bar.Tlak mi chodí tak 4 mm za červený na origo měřáku na palubce a na přídavným budíku -1 až +2 bary mi to lítá až na 1,9,ale jen kratkodobě,ale přesvědčovat tě nebudu:-)
Pierburg sem zkoušel od kámoše a wastgate sem propojil na přímo a tlačí to něco pod 0,5,tak bych řekl že je taky v poho.
Zkusím Oliho,dík:-)
Reklama
 

rafing.20
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2007, 19:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od rafing.20 »

ultraknyst píše:to ze ti to zdechava ukazuje na zanesenou klapku me to delalo taky tak jsem ji vycistil a cajk
No klapka nevím,docela mi kolísaj otáčky,ale to asi ta ŘJ.Stojí to třeba 10 min,otáčky jemně kolísaj a pak to najednou houpne hodně a někdy to i chcípne,ale hlavní problém je při jízdě,to brutální škubnutí,jak to odpojí vstřiky.:-(
rafing.20
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2007, 19:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od rafing.20 »

ultraknyst píše:
rafing.20 píše:Tak sem ještě pro kontrolu dneska změřil cívku toho snímače otáček a má 965 ohmů,takže bude asi v cajku.Taky sem prolezl a vyčistil všechny konektory v motoru co sem našel,ale dělá to pořád to samý,takže začínám scháněl tu řídící jednotku (BOSCH 0 261 203 841),kdyby někdy věděl,tak dejte prosím vědět. :wink:
A ještě bych potřeboval vědět,jak je to s imobilizérem,bez klíčku k tý jednotce to asi nenastartuju,to znamená celou spínačku,ale nevim co všechno vlastně potřrebuju. :cry: Kde je umístěný ten imobilizér?jestli v jednotce,nebo jestli to je třeba nějaká další krabička.. :(
ridici jednotku jsem prehozenou mel a uplne normalne to naskocilo, imobilizer to nejak neresil a kamos to same a taky tak
No tak GT do roku 96 imobilizér ani nemělo,kámoš má 94 a nemá.Ale mně to bez klíčku nenastartuje,zkoušel sem to jen propojit drátama,točí ale nechytne.
Asi by mi stačila jen ta jednotka bez spínačky a nechám si jí vyčistit od toho starýho kodu imobilizéru.
Uživatelský avatar
ultraknyst
Znalec
Příspěvky: 613
Registrován: 15 srp 2007, 08:49
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ultraknyst »

ale ja mam rok 98 a po prehozeni ridici jednotky me to normalne naskocilo a jelo, stejne tak kdyz jsem dal moji ridici jenotku do oliho auta (taky 98 rok)
Los PUNTOs GeTos
rafing.20
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2007, 19:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od rafing.20 »

Olimu sem včera psal a zatim sme na nic nepřišli. :cry:
Tak to stejně máte jinou jednotku než já,aspoň podle štítku na ní.
Až jí seženu,tak jí tam zkusím dát a uvidím,bud chytne,nebo ne a budu to muset řešit dál..
Uživatelský avatar
ultraknyst
Znalec
Příspěvky: 613
Registrován: 15 srp 2007, 08:49
Bydliště:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ultraknyst »

no asi tak, preji hodne stesti :D
Los PUNTOs GeTos
rafing.20
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2007, 19:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od rafing.20 »

Jak můžu bejt začátečník když mám punto GT už šestej rok a měl sem dvakrát rozebranej celej motor.... :lol: :lol: :lol:
PhoB
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 29 lis 2007, 16:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PhoB »

Mam na prodej jednotku s koncovim trojcislim 841....pokud je to jeste aktualni...
PuntoGT 2.0 16VT
rafing.20
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2007, 19:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od rafing.20 »

PhoB píše:Mam na prodej jednotku s koncovim trojcislim 841....pokud je to jeste aktualni...
Kuju Phobe,koukám že si taky začátečník,ale na ITC už toho máš koukám hodně za sebou... :D
Jednotku už sem sehnal,ale tou to není,problém se nevyřešil,za to se zničil celej motor,takže to mám celý rozhozený a čekám na díly.... :(
PhoB
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 29 lis 2007, 16:20
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PhoB »

rafing.20 píše:
PhoB píše:Mam na prodej jednotku s koncovim trojcislim 841....pokud je to jeste aktualni...
Kuju Phobe,koukám že si taky začátečník,ale na ITC už toho máš koukám hodně za sebou... :D
Jednotku už sem sehnal,ale tou to není,problém se nevyřešil,za to se zničil celej motor,takže to mám celý rozhozený a čekám na díly.... :(
Klasicky pohadka o Puntu GT, bohuzel jako vzdy, pacient zemrel :D

PS: to vis ITC jde pomalu do pekel, tak musim hledat novy domov :D
Naposledy upravil(a) PhoB dne 15 črc 2008, 13:10, celkem upraveno 1 x.
PuntoGT 2.0 16VT
Oli
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 09 říj 2005, 20:10

Příspěvek od Oli »

a co ti na motoru odešlo?
ja ti psal ze to vypada na to že ti ventili propousti tlak zpet do sani což byl i muj pripad po oprave to jelo normal az na to ze odesla vaha vzduchu a auto slo naprodej uz me nabivilo to vecny zavodeni :) ted si uzivam spis luxusu a pohodu rychlo pomalu jizdou z automatem(selespeed).
rafing.20
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2007, 19:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od rafing.20 »

No mám v háji písty,je to následkem vysokého tlaku až 2,2 baru.Mně evidentně zlobí elektrika,nedělá to pořád,jen někdy...za ten půlrok co to zlobilo sem vyměnil hodně věcí a na hodně věcí přišel.
Hlavu mám ted dole,ale nevím jak zjistit tu těstnost ventilů... :( nebo by to bylo vidět hned,že je prasklá ta pružina? :(
rafing.20
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 05 pro 2007, 19:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od rafing.20 »

PhoB: tak to ale hlavně neříkej Reprákovi,že de ITC do pekel,by se ho to dotklo... :D :D
froger
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 24 črc 2007, 11:10
Bydliště: Lipt. Mikuláš SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od froger »

tesnost ventilu - nalit benzin jestli nepresakuje
pravdepodobne to co se ti stalo je dusledkem ( a mozna pricina skubani ) slabej tlak paliva - nerozprasovani paliva - nedostatek paliva = pisty v p...
snimac otacek na diagnostice VZDY vyhodi jako vadny pokud nebezi motor
Sasko
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 06 črc 2008, 10:43

Příspěvek od Sasko »

Mam ten sami problem:-(
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“