novy motor a ukrajinsky benzin

Moderátor: peta.smolik

stalker
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 02 črc 2008, 15:49

novy motor a ukrajinsky benzin

Příspěvek od stalker »

Zdravim ludkovia, mam Fire 1.4 16V motor, ma najazdenych okolo 1400 km.
Bolo by mozne tankovat do auta aj ukrajinsky benzin? Vadilo by to nejako motoru?
Reklama
 

Requiem
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 18 črc 2008, 07:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Requiem »

Upřímně řečeno dnešní ceny benzínu (nafty) jsou šílené... Lidé hledají co nejlevnější palivo! Samozřejmě že ho tam nalít můžeš... Problém by byl, kdyby si na něj jezdil pořád!!! To by tvému autu asi dobře po pár letech nebylo... Ale můj názor je takový, že já bych to neudělal! Na svém Bravu takhle "drastickým" způsobem šetřit nebudu! Dám mu napít kvalitního benzínu! :wink: Tohle mu dělat nebudu...!!! PS: Chceš-li se vyvarovat do budoucna problémům, tak na "ukrajinu" nejezdi dlouho! Za to to nestojí :roll: ahoj Req
Punto mk.I 1,2 SX 60hp, a čekám na Bravo mk.II 1,4 16V 90hp + sport packet, barva Maranello :-)
Obrázek
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejml »

Requiem: Co Tě vede k názoru, že auto nesnese benzín z Ukrajiny? Myslíš si, nebo víš, že benzín z ukrajiny je jiný, než ten ze Slovenska? Nebo z Česka?
Dodej svému tvrzení nějakou váhu. Takhle to jsou stejné bláboly, stejně jako když řeknu, že můj známý jezdí na ukrajinský (polský, ruský, mongolský, německý, rakouský...) benzín už dlouho a ještě se mu s jeho autem (přímý vstřik, turbo, kat) nic nestalo.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
stalker
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 02 črc 2008, 15:49

Příspěvek od stalker »

ono co som pocul a cital po roznych forach na nete, tak tam chodia a tankuju aj ovela drahsie auta ako je Bravo a Ukrajinci s tym nemaju problem
inde som cital, ze si treba vyberat len znackovy benzin, a tankovat zo stanic ako Shell, OMV a inych rozsirenych v nasich krajinach
niektori ludia maju zle skusenosti s benzinom od priekupnikov, ktori ponukaju benzin riedeny s vodou alebo olejom napr.
zajimalo by ma, co by sa stalo s motorom keby dostaval benzin zriedeny s olejom napr. ?
breki101
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 06 dub 2008, 11:31
Bydliště: Slovakia - NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od breki101 »

Ja mám kamaráta na východe, tiež chodí na ukrajinu tankovať a nemá žiadny problém, len nesmieš tankovať na nejakej no name benzinke ale radšej na nejakej značkovej. Neviem, či si tam už bol tankovať, lebo on tvrdí, že tá cesta cez hranice je hrozná, každý z colníkov a vojakov na hraniciach chce nejaké žožó, inak ťa odstaví. Ja osobne by som do nového bravíčka taký benzín nedával, ale je to tvoja vec. Je možné, že je to dobrý benzín. Keď to máš blízko, tak vyskúšaj, ja to mám ďaleko. Veľa šťastia.
Fiat Bravo2
Requiem
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 18 črc 2008, 07:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Requiem »

Kejml: Povím ti co mě vede k tomuhle názoru...! Zkušenosti!!! Před pár lety (přes známého)... Během dvou let 4x čistit palivové čerpadlo, 1x filtr a trysky!!! Spokojen??? Říkám, že po několika letech používání jakéhokoliv nekvalitního benzínu ti dojde k problémům na autě!!! A bezesporu nekvalitní benzín z ukajiny je (ne každý)...!!! Když mi nevěříš, tak se podívej třeba na internet... Nebo si to v nejhorším případě vyzkoušej na vlastní kůži sám a garantuju ti že ti po pár letech nové auto nepoděkuje :wink: PS: neřekl jsem že benzín z ukrajiny auto nesnese!!! přečti si to ještě jednou, než začneš rejpat omg. :roll: jen jsem řekl svůj názor: "že já bych ho do nádrže nelil, protože mám z minulosti zkušenosti a na benzínu šetřit nebudu" toť vše, jen můj osobní názor! Jestli moje zkušenosti s ukraj. benzínem považuješ za blábol, tak si ho strč víš kam...! Mě je to jedno :)
Punto mk.I 1,2 SX 60hp, a čekám na Bravo mk.II 1,4 16V 90hp + sport packet, barva Maranello :-)
Obrázek
breki101
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 06 dub 2008, 11:31
Bydliště: Slovakia - NZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od breki101 »

Keď budeš tankovať benzín riedený olejom, tak ti môže zanášať sviečky, tým pádom pôjde blbo motor / ak pôjde/ a prípadne ti môže aj odísť katalyzátor.
Fiat Bravo2
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejml »

Requiem: To, jak se prezentuješ, může mít hlubší příčiny. Nepodceňuj to. Zkusils už vyhledat odborníka? Co třeba zkusit hypnózu, holotropní dýchání, nebo jógu?
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejml »

Pokud budeš tankovat v JZD, je jedno, jestli to je na Ukrajině, nebo kdekoli jinde. Na kvalitu paliva má vliv spoustu faktorů, ale stát, ve kterém tankuješ (v Evropě :D ) je to nejmenší.
Srágoru natankuješ v Rakousku, když sedlák nevypláchne cisternu od močůvky a pak v ní veze palivo. Stejně tak může lahůdkový benzín znehodnotit špatně utěsněné nádrže.
To nejobecnější doporučení asi je: Tankuj u nových/novějších pump, kde mají velkou výtoč. Pokus se sehnat nějaké certifikáty. V Česku třeba toto: www.dobrapumpa.cz
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... jen takova poznamka ... Skodovka co vyvyzi auta na Ukrajinu a do Ruska
tak ma upraveny motory ... jina ridici jednotka a nektere dily motoru jsou taky
jiny ... duvod - horsi kvalita benzinu a nizsi oktanove cislo...
... takze jestli chces tankovat benzin z vychodu tak jen do auta urcenyho pro vychod ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejml »

onc: -=THUMBS-UP=- -db-
Jen si nejsem jist, jestli Škodovka zas až tak vyváží na Ukrajinu nebo do Ruska. Jestli mě paměť nešálí, rovnou to tam montují. A už klidně i s upravenými motory. Jestli se mýlím, odpusťte mi to a opravte mne.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Příspěvek od onc »

... neni to snad jedno jestli se vyvazi nebo montuji primo v miste ...
... snad kazde pochopil co jsem napsal ... ze ty auta maji uoraveny ridici jednotky a motory ... :roll:
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kejml »

Mě a asi i Tobě to jedno je. Někomu být nemusí. Jen jsem chtěl podat kompletní informaci.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Requiem
Začátečník
Příspěvky: 24
Registrován: 18 črc 2008, 07:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Requiem »

kejml píše:Requiem: To, jak se prezentuješ, může mít hlubší příčiny. Nepodceňuj to. Zkusils už vyhledat odborníka? Co třeba zkusit hypnózu, holotropní dýchání, nebo jógu?
Nemáš důvod tady takhle prudit...radši napiš něco užitečnýho k tématu, než že tu budeš řešit mě! ;-) Díky
Naposledy upravil(a) Requiem dne 11 srp 2008, 07:24, celkem upraveno 1 x.
Punto mk.I 1,2 SX 60hp, a čekám na Bravo mk.II 1,4 16V 90hp + sport packet, barva Maranello :-)
Obrázek
Peto_K
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 21 bře 2008, 08:32

ahoj

Příspěvek od Peto_K »

mna ukrajina zivy uz viac ako 15 rokov a ziadny problem s benzinom a ani s naftou. je to vsetko na cistote kanistrov a poctivosti ludi( kolko vody ti naleju do kanistra) . netreba sa toho bat ved oni maju lepsie a drahsie auta ako my :roll:
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“