HELP - Trhanie auta pri rozbiehani

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

martin@fiaty.cz
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2007, 19:55
Kontaktovat uživatele:

Taky trhání

Příspěvek od martin@fiaty.cz »

Mám taky problém s trháním motoru u Punta II, 1,2 8V. Najeto 65 tis. (teda dle tacho - bůh ví, co tam kdy kdo stočil :-( )V Kolem 2300 ot. +- 250 mi auto při sešlápnutí plynu dost výrazně cuká. Ne, že by se zalikalo, ale prostě se začne dost výrazně klepat jakoby ze strany na stranu. Při vyšších otáčkách to odezní a auto jede v pohodě. Myslíte, že taky Silentbloky?
Reklama
 

FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky trhání

Příspěvek od FetesBrod »

martin@fiaty.cz píše:Mám taky problém s trháním motoru u Punta II, 1,2 8V. Najeto 65 tis. (teda dle tacho - bůh ví, co tam kdy kdo stočil :-( )V Kolem 2300 ot. +- 250 mi auto při sešlápnutí plynu dost výrazně cuká. Ne, že by se zalikalo, ale prostě se začne dost výrazně klepat jakoby ze strany na stranu. Při vyšších otáčkách to odezní a auto jede v pohodě. Myslíte, že taky Silentbloky?
To přece poznáš, pokud couváš a auto se dost třese. Na tohle škubání se vždy radí svíčky a kabely.
MK2 1.2
Obrázek
martin@fiaty.cz
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2007, 19:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky trhání

Příspěvek od martin@fiaty.cz »

FetesBrod píše:
martin@fiaty.cz píše:Mám taky problém s trháním motoru u Punta II, 1,2 8V. Najeto 65 tis. (teda dle tacho - bůh ví, co tam kdy kdo stočil :-( )V Kolem 2300 ot. +- 250 mi auto při sešlápnutí plynu dost výrazně cuká. Ne, že by se zalikalo, ale prostě se začne dost výrazně klepat jakoby ze strany na stranu. Při vyšších otáčkách to odezní a auto jede v pohodě. Myslíte, že taky Silentbloky?
To přece poznáš, pokud couváš a auto se dost třese. Na tohle škubání se vždy radí svíčky a kabely.
No, mě právě na zpátečku nesuká. Svíčky jsou nový. Kabely sice nee, ale vypadaj v pohodě.
Fiat Punto II, 1,2 8V
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od SpiritWolker »

Dnes som si objednal novy silentblok, ked namontujem tak dam vediet ci prestalo triast, dnes ma triaslo nielen pri rozbiehani ale aj pri preradovani do 2 alebo 3, aj ked som pomalicky pustal spojku tak triaslo, ked som pritlacil tak prestalo a znova som pustil, rano ked su silentbloky stuhnute od chladu tak netrasie. Dufam ze to nebude aj spojka :-) ta ma iba rok

som pofotil silentbloky na mojom aute

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?t=7279

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky trhání

Příspěvek od FetesBrod »

martin@fiaty.cz píše:
FetesBrod píše:
martin@fiaty.cz píše:Mám taky problém s trháním motoru u Punta II, 1,2 8V. Najeto 65 tis. (teda dle tacho - bůh ví, co tam kdy kdo stočil :-( )V Kolem 2300 ot. +- 250 mi auto při sešlápnutí plynu dost výrazně cuká. Ne, že by se zalikalo, ale prostě se začne dost výrazně klepat jakoby ze strany na stranu. Při vyšších otáčkách to odezní a auto jede v pohodě. Myslíte, že taky Silentbloky?
To přece poznáš, pokud couváš a auto se dost třese. Na tohle škubání se vždy radí svíčky a kabely.
No, mě právě na zpátečku nesuká. Svíčky jsou nový. Kabely sice nee, ale vypadaj v pohodě.
Nevim no, cuká mě to taky, přesně jako vám, svíčky jsem vyměnil, mám tam 4 měsíce staré kabely Starline, ale nevěřim jim, zatim to beru tak, že je to kabelama.
MK2 1.2
Obrázek
FetesBrod
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 232
Registrován: 22 říj 2007, 22:44
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FetesBrod »

SpiritWolker píše:Dnes som si objednal novy silentblok, ked namontujem tak dam vediet ci prestalo triast, dnes ma triaslo nielen pri rozbiehani ale aj pri preradovani do 2 alebo 3, aj ked som pomalicky pustal spojku tak triaslo, ked som pritlacil tak prestalo a znova som pustil, rano ked su silentbloky stuhnute od chladu tak netrasie. Dufam ze to nebude aj spojka :-) ta ma iba rok

som pofotil silentbloky na mojom aute

https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?t=7279
nevěřim, že to pomůže :)
MK2 1.2
Obrázek
martin@fiaty.cz
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 srp 2007, 19:55
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Trhanie auta pri rozbiehani

Příspěvek od martin@fiaty.cz »

Tak já už mám opraveno - byla to závada na poloose. Auto zřejmě bylo lehce bourané a tak se mírně hla pravá strana. To mělo za následek, že při záběru se poloosa mírně povytahovala a zase vracela, což dělalo to cukání. Nakonec jsem ani nemusel měnit poloosu, ale jen kloub na jejím konci. Takže oprava cca 2 tis. + práce, která asi nejde vyčíslit, neb když už jsem utrácel, tak jsem nechal vyměnit i přední tlumiče.
Musím pochválit svého automechanika, neb tahle "závada" by mě fakt nenapadla.
Fiat Punto II, 1,2 8V
onc
Znalec
Příspěvky: 751
Registrován: 07 pro 2005, 11:52
Bydliště: okr.PV

Re: HELP - Trhanie auta pri rozbiehani

Příspěvek od onc »

... vcera jsem konecne dostal do auta moju a tak jsem se mohl podivat pri rozjezdu na ten zadni silentblok ...
... pri zatezi spojky motor chodil na tom silentbloku 2cm dopredu a 2cm dozadu ... to asi neni normalni co? ...
... Renault Clio III 2006 1.2 16v 55kw ...
... Renault Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw ...
... ex Punto II 99 1.2 8V 44kw ELX ...
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“