HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
yan77
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 lis 2008, 21:57
Bydliště: Trebišov-Slovensko

Příspěvek od yan77 »

Díki brácho našiel som toto fórum len náhodou cez Google a vyhodilo mi iba prvú stranu preto som nečítal dalej idem sa do toho pustim ešte raz diki bratu :D
Reklama
 

Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

obdiv...rozjímání

Příspěvek od Renda »

Tak panáčkové a páničky :) hluboce se skláním před vámi a vašim forem ,máte to OPRAVDU promáknutý a je hrozně super,že se tu najdou lidi,kteří tomu rozumějí a mají cit.Konkrétně toto vlákno se mě osobně též týká....levý plný rejd-servo vypadne,kontrolka se rozsvítí a mě naskakujou bicáky a pohled se mění asi na tento :shock: .Nic méně,mám špatné uložení tlumičů(nahoře samozřejmě) a tak bych se rád přidržel už dříve zmiňovaného a to že problém opravdu bude taky v tom,když servíčko můsí překonávat větši odpor při zatáčení..následkem je výpadek..nebudu spekulovat,ihned po výměně uložení sem napíšu zda to problém vyřešilo a budiž to pomocná větev pro každého,kdo tímto trpí.Dále mám ale prosbu.Nejraději bych zda by se tu objevil ARROW 79,bo kamarád TVOJE PŘÍSPĚVKY,to je učiněná paráda!Smekám kamarád!Chtěl bych vedět,zda někdo víte,co přesně se odehrává v kouzelné skříňce při režimu CITY,jaká je zátěž a zda třeba nepotvrdíš pravidlo "NEPOUŽIVAT..ŠETŘÍŠ TAK MOTOREK."Samozřejmě budu rád za odpověď od kohokoliv,neberte to osobně pánové :) já jen,že Arrow to už musí mít prolezlé skrz naskrz :D jo a samozřejmě pokud je tu janozoslovenska taky by mě zajímal tvůj názor,neboť Ty jsi vlastně rozlouskl celý problém co se týka tišťáku. :wink:
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: obdiv...rozjímání

Příspěvek od Graun »

Zena mela na svem Puntaku stejny problem. Dal jsem na rady zkusenejsich kolegu a jal se demontovat to servo. Kdyz jsem ten tistak vytahnul vsiml jsem si, ze na tom jednom z tech relatek je popraskany spoj. Mel jsem vsak uz nove relatka sehnane, tak jsem to hned prepajel. Zatim zena jezdi, nic nerika, tak je to doufam uz vyresene :lol:
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Renda: Dik, ale myslim, ze je tu ovela viac lepsich odbornikov ako som ja :) Ohladom toho motorceka, ak je vypnute CITY, tak sa motorcek ajtak kruti. Len dava do volantu mensiu posilovaciu silu ako pri rezime CITY. Inak, povodne som si myslel, ze ked je CITY vypnute, tak motorcek nepomaha (kruti sa stale, to je jasne), ale po vymontovani motorceka a prejdeni cca 1km to bolo horsie ako v shade 120 :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
yan77
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 lis 2008, 21:57
Bydliště: Trebišov-Slovensko

Příspěvek od yan77 »

Chlapi ja som ten svoj problém hned odstránil no asi po dvoch týždňoch sa mi pri parkovaní znova ozval ten istý problém myslíte že stačí znova iba preletovať kontakty???
Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renda »

ARROW:Takže to vypadá,že při jízdě na CITY dostává motorek zákonitě víc na frak a u tak už dost citlivé součástky je to asi nežádoucí..tím se nejspíš tedy ukazuje,že na režim CITY jezdit stále,nebude to pravé ořechové.Myslím samozřejmě do těch cca 60km/h.Pak se stejně odpojuje.Hmm.. :roll:
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno, mam zapnute CITY uz odkedy som kupil auto a nemal som s tym problem. Ale podla toho co viem z historie auta, uz bol motorcek meneny.
Punto MK2 1.2 8V ELX
yan77
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 lis 2008, 21:57
Bydliště: Trebišov-Slovensko

Příspěvek od yan77 »

Volal mi chlapík zo servisu vraj mi odišilo relátko.Dá sa to zohnať,niekde kúpit???
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Graun »

yan77 píše:Volal mi chlapík zo servisu vraj mi odišilo relátko.Dá sa to zohnať,niekde kúpit???
Hledej smudlo :D Tady na foru se psalo, ze je lze sehnat pres eBay, anebo take u nekterych dodavatelu soucastek.
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
Renda
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2008, 02:52
Bydliště: Říčany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Renda »

Ale někteří ho mají doma v šuplíku :lol: jenže mám takový pocit,že zásoby ukrutně rychle docházejí :( a možná fakt budeš muset objednat přes eBay.Dej vědet co Tě stálo kdyžtak :?
yan77
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 lis 2008, 21:57
Bydliště: Trebišov-Slovensko

Příspěvek od yan77 »

No tak zatiaľ mám servo v šuplíku nakoľko nemôžem zohnať to relé,volal som aj do fiatu a to 2x no zatiaľ sme ostali len pri sľuboch a do dnes sa mi neozvali :evil: Čo ďalej :?:
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Zdravim! Ja mam tiez problem s lavym dorazom, ked si nedavam pozor a hrknem s nim dobre nadoraz, tak sa servo vypne. Pouzivam city stale. Ale na to by som kaslal, davam si na to pozor.
Ale. Volant sa mi zda ze sa toci o dost tazsie (aj so zapatym city) ako kedysi. Ked vypnem city tak ide dost tuho. Motorcek serva sa uz od leta javi byt akysi hlucnejsi. Moze to mat spolu suvis?

Otazka je ci je uz motorcek opotrebovany a straca vykon?? Alebo je chyba v mechanike riadenia?

Co je ale najhorsie, ze dnes som isiel cez mesto zakrutou, mohol som ist tak 60 a v zakrute sa mi vyplo servo co malo za nasledok ze mi strhlo volant (ked ho clovek v zakrute drzi s aktivnym servom, tak to staci drzat len tak zlahka a ked zrazu servo vypne tak to mykne volant do protismeru kusok). Dost som sa nalakal. Keby to bolo na smyklavom povrchu neviem ci by som nedostal fajnovy smyk... Nerad by som aby sa mi to opakovalo. Mate nejake napady co by to mohlo znamenat? Vadny motor? Vadna elektronika?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

O doraze sa mi zda, ze tu uz bolo pisane. Rozobrat, preletovat spoje v motorceku, malo by pomoct..
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
mobilmaker
Začátečník
Příspěvky: 31
Registrován: 01 srp 2008, 19:19
Bydliště: Trstín, Slovensko

Servo

Příspěvek od mobilmaker »

Ja mám podobný problém keď naštartujem tak sa mi po chvílke jazdy rozsvieti porucha serva,červený symbol volantu ale vśetko stále funguje ako má.niekedy sa mi to rozsvieti hneď ako otočím volantom trochu doprava a niekedy ani po hodine jazdy.servo stále funguje normálne len ma štve tá kontrolka.
Moje Punťíčko mám rád.
mk2 1,2 8v 2003 v max. výbave.
yan77
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 lis 2008, 21:57
Bydliště: Trebišov-Slovensko

Příspěvek od yan77 »

Arrow79 píše:O doraze sa mi zda, ze tu uz bolo pisane. Rozobrat, preletovat spoje v motorceku, malo by pomoct..
Arrow mne to pomohlo no asi po mesiaci sa mi to znova zopakovalo ale teraz mi pre zmenu odišlo relé a neviem ho zohnať.
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“