Pomozte mě při rozhodnutí

Nevíte kam to patří, pište to sem...

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od Mark L. »

Dik za vycerpavajici odpoved. Jen jsem prekvapen, ze MP ma vzadu kotouce. Od roku 2002? Vsude jsem v recenzich cetl, ze MP ma vzadu bubny. Zajimave.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Reklama
 

Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od kubiii »

Co me nejvíce rozciluje je, ze viko kufru lze otevrit zvenku jen klicem, nebo zevnitr tahlem...
Tak pod tohle se podepisuji. Sám jsem ze svýho Mloka za půl roku užívání nadšený, ale tohle je fakt úlet, i Forman to měl vyřešené líp a bývalá Tempra - ani nemluvě. Dokonce jsem uvažoval, že kulevá tomuhle založím téma o tom, co nás na Mlocích - s prominutím - sere. Nemyslím teď poruchy, ale nedomyšlenosti.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od Mark L. »

Tomisek7 píše: 1) MP 1 se opravdu delala do r. 2004, volant a napr zadní náprava s kotoucema je taky v 2002. Pozor, lze najit auta, ktera maji datum uvedeni do provozu treba 2003, ale uvedene zmeny jeste nemají, neb datum vyroby je jeste v zacatku 2002
.....
3) To souvisi s klimatizaci. Vozy bez klimy maji urcite tahlo. Ja mam tu automatickou klimu, r.v. 2001. Tam je mezi tlacitkem na vnitrni okruh a spinacem klimy jeste takova mrizka, rekl bych, ze je tam snimac vnitrni teploty.
.......
Tak tomu pak nerozumim s tim tahlem pro vnitrni okruh. Ve vsech inzeratech kde je to tahlo je uvadena manualni klima. Osobne si myslim, ze tam neni, ale ...? Treba tady http://autobazar.avizo.cz/fiat-multipla ... 80491.html a to neni jediny.

Jeste k tomu volantu a zadnim kotoucum. Takze ta ktera ma volant ze Stila (a ne z Marey) ma vzadu kotouce? Pochopil jsem to spravne?
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od Globusman »

Tak podle mě ta na fotkách klimu nemá. Buď mají blbé fotky, nebo blbej popis.
Typ volantu nemá na kotouče vliv. Kotouče byly za příplatek u všech verzí, takže můžou být klidně na 105 i na 115 i na NUOVA MULTIPLA...
Karlík
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 11 led 2007, 08:51
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od Karlík »

Ona má nějaká Multipla vzadu kotoučový brzdy? Na mém Multijetu jsou bubny, tak to už nevim do čeho silnějšího by dávaly kotouče.
Stilo MW 1.4 16V
Tomisek7
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 črc 2008, 10:04
Bydliště: Vysočina

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od Tomisek7 »

Já nemám žádné oficiální info. Píšu to, co jsem vypozoroval za 3 roky intenzivního zájmu o multiplu a z českého manuálu, klidně je možné, že existují příplatkové změny... :wink:
Stříbrná JTD 110, 2001, zatmavená okna, sportovní nárazníky v barvě
Tomisek7
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 črc 2008, 10:04
Bydliště: Vysočina

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od Tomisek7 »

Karlík píše:Ona má nějaká Multipla vzadu kotoučový brzdy? Na mém Multijetu jsou bubny, tak to už nevim do čeho silnějšího by dávaly kotouče.
Kotoučové brzdy jsem viděl na vlastní oči u 3 mp r.v. 2003 JTD 85kw
Stříbrná JTD 110, 2001, zatmavená okna, sportovní nárazníky v barvě
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od kubiii »

Globusman píše:Tak podle mě ta na fotkách klimu nemá. Buď mají blbé fotky, nebo blbej popis.
Typ volantu nemá na kotouče vliv. Kotouče byly za příplatek u všech verzí, takže můžou být klidně na 105 i na 115 i na NUOVA MULTIPLA...
Tak tak, na té fotce je to bez klimy. Já mám takovou tu nejobyčejnější klimu, což obnáší dvě tlačítka: jedním zapínám a vypínám klimu, druhým vnitřní cirkulaci. Ani nevím, jestli má kolečno na regulaci teploty (bez označení teplot) nějaký význam ve vztahu ke klimě. Například by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych ho otočil do červenýho a zároveň zapnul klimu. Možná bych míchal teplý vzduch od motoru a studený z klimy :?: Nevím...

To, že nesedí popis je celkem častý, mně taky v popisu slibovali otáčkoměr a prd :(
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozte mě při rozhodnutí

Příspěvek od bikus »

4 kubiii

s tou kombinací ovladačů, tak jak píšeš, se to běžně dělá, tedy aspoň co já vím: necháš běžět klimua pustíš do ní teplý vzduch z topení a tím vysoušíš interiér v autě teplým vzduchem, ale zároveň vzduchem zbaveným vlhkosti.
Jinak když jsme jeli do Croatie přes noc, nechal jsem běžet topení asi na "11 hodin" (necelá půlka kolečka) aby holkám v autě nebyla kosa ale zároveň jsem měl přes tunely puštěnou klimu, páč tam ležel smog a nějak se jim nedařilo ho vyhnat (např. Tauernský tunel (A)). Takže teplo akorát, a navíc to zbavíš sajrajtu, protože to ženeš přes další filtr v klimě.
Jinak se vlkosti v autě nezbavíš, třeba když ti rodinka usne a funí na okna, pomůže klima plus trošku teplý vzduch.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Ostatní“