Prehrieva sa motor

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
fletak1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2009, 10:57

Prehrieva sa motor

Příspěvek od fletak1 »

Zdravim pred nedavnom som kupil Palio Weekend a mam problem s prehrievanim motora ked idem viac ako 90km/h tak teplota mi stupne uz ku max.hodnote na stupnici. Ale vtedy ked sa mi to stalo prvy krat tak som si to vsimol az potom ked som si uvedomil ze z ventilacie mi ide len studeny vzduch, pritom motor bol uz nad kritickou hranicou teploty. Vraveli mi ze to moze byt tym, ze nemam cosi odvzdusneny chladic alebo tak nieco. Neviete mi niekto poradit v com to moze byt?????? A aku teplotu by mal mat vlastne motor ??? kolko by mi mala ukazovat rucicka teploty?? Dakujem
Reklama
 

vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Re: Prehrieva sa motor

Příspěvek od vavo »

ohladom odvzdusnenia uz bolo niekolko !!! :mrgreen: prispevkov. Ale ak nechces hladat:
pre 1.2 8vent
1. na pravej strane chladica mas taku malu sroubovaciu zatku. Nastartuj, povol zatku (1 - 1.5 otacky) a cakaj kym nebude tiect kvapalina bez vzduchovych bubliniek
2. na hadicach kurenia su velke hlinikove srouby. Postup rovnaky - povol, pockaj kym vytlaci vzduch.
3. dolej kvapalinu
4. skontroluj ci funguje ventilator chladica
5. skontroluj ci funguje termostat. Ak hadica, ktora ide od termostatu aj po zohriati motoru ostane studena asi bude zrada vo velkom okruhu :evil:
6. skontroluj ci nemas prasknute tesnenie hlavy (para z vyfuku, bublinky v nadrzky chladenia)
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
fletak1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 23 úno 2009, 10:57

Re: Prehrieva sa motor

Příspěvek od fletak1 »

Dikes za odppoved, pozeral som vsetky prispevky ale toto mi akosi uslo ...... no sksim to prve odvzdusnit ale inak de mam hladat termostat???? nemam tusenia kde sa nachadza :D:D
Odpovědět

Zpět na „Palio“