HELP - hučení od předních kol

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

romcasladky
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 07 bře 2008, 21:53

Příspěvek od romcasladky »

matys píše:Psal jsem že mi to hučí za jízdy a je jedno jestli rovně nebo do zatáčky hluk je stabilní a neměnící se. Pneumatiky to nejsou. ani nic od kola a vy tu skončíte zase u ložisek
U tebe bych to hučení viděl na převodovku.Jestli je to pravda,tak by to hučení mělo na každé rychlosti lehce měnit zvuk.Jestli je stále ten zvuk stejný,může to být i diferák.Vyzkoušíš to takhle,zvedni předek na hever,zařad rychlost,poslouchej tu převovodovku něco jako stetoskopem,když doktor poslouchá srdce.
Reklama
 

matys
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 13 čer 2007, 08:11

Příspěvek od matys »

romcasladky píše:
matys píše:Psal jsem že mi to hučí za jízdy a je jedno jestli rovně nebo do zatáčky hluk je stabilní a neměnící se. Pneumatiky to nejsou. ani nic od kola a vy tu skončíte zase u ložisek
U tebe bych to hučení viděl na převodovku.Jestli je to pravda,tak by to hučení mělo na každé rychlosti lehce měnit zvuk.Jestli je stále ten zvuk stejný,může to být i diferák.Vyzkoušíš to takhle,zvedni předek na hever,zařad rychlost,poslouchej tu převovodovku něco jako stetoskopem,když doktor poslouchá srdce.
Dík aspoň nějaká rada. Od té doby se hučení zvýšilo a když brzdím motorem tak jsou slyšet takové rezonance, ale motor je v naprostém pořádku. V Servise řekli jak to zkoušeli tím způsobem, že nic neslyší ale když to bylo v zátahu tak znovu hučení. Přemýšlím nad výměnou převodovky. Diferák je součásti převodovky né ?.
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

matys: noo vypada to na prevodovku, podla toho co opisujes.
este jedna sprosta otazka: ohladom tych mojich lozisk prednych: moze sa nieco poskodit, ked su zle? mozu sa rozpadnut? a pod?
totiz nemam teraz prachy na vymenu, tak chcem potiahnut, pokial to vydrzi...
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
majco
Všeználek
Příspěvky: 1078
Registrován: 10 úno 2006, 14:48
Bydliště: Žilina

Příspěvek od majco »

SHANE54 píše:matys: noo vypada to na prevodovku, podla toho co opisujes.
este jedna sprosta otazka: ohladom tych mojich lozisk prednych: moze sa nieco poskodit, ked su zle? mozu sa rozpadnut? a pod?
totiz nemam teraz prachy na vymenu, tak chcem potiahnut, pokial to vydrzi...
Ak to hučí tak to vymen je to lacnejšie ako potm riešiť aj naboj prípadne otoč a v najhoršom aj brzdy :wink:
Punto-MK2 1,2 8V 2001
Punto-Mk1 1,1 8V 1996
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

este jedna vec ma napadla: zacali mi triast aj brzdy, moze to byt tym, ze je lozisko rozkyvane a teda kotuc nie je vyoseny? znie to logicky...
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - hučení od předních kol

Příspěvek od zokot »

tak mě to hučí rovně a do pravé zatáčky to přestane :lol:
Je tedy v háji ložisko na levé straně?
Fiat PUNTO 60 (1994)
Fiat GP 1.9 (2006)
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“