Motorový olej

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Motorový olej

Příspěvek od velechovský václav »

Používám motorový olej Mogul GX Forte 10W-40 Paramo Kolín.
Čtyři litry cca 500Kč. Selenia je pro mě příliš drahá.

Používám Mann filtr W712/16. Jiní dodavetelé filtrů neudávají přepouštěcí tlak pro různé typy a modely vozů.

Výměnu oleje provádím vždy z jara při výměně pneu zima - léto.

Jak to děláte Vy ??
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Motorový olejový filtr

Příspěvek od anonyme »

je možné místo filtru W712/16 použít W713/16? Dle katalogových údajů je W713/16 o 3 cm vyšší, jinak je vše shodné a je levnější. Takže pokud je prostor pro delší filtr, neměl by být problém?
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Motorový olej

Příspěvek od Petr1968 »

To by neměl. Mogul 10W 40 EXTRem :mrgreen:
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Motorový olej

Příspěvek od anonyme »

To mě připadá, že je blbost, že určité filtry jsou vhodné pro určité oleje. Tvrdí se, že nové typy filtrů jsou menší a mají kvalitněni filtrační materiál a proto jsou i dražší. Ovšem s tou kvalitou by se dalo polemizovat. Obvykle je cena v takovém případě vyšší za to, že výrobek je možné pojmenovat jako "NOVÝ".
velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Re: Motorový olej

Příspěvek od velechovský václav »

Pro Fiat Seicento je doporučeno používat motorový olej 10W-40.
Je na Vašem uvážení , jak drahý olej nakoupíte.
Pro vložku čistění oleje je podstatné , aby průměr těsnící plochy odpovídal . Výška 7 - 10 cm je nepodstatná. Vložka čističe oleje zachychuje mechanické nečistoty z oběhu oleje.
Skiller35
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 24 říj 2007, 14:27

Re: Motorový olej

Příspěvek od Skiller35 »

ja pouzivam Castrol Magnatec 10w-40 olej menim kazdych maximalne 15tis.
a filter kupujem original s fiatu pretoze raz som kupil neoriginalny akoze na seicento ale roztrhlo mi tesnenie a dost dobra spust a to nevravim o financnej stranke
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Motorový olej

Příspěvek od tomass »

Mám Seicento 1,1 MPI rok 2003. Teď ho budu mít rok a má najeto 67 tis.km. Můj dvorní mechanik mi měnil filtr, olej, dělal rozvody před 10 měsíci. Nepochybuji o kvalitě jeho práce, jezdím k němu dlouhá léta.

Od výměny oleje mám najeto 6,5 tis. km. Olej neubývá. Nějčastěji jezdím krátké cesty se studeným motorem (denně 2x6 km). Docela mne překvapilo, že je olej cítit benzínem asi tak jako u starého fiata 126p. Olej je přiměřeně černý, není hustší, je tam 10w-40, značku přesně nevím, ale určitě by mi tam nenalil žádný podprůměrný. Zaráží mne to proto, že motor je v poměrně pěkném stavu po prvním majiteli. Používat tedy Selenii, či Castrol, abych se dostal na 10 tis. km do výměny, nebo je to normální jev u tohoto řežimu ježdění se zápachem benzínu ?
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: Motorový olej

Příspěvek od tomass »

Už jsem si odpověděl sám. Dávám nejlepší od Castrolu 5W-40 (nebo 30) teď už nevím. Byl to nejlepší olej, který doporučuje příručka a doporučil technik na infolince Castrolu. Motor hned po výměně jel lépe a tišeji. Spotřeba benzínu je stejná, ale motor stále jede znatelně tišeji než předtím. Už na něj mám najeto asi 5000 Km provozu na krátké tratě a je i viditelně čistější. Benzín je zatím cítit méně. Jinej olej už používat nebudu. Stál sice 2x tolik, předpokládám, že motoru v náročném provozu znatelně ulehčím život.
Odpovědět

Zpět na „Seicento“