HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
dan
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 03 pro 2005, 23:17
Bydliště: Lbc

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od dan »

2ygzo: diky za tip. 180e je celkem odpovidajici cena..
2petr1968: tak samozrejme, ale pokud by to delal kazdej, kde bychom byli, ze..
2SpiritWolker: psal jsem ze se omlouvam za offtopic a tohle je muj posledni offtopic ;-)
Reklama
 

dan
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 03 pro 2005, 23:17
Bydliště: Lbc

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od dan »

ygzo píše:No co, nikto nevie kde zohnat tie relatka?

Ja som este "stastny" clovek ked mne ten posilnovac vypina len pri lavom doraze ked silnejsie trhhnem volantom. Ale minule mi to vyplo ked som bol pri lavom doraze a drzal som volant stale na doraze, tak to tam mierne "zachrcalo" a vypol sa. ---> mohlo by to byt relatko? Ze by bolo zle tak by chrcalo? Odkedy nepouzivam CITY, tak sa to vypina ovela menej. S city sa mi to vyplo raz pri prejazde zakrutou...
ja je koupil na ebay.it za asi 14e vcetne postovnyho, bez problemu asi za tyden jsem je mel doma. neni to tolik penez za to to vyzkouset. jinak mi to chrcelo taky kdyz byl volant v plnym rejdu. naopak u me vypnuti city nemelo vliv na cetnost vypadku serva, vypadavalo si naprosto nahodne, jak se mu chtelo. spis tomu vadilo rychle otaceni volantem, treba pri parkovani.
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

dan píše:
ygzo píše:No co, nikto nevie kde zohnat tie relatka?

Ja som este "stastny" clovek ked mne ten posilnovac vypina len pri lavom doraze ked silnejsie trhhnem volantom. Ale minule mi to vyplo ked som bol pri lavom doraze a drzal som volant stale na doraze, tak to tam mierne "zachrcalo" a vypol sa. ---> mohlo by to byt relatko? Ze by bolo zle tak by chrcalo? Odkedy nepouzivam CITY, tak sa to vypina ovela menej. S city sa mi to vyplo raz pri prejazde zakrutou...
ja je koupil na ebay.it za asi 14e vcetne postovnyho, bez problemu asi za tyden jsem je mel doma. neni to tolik penez za to to vyzkouset. jinak mi to chrcelo taky kdyz byl volant v plnym rejdu. naopak u me vypnuti city nemelo vliv na cetnost vypadku serva, vypadavalo si naprosto nahodne, jak se mu chtelo. spis tomu vadilo rychle otaceni volantem, treba pri parkovani.
A vymena tych relatok ti pomohla? Nasiel som na nejakom nemeckom eshope V23072-C1061-A308, maju ich na sklade, ale musim si este zistit ci v mojom serve su presne tieto relatka, lebo tusim tam byva viac druhov

EDIT: a ebay.it som teda nasiel za 10 EUR 2ks vratane postovneho, tak to kupim kedtak odtial.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
dan
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 03 pro 2005, 23:17
Bydliště: Lbc

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od dan »

jj, po vymene je to OK, ale ja mel objektivne jedno rele uplne vyhraty, nespinalo na 100% jeden kontakt (cvakalo, ale nespinalo na obou vystupnich kontaktech). puvodne tam byly relatka siemens, ty italsky jsou tyco, ale typove uplne stejny. odkaz na ty italsky na ebyi je nekde v tomhle vlakne. nemyslim, ze by se pouzivaly ruzne typy. mam taky r.v.2000. dej pak vedet jestli ti vymena tech rele pomohla..
Graun
Znalec
Příspěvky: 683
Registrován: 03 zář 2008, 20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Graun »

Ja jsem vymenil oba dva za Siemens rele, ale bohuzel to moc nepomohlo. Vsiml jsem si vsak, ze problem s vypadavanim posilovace se objevoval hlavne za chladnych dnu (pod nulou).
Mozne priciny bych videl:
1) zatuhle dily napravy a rizeni - zvyseny odpor = pretizeni a tim padem reset (za tepla se neprojevuje)
2) "zamrznuti" ridici jednotky
3) "zamrznuti" posilovace
4) cidlo otaceni nekomunikuje s RJ
Co se chystam udelat je vytahnout jeste RJ a tu podrobit prozkoumani, zda neni nekde studeny spoj (pri nizsi teplote dojde ke smrsteni spoju a tim padem k vypadku).
Jak to tady procitam, tak je to celkem zavazny problem konstrukcniho charakteru, to se soudruzi z Delphi moc nepredvedli :( Zrejme obesli standartni procedury testovani.

Zatim, co mi zena rekla, se ji nestalo, ze by vypadl posilovac, co je teple pocasi. Jezdila i chvili se stale zapnutym CITY, tam se to nevypinalo take. Nyni je vypnute a bez problemu. Ja vsak budu zkoumat tu pricinu (viz vyse).
F/I/A/T MAREA WEEKEND 1.6 16V ELX 7/1998 76kW
F/I/A/T PUNTO 1.2 8V ELX 11/1999 44kW (MK2)
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

Tu je rele z ebay.it> http://shop.ebay.it/items/?_nkw=V23072& ... &_osacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
Mario
Fiaťák
Příspěvky: 188
Registrován: 02 bře 2007, 18:36
Bydliště: Vysočina

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Mario »

Příznaky : nejprve vypínalo pokud byl volant v dorazech ( při studeném počasí ) pak se občas vyplo při přejezdu nerovností , pak cca 5 dní chrčelo,drnčelo pod volantem , ted už je po nastartování hned nefunkční .

Co by to mohlo být ?? nechtěl bych kupovat zbytečně ele.motor apod .

díky za info
(1.2 16v, 80ps , 6 speed) + pure Italia = Sporting (zatím najeto 182tis.km)
piperiknr
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 26 úno 2008, 23:04
Bydliště: Nitra a sem tam Nove Zamky

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od piperiknr »

aHOJTE.Akoze sa kvapalina nikde do serva nedolieva a tu nadobku v motore zo znackou volantu je co potom?????Da mi niekto odpoved??????
Anduril
Znalec
Příspěvky: 795
Registrován: 27 zář 2007, 10:19
Bydliště: OVA, F-M, OL

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od Anduril »

Mk1 ma hydraulicke (tzn kapalinove), MK2 ma elektricke servo (tzn zadna kapalina) ... Toto je vlakno o Puntu MK2, kde se nic do posilovace nedoleva. Jestli mas MK2 a presto tam mas takovou nadobku, tak je asi neco spatne :mrgreen:
Ford Focus 1.6 Trend X 2009
ex. Fiat Punto MK2 1.2l 16V HLX 3dv.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

:idea:
Naposledy upravil(a) SpiritWolker dne 29 zář 2009, 22:18, celkem upraveno 1 x.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

Hej, chcel by som tie relatka kupit, len som sa chcel uistit ci tam mam presne tie - niekde (neviem ci tu na fore alebo inde) som cital, ze tam byva viac druhov, tak by som chcel cez vikend vytiahnut motor a pozriet ci su tam take ako maju na tom talianskom ebay.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

porovnam
Naposledy upravil(a) SpiritWolker dne 29 zář 2009, 22:20, celkem upraveno 1 x.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

Relatka som vymenil, ale na lavom doraze vypina stale... Tolko pre informaciu. Stalo ma to 10EUR za relatka plus 3 EUR za torx skrutkovac plus asi 4.50 EUR za skrutkovac s ohybnym krkom (mal som taky a stratil som ho) na uvolnenie zadnej skrutky motora... Este sa spytam v servise fiat, ci nemaju skusenosti s takymto spravanim sa serva a ci sa to teda neda nejako opravit za rozumnu cenu a inak na to kaslem...
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od SpiritWolker »

tu chybu ktoru mas nespôsobuju relatka, si ich zbytocne vymienal za nove, mal si najskôr vyskusat ktora cast systemu servoriadenia a riadenia je zla a az potom opravovat.

ked sa pokazia relatka tak servo sa zväcsa uz nezapne (alebo sem tam zapne)
pokazene relatko bud nespina alebo je zopnute a vytvara skrat a to tvoj pripad nebol.

ja si myslim ze mas chybu v snimaci otacania na volante alebo sa ti vzdy pri vytocenom volante pretazi elektronika v riadiacej jednotke a vypne servo z dôvodu velkeho odporu riadenia: napriklad poskodene capy, axialne tiahla, volantova tyc, vrchne ulozenie tlmicov s loziskami (na lozisku sa otaca stlacena pruzina spolu so spodnou castou tlmica okolo piestnice) - samozrejme sa môzem aj mylit :D

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Servo Punto II:poruchy,soucasti,kontrolka.....

Příspěvek od ygzo »

No ved planujem to dat preverit, pripadne vymenit loziska, capy,... Ale asi to bude skor v tom snimaci, lebo inak ked zapnem city, tak sa volant toci uplne lahucko, aj jednym prstom, tak pocitam ze keby bolo riadenie pridrete (chodilo by tazko), tak by aj na city bolo poznat, alebo by sa vtedy uz urcite kvoli pretazeniu vypinal volant mimo dorazov...

Je to haluz a tymto ma fiat poriadne nas..l lebo ako vidim, tak je vela takych co im servo nefunguje dobre.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“