TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Petros
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 05 čer 2009, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Petros »

Jaj, no já todle mám připojené, ale mám MKII takže to tam budeš mít asi trocha jiné. Já jsem to zapojil na kabely co vedou přímo od pojistkovky k blikačům, je na kařdý blikač jeden drátek, mi šly na jednu stranu růžové ale na druhou stranu nevím :? Já jsem to totiž zázračně zapojil na jeden ten růžový ( tzn jen jeden blikač) a ono to fakčí jak má. Zkus to tu pořádně prohledat, protože vím že tu lidi psali že se to musí zapojit přes diody aby se ti nevraceno napětí, potom by ti blikaly všechny blikače prý i u odbočování.
Reklama
 

xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od xeromax »

ja som mal tiez od riadiacky alarmu dva na smerovky a tak som pripojil jeden ku lavej bocnej smerovke a skoro som padol na rit pri zamknuti blikaju vsetky styri a smerovky funguju normalne
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Miguel965x
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2009, 22:11

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Miguel965x »

Když máš od jednotky DO 2 dráty na směrovky, tak jeden dáš na jakýkoliv levý blinkr a rozsvítí se ti celá levá strana. Druhý daš na kterýkoliv pravý a také se ti rozsvítí celá prava strana. A nemusíš tam dávat žádnou diodu, to už je vyřešené v té jednotce DO. Diody by tam musely jen v tom případě, že by ti z jednotky vedl na blinkry pouze jeden drát.
disi
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 srp 2009, 16:05

Montáž centrálu

Příspěvek od disi »

Dostala som darček od svojho manžela, ktorý mi kúpil centrál s diaľkovým ovládaním do môjho Puntika 2000. No po odstránení tapacíru na dverách manžel nevie, ako to má do dverí namontovať. Elektrika pre neho nie je problém, ale nevie ako má dostať tie tiahla na dvere.
dakujem za radu
Uživatelský avatar
jaysun
Fiaťák
Příspěvky: 126
Registrován: 06 dub 2008, 15:29
Bydliště: slovensko prievidza

Re: Montáž centrálu

Příspěvek od jaysun »

mas to original central alebo uni
fiat punto mk2 1.2 16v sporting
mimiHGT
Fiaťák
Příspěvky: 93
Registrován: 24 bře 2008, 01:39

Re: Montáž centrálu

Příspěvek od mimiHGT »

tie tiahla musi upevnit do dveri pod calunenie, alebo do dutiny dveri, myslim, ze su k tomu aj skrutky, tak, aby dokazali vytlacit kolik, ktory je vo dverach, mali by tam byt k CZ take plastove blbinky, ktore sa davaju na original tiahla. predne dvere musia byt 5 drotove, na zadne idu 2 drotove. montoval som to kedysi do una, tak by to malo byt podobne
Punto 1.8 16V HGT
disi
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 srp 2009, 16:05

Re: Montáž centrálu

Příspěvek od disi »

central je univerzalne
bol tam iba problem ako dostať motor pod zamku lebo tam bolo malo miesta a taliani tam este vsetko pre istotu aj oplastovali a nanitovali
takze robota ako pre hodinara
ale inak dakujem za rady
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od xeromax »

Miguel965x píše:Když máš od jednotky DO 2 dráty na směrovky, tak jeden dáš na jakýkoliv levý blinkr a rozsvítí se ti celá levá strana. Druhý daš na kterýkoliv pravý a také se ti rozsvítí celá prava strana. A nemusíš tam dávat žádnou diodu, to už je vyřešené v té jednotce DO. Diody by tam musely jen v tom případě, že by ti z jednotky vedl na blinkry pouze jeden drát.
ja tam mam dva droty a pripojil som jeden priamo k smerovke v lavom blatniku a vsetko funguje ako ma, tak som druhy pouzil na osvetlenie prednych blatnikov takze tie blikaju spolu so smerovkami (jasne ze len pri odo/zamykani)
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
ondrahsx
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 21 zář 2009, 20:59

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od ondrahsx »

Tak ja dnes montoval dalkove k centralu na punto 2 3dver(1999).Hlavni je najit ty dva dratky co vedou ze dveri pruchodkou.Postup byl takovy,ze jsem odsruboval prah,nasel sem svazek co jde ze dveri.V nem sem vyhledal modrobily dratek(zamykani),a pak zelenobily(odemykani).tyhle dva dratky jsou tenci nez ostatni ze svazku,podle toho je jde slusne najit.Na ne napojime vystupy z jednotky DO.Stavu vezmete ze silneho cerveneho dratu.Pak jen ukostrit,a je to...Hodne stesti.
right13
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 12 čer 2010, 15:16
Bydliště: Handlová

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od right13 »

Ahojte ! Pri hľadaní el. schém na Punto MK2 ELX ( 1,2l benzín r.v. tuším 2001 ) som narazil na túto tému. O čo ide :

Kúpil som takmer zadarmo nové Portman LCD od PHOBOSu ( 15€ no nekúp to) . Samozrejme ho plánujem namontovať doma :) Elektrike sa venujem už pekne dlho no s autoelektrikou nemám veľa skúseností ;) .Takže k veci :

Celá schéma mi je viac menej jasná a nemal by byť problém to namontovať . Nie je mi však jasné pripojenie centrálu nakoľko je tam viac možností pripojenia a tak isto blokovanie motora. Je tam kreslené relé, a nejaké nožničky či kerá maria tam je. Predpokladám že to relé v aute je a len sa tam doplnia kábliky na ovladaciu jednotku alarmu . Nerád by som tam niečo dodrbal tak radšej sa pýtam . Takisto som sa nikde nedočítal čo znamená 2.odomykací impulz ani kam sa pripája - k celému alarmu je len táto schéma.

Ako som spomínal . Bude to moja prvá montáž alarmu tak ma nebite :) nemôžem vedieť všetko :D
sperhy
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 16 čer 2009, 14:01

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od sperhy »

nazdar páni...mam otazočku.... central mi funguje ale dialkové na origo klúči nefunguje...ked stlačím gombík tak normálne zasvieti svetlo..čiže s baterkou by hádam problem byť nemal..nereaguje to z akejkolkvek vzdialenosti....tak kde by mohla byt chyba? diki ! :D
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od xeromax »

aj baterka je jedna moznost, pouzival si to dialkove aj predtym?
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
sperhy
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 16 čer 2009, 14:01

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od sperhy »

no praveze to auto mam este len ani nie týžden:D a predosli majitel mi povedal, ze fungovalo...ale prestalo....a ani on nevedel cim to bude...myslis teda ze by to mohlo byt aj baterkou? ale kontrolka na kluci vzdy zabliká ked ho stlačím :D
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od xeromax »

baterka moze mat dost sily aby nazhavila LEDku v dialkovom, ale na otvorenie dveri to nemusi stacit,
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
Uživatelský avatar
Matto
Všeználek
Příspěvky: 2443
Registrován: 12 zář 2007, 11:05
Bydliště: Trenčín,Horné Srnie

Re: TYP - Centrální zamykání, Alarm, Dálkové ovlád. .....

Příspěvek od Matto »

ja mám tiež jeden problém, mám origo centrál s alarmom na MK1 a na LZ dverách mi pri nižších teplotách nefunguje centrál, musím vytahovať kolík z vnútra, pri teplejšom počasí funguje bez problémov, robí my to už 2 roky, mal som to aj rozobraté, čistil som to, striekal WD čkom, nepomohlo, skrátka, ako náhle sa ochladí( pod 10 C) štrajkuje to :( , náme niekto podobný problém?
ex - Punto MK1 1,2 ELX 54kw/73k r.v.95
now - Grande Punto 1,9 MultiJet 116kw/160k r.v.07 -powered by Alfatuning.sk
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“