po zahřátí motor chcipne

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od jalousek »

Zdravím všechny,mám problem po ujeti zhruba šesti kilometru a zahřátí motoru se mi rozsvití červena kontrolka motoru a chcípne a nejede až když vychladne,pak normálně nastartuju a jedu a taky to dělá když motor vytočím ke 4000 otáčkám tak se problikne kontrolka motoru a napišeto ENG. CTRL. FAULYTY Contakt Garage,klesnou otačky ale jede dal. Co s tím prosím poradte,dik. :cry:
1.6 BIPOWER 2001
Reklama
 

Mišan
Fiaťák
Příspěvky: 170
Registrován: 22 úno 2007, 08:38
Bydliště: Pardubice

Re: po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od Mišan »

Samozřejmě závada na motoru. Palubní diagnostika to zjistila, nahlásila a konec. Po nastartování jede pravděpodobně v náhradním režimu. Rozhodně se to bez ext. diagnostiky neobejde. Může to být cokoliv, od vadných snímačů až po skutečné závady mající zásadní vliv třeba na složení výf. plynů. Tož do servisu. Rozhodně.
Dej pak vědět, kde byl pes, ať jsme chytřejší.
Multipla Bipower 1,6 /2000
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od jalousek »

Dnes jsem byl na diagnostice a nic se tam neukazalo,žádný chybový hlášení. Opravář mi objedná snímač otáček klikovky(ten ze spod u rozvoďáku) a zkusíme ho vyměnit a uvidíme,když to nebude dobrý tak ho vrátí a zkusíme něco jinýho,ale co to netuším.
1.6 BIPOWER 2001
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od jalousek »

Tak jsme vyměnili ten snímač a zatím to vypadá že dobrý. Když jsme vyndali snímač a rozpojili konektor byla v něm voda tak to vypada že ho to skratovalo. Oprava mě přišla se vším všudy na 1900kč. :roll:
1.6 BIPOWER 2001
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od jalousek »

tak po tydnu ježdění zase ten samí problem,po zahřati chcípne,jen tak tak jsem dojel do opravny na dvojku a otáčky nesmeli přesáhnout 1500,jinak to hned chcipalo (malem jsem zustal na přejezdu) :!: a hlasilo znamou hlašku ENG. CTRL. FAULYTY Contakt Garage. Už jsem zoufalej :( v neděli to zkusí napíchnout,ale moc nadejí tomu nedavam. HELP ME !!!!
1.6 BIPOWER 2001
urbanf
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 26 čer 2009, 21:44

Re: po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od urbanf »

mel jsem to same
servis horni pocernice cena cca 2tis. a mam pokoj (jinak k nim jezdim da se rici se vsim a spokojenost )
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od kubiii »

urbanf píše:mel jsem to same
servis horni pocernice cena cca 2tis. a mam pokoj (jinak k nim jezdim da se rici se vsim a spokojenost )
A co to bylo, kdy byl problém???
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od jalousek »

taky by mě zajimalo co to bylo. Jo ještě jsem zapoměl dodat,že se mi taky stavalo při zapnute klimatizaci mi zustavali otačky na 3000 a když jsem klimu vypnul tak otačky spadli na normal,tak jsme pravě prostříkli škrticí klapku a pak pul kilometru to zdechlo. :( :?
1.6 BIPOWER 2001
jalousek
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 28 kvě 2009, 18:38
Bydliště: Častolovice

Re: po zahřátí motor chcipne

Příspěvek od jalousek »

tak už je to opravený,zase byla voda v konektoru od toho snimače,někde tam sákne voda,ale ještě nevím odkud. Vodu jsem z konektoru vylil a zalepil páskou a dobry,ještě musím zjistit odkud je ta voda. :D
1.6 BIPOWER 2001
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“