Problém se samobržděním

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Problém se samobržděním

Příspěvek od stepan »

Ahoj všem :) .
Jednou jsem si tak jela za přítelem a nějak mi začalo auto brzdit. Dostalo se to až do té fáze, že mi chcíplo, protože mi nebrala ani 1-ka. Podařilo se mi popojet, ale ne moc daleko. Naštěstí se to stalo u přítelovi kanceláře, tak rychle přiběhl a pomohl mi lépe zaparkovat (trochu jsem blokovala sjezd do podzemního parkingu a všichni si okolo museli myslet - no jo ženská :D ). Jelikož jsem na něj musela přes hodinu čekat v nepojízdném autě, tak následně když sám řídil domů problém chvíli nebyl. Myslel si, že zřejmě to byl momentální zkrat (Za tu dobu stačilo vše vychladnout). Bohužel se to cca po 5 Km vrátilo.
A jelikož jsem se dozvěděla, že to je typický problém pro fiaty, možná se vám bude hodit jeden odkaz a rada.
Tady to je :wink: .
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?p=236684#236684" onclick="window.open(this.href);return false;

Přeji hodně štěstí s řešením vašich problémů. Nám se to podařilo snad úspěšně vyřešit a to vše na sídlišti před panelákem :D
Reklama
 

Skiller35
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 24 říj 2007, 14:27

Re: Problém se samobržděním

Příspěvek od Skiller35 »

ja myslim ze brzdy na fiate su dobre (predsa len ich nevyraba samotny fiat ale ine firmy napr. bosch,lucas atd.) a jedina pricina koli ktorej vznikaju taketo veci je podcenena udrzba brzd pretoze vela ludi si mysli ze brzdy su bezudrzbove a ked prestanu fungovat vyhovaraju sa na nekvalitne brzdove systemi :wink:
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Problém se samobržděním

Příspěvek od stepan »

Je to možné. Já zase autům moc nerozumím. Jen vím, že tento problém má hodně lidí, co mají fiata a slyšela jsem i ten názor, že tohle je právě veliká slabina tohoto auta. Tak nevím :( . Každopádně jsem ten příspěvěk dala na toto forum jen abych někomu z vás popřípadě pomohla :wink:

Jinak si opravdu nemyslím, že brzdy jsou bezúdržbové. Naučila jsem se, že se musí starat absolutně o vše - tzn. i o brzdy :wink:
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Problém se samobržděním

Příspěvek od radek.s »

Zdravím, ale tohle se tady už nedávno řešilo:
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=3&t=10467
Pomohla až výměna zestárlých brzdových hadiček u předních kol.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
stepan
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 20 led 2009, 17:34
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Problém se samobržděním

Příspěvek od stepan »

Tohle nebyl ten stejný problém. Žádné hadičky se neměnily. Stačilo to jen vyčistit, vyměnit kapalinu a hlavně uvolnit zarezlá prasátka. Navíc to bralo na všechny 4 kola, hlavně ma zadní...
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Problém se samobržděním

Příspěvek od radek.s »

Tak to jsem nevěděl, ono z toho prvního příspěvku ani z toho odkazu co tam je není přesně jasný, co bylo potřeba udělat. Teď už je mě to jasný. Ale pokud by to vpředu po zahřátí přibržďovalo nebo jenom ty brzdy víc hřály doporučuju ty hadičky vyměnit.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Skiller35
Fiaťák
Příspěvky: 72
Registrován: 24 říj 2007, 14:27

Re: Problém se samobržděním

Příspěvek od Skiller35 »

Je to tak treba sa o vsetko starat...hlavne ked je auto starsie cca 10-15 rokov tak uz si to vyzaduje kompletnu generalku a to nie len pri fiatoch :wink:
Uživatelský avatar
Diwiak
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 03 bře 2009, 21:54

Re: Problém se samobržděním

Příspěvek od Diwiak »

:lol: :lol: :lol: no ked sa toho nikto od vyroby nechytil tak sa necuduj :lol:

kvapalina sa meni kazde dva roky, kontrola brzd aj kazdy rok (cistenie, rozhybanie)
Cinquecento 1.1 SPi Sporting Grey RIP
Seicento 1.1 MPi Brush Orange/Grey RIP
Panda 1.2 69K EURO6 S&S Sicilia orange
http://www.fiatforum.com
Odpovědět

Zpět na „Seicento“