ulozenie vacky

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: ulozenie vacky

Příspěvek od Stanno »

Vasek176 píše:to ti neřeknu zda to vydrží 100km či 1000km a nebo 10000km.Ale může to rozbít uplně píst,ojnici,kliku a nedej bože i blok motoru a i hlavu,toto je docela velký problem a řešil bych ho okamžitě
no super :(((((( .. ono to klepe zatial, len ked sme viacery v aute a je napr. kopec.. nie sustavne.. kokso... :(( najhorsie je, ze by som to aj dal spravit, ale nemozem zohnat nikoho, kto ma cas.. auto potrebujem v podstate denne.. 35km do prace a 35 naspat.. to aby som si zhanal druhy motor.. na co som to Punto kupoval :( ja mam furt smolu na afta..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: ulozenie vacky

Příspěvek od l-cizek »

Stanno píše:na co som to Punto kupoval :( ja mam furt smolu na afta..
no, mi povídej... :?
Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: ulozenie vacky

Příspěvek od Vasek176 »

o tom že auto potřebuješ každý den potřebuješ mi vyprávěj,já už skoro rok a půl měním vyfuk a stále na to nemám čas protože musím vždy někam jet,a když už bych mohl tak ho potřebuje přítelkyně tudíš u mě platí že kovářova kobyla chodí bosa :(
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: ulozenie vacky

Příspěvek od Stanno »

Vasek176 píše:o tom že auto potřebuješ každý den potřebuješ mi vyprávěj,já už skoro rok a půl měním vyfuk a stále na to nemám čas protože musím vždy někam jet,a když už bych mohl tak ho potřebuje přítelkyně tudíš u mě platí že kovářova kobyla chodí bosa :(
ahoj .. zistil som, ze to robi, len ked je vonku horuco.. ked sa schladi, tak ho neviem prinutit klepat.. co si o tom myslis?
Este jedna otazka.. co vsetko treba vymenit, aby to bolo ok? dalsia vec je ze pri deceleracii v istom rozsahu otacok od motora ide silny vibrujuci zvuk.. tupy..

kolko ma hypoteticky vyjde oprava?
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: ulozenie vacky

Příspěvek od Stanno »

Stanno píše:
Vasek176 píše:o tom že auto potřebuješ každý den potřebuješ mi vyprávěj,já už skoro rok a půl měním vyfuk a stále na to nemám čas protože musím vždy někam jet,a když už bych mohl tak ho potřebuje přítelkyně tudíš u mě platí že kovářova kobyla chodí bosa :(
ahoj .. zistil som, ze to robi, len ked je vonku horuco.. ked sa schladi, tak ho neviem prinutit klepat.. co si o tom myslis?
Este jedna otazka.. co vsetko treba vymenit, aby to bolo ok? dalsia vec je ze pri deceleracii v istom rozsahu otacok od motora ide silny vibrujuci zvuk.. tupy..

kolko ma hypoteticky vyjde oprava?

chlapi..nemoze to robit odchadzajuca lambda???
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Vasek176
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 342
Registrován: 07 led 2008, 18:21
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: ulozenie vacky

Příspěvek od Vasek176 »

lamda sonda by to dělat neměla,jí zkus odpojit a uvidíš..a jestli ti to dělá pouze za tepla tak to netuším co by tam mohlo být,ono se to takhle špatně poznává,bych ten motor musel slyšet a taky vidět
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: ulozenie vacky

Příspěvek od Stanno »

Vasek176 píše:lamda sonda by to dělat neměla,jí zkus odpojit a uvidíš..a jestli ti to dělá pouze za tepla tak to netuším co by tam mohlo být,ono se to takhle špatně poznává,bych ten motor musel slyšet a taky vidět
ahoj ..
.. vcera vecer som odpojil lambda sondu.. RJ som neresetoval..
Po 10 km som isiel skusit kopec.. cvrlikalo to.. bol som sklamany

Dnes .. Prvych 30km sa nic nedialo..potom som potreboval zrychlit pred krizovatkou a hohoho.. pritlacilo ma do sedacky.. auto ide ovela lepsie za plynom, lepsie taha v strednych otackach..

Neviem ako cvrlikanie, lebo som isiel v aute sam.. bol aj kopec, ale rano bolo chladno a nevedel som ho prinutit zacvrlikat..
Ma sa to standardne diat po odpojeni lambdy, alebo je ta moja zla?

Kazdopadne zpredu pocujem stale jemne vibrovanie.. pri deceleracii, ked je auto zohriate su vibracie (iba zvukove, inak necitim nic ine) dost vyrazne.. nemozu to robit napr. silentbloky? pri zmene rychlosti a prudsom pusteni spojky auto trosku "kopne" .. pri rozjazdoch a napr. ked dam 5ku v osemdesiatke sa silne trasie riadiaca paka..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Stanno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 396
Registrován: 15 led 2008, 13:33
Bydliště: Prešov, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: ulozenie vacky

Příspěvek od Stanno »

tak dnes som bol v jednom malom servise.. stary pan to dal na zdvihak, sahol na poloos..a hned bolo vsetko jasne... volna polos v prevodovke.. olej netecie ale chvalabohu tam je.. konecne sa vysvetlilo trhanie auta pri rozjazdoch a preradzovani..

no a ked sa prevodovka zohreje, tak vole sa zvacsia a poloosy trepu jak o zivot.. na volnobehu zasa vibruju a to sa prenasa na prevodovku a riadiacu paku a volant..
Fiat Stilo 1.6 16V, 201tis.km, r.v.2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“