TYP - autoRádia (originál i neoriginál)

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
mach
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 02 črc 2007, 09:21

Příspěvek od mach »

mach píše:Nasiel som na internete, ze zapojenie je nasledovne (cislovanie konentora je uvedene inak):
1 2 3 4
5 6 7 8
1=Not Connected
2=Greean and Blue - ignition 12V
3=Grey - auto antenna (powers fiat sub)
4=Red/Black - 12V
5=Not Connected
6=Red and White - 12V
7=Yellow and Green - 12V lighting (comes on when lights are on)
8=Black - earth

To zodpoveda tomu, co mam v aute. Vyskusam, zapojim a dam vediet vysledok.
:idea: Takze ak chcete, aby sa radio vypinalo, ked otocite kluc v zapalovani do polohy 0, treba pouzit napajanie, kt. je privedene na pin 2 napajacieho ISO konektora.
:idea: Ak chcete, aby radio hralo aj ked je zapalovanie vypnute, netreba nic menit...
:arrow: Ja som zrealizoval 1. moznost (kvoli pohodlnosti) - prehodil som na konektore autoradia prislusny pin a funguje to
Reklama
 

Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

jj presne tak :) gratulujem ;) Ja to menit nebudem, nejak som si zvykol na to, ze ked vypnem motor tak mi to hra :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ak by to niekoho zaujimalo, tak napisem farebne oznacenie reproduktorovych kablov v ISO konektore (tym padom aj vo dverach, resp. vzadu) modelu MK2:

Obrázek

1.) Pravý zadní - / modrozlty kabel
2.) Pravý zadní + / modrocerveny kabel
3.) Pravý přední - / ruzovocierny kabel
4.) Pravý přední + / fialovocierny kabel
5.) Levý přední - / cervenocierny kabel
6.) Levý přední + / bielocierny kabel
7.) Levý zadní - / oranzovocierny kabel
8.) Levý zadní + / oranzovozeleny kabel

Nejak mi to "znacenie" nedava ziadny zmysel. Osobne aby som to nezabudol, som si na kable pred repraky oznacil paskou plusove kable.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Zambrotta
Začátečník
Příspěvky: 35
Registrován: 24 říj 2007, 11:04

Příspěvek od Zambrotta »

to Arrow79: díky za radu, ale nesedí mně ta stříbrná barva. Chtěl jsem černé radio at je to v barvach přístrojovky. Jo a co třeba toto: http://www.pioneer.co.uk/uk/products/25 ... index.html . Nemáte zkušenosti s tímto radiem?
Alfi
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 01 lis 2007, 14:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alfi »

rook píše:
Long píše:Ty dva draty na malej kosticce sou autorizace ridici jednotky po CAN sbernici. Kdyz u origo nejsou pripojeny tak pise to cancheck. Resit se to da odblokovanim radia. Pak uz to ty draty nepotrebuje a funguje hned po pripojeni napajeni.
Diky, takze to evidentne vubec nesouvisi se subwooferem, ted jenom zjistit, proc nehraje ;)
Musis si to nastavit v radiu. Premichava ti to basy do repraku.
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Zambrotta píše:to Arrow79: díky za radu, ale nesedí mně ta stříbrná barva. Chtěl jsem černé radio at je to v barvach přístrojovky. Jo a co třeba toto: http://www.pioneer.co.uk/uk/products/25 ... index.html . Nemáte zkušenosti s tímto radiem?
Mame ho vo Fabii, vcelku v pohode, len nema az tak vela moznosti nastavenia zvuku. A zda sa mi, ze realny vykon nieje 4x27W ako pri vyssej triede ale 4x22W. Ale hra dobre, nasi su s nim spokojny.
Punto MK2 1.2 8V ELX
sparco86
Fiaťák
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2007, 11:44

Příspěvek od sparco86 »

No toto je vsetko pekne :-) ale ktory kablik v spinacej skrinke to teda je, na tych 12 V po pootoceni klucika?
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

mach píše: :idea: Takze ak chcete, aby sa radio vypinalo, ked otocite kluc v zapalovani do polohy 0, treba pouzit napajanie, kt. je privedene na pin 2 napajacieho ISO konektora.
:idea: Ak chcete, aby radio hralo aj ked je zapalovanie vypnute, netreba nic menit...
:arrow: Ja som zrealizoval 1. moznost (kvoli pohodlnosti) - prehodil som na konektore autoradia prislusny pin a funguje to
Sparco nejde o kablik v spinacne. Mas klasicky ISO konektor, nie? Na napajacom ISO konektore je dvakrat napajanie, jedno je permanentne, druhe cez spinaciu skrinku.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Oranžovej je ten co hledáš :D
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Oranzovy? :) Nie zlty vs. cerveny? :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Ale on nehledá zapojení ISO ale spínací skříňky :wink: a tam je to oranžová :wink:
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
sparco86
Fiaťák
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2007, 11:44

Příspěvek od sparco86 »

Pun-to píše:Ale on nehledá zapojení ISO ale spínací skříňky :wink: a tam je to oranžová :wink:
Dakujem Pun-to, presne to som myslel, ušetril si mi kopec roboty s hladanim spravneho kabla, už to mam hotove a Alpina 9812RB už koncertuje, mimochodom genialne radio odporučam každemu, rapidne zlepsenie zvuku, kto neskusi neuveri....
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

Šak já vím, taky ho mám a sem :D :D :D :D
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
bohusko555
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 06 říj 2007, 22:58

Příspěvek od bohusko555 »

mach píše:
mach píše:Nasiel som na internete, ze zapojenie je nasledovne (cislovanie konentora je uvedene inak):
1 2 3 4
5 6 7 8
1=Not Connected
2=Greean and Blue - ignition 12V
3=Grey - auto antenna (powers fiat sub)
4=Red/Black - 12V
5=Not Connected
6=Red and White - 12V
7=Yellow and Green - 12V lighting (comes on when lights are on)
8=Black - earth

To zodpoveda tomu, co mam v aute. Vyskusam, zapojim a dam vediet vysledok.
:idea: Takze ak chcete, aby sa radio vypinalo, ked otocite kluc v zapalovani do polohy 0, treba pouzit napajanie, kt. je privedene na pin 2 napajacieho ISO konektora.
:idea: Ak chcete, aby radio hralo aj ked je zapalovanie vypnute, netreba nic menit...
:arrow: Ja som zrealizoval 1. moznost (kvoli pohodlnosti) - prehodil som na konektore autoradia prislusny pin a funguje to

takže mám prehodiť kable z pinu 2 na pin 4 a z 4 na 2 alebo ako veľmi tomu nerozumiem
sparco86
Fiaťák
Příspěvky: 177
Registrován: 06 lis 2007, 11:44

Příspěvek od sparco86 »

...ak xces, aby ti radio hralo stale, aj bez kluča, treba spojit červeny a žlty kabel a priviest k nim stály prúd 12V
...ak xces, aby sa radio zaplo/vyplo v zavislosti na kluci, tak na zlty treba priviest staly prud 12V a červeny napojit ku spinacej skrinke ku kablu oranžovej farby ( u MKI)

toť vše... 8)
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“