MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od Hannibal »

Z těch odkazů nejsou Advan ani jedny, všechno jsou jen "Advan design"... origo Advany si natřou Ronaly na prsa, ale zase je nezaplatíš. RSW bych se vyhýbal velikým obloukem.
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
Reklama
 

Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Nofka
Tie prve ronaly su velmi uzke a vysoke ET maju,R10 su natom lepsie ale pridu mi troska ako puklice kedze su cele plne a zvlast nevidim tam ani pekny limec.Pozeram len po rozteci 4x100 pouzijem nane skrutky pre zmenu roztece radsej,lebo 4x98 potom tazko posuniem v buducnosti niekomu dalej,takych aut uz je viac na vrakovisku ako na ceste.Rsw ako sa stotoznily kolegovia nechcem,onich uz je nieco popisane aj na nete ,a moje povodne boli RSW a povrchova uprava sa lupala.Preto aj keby som siel do niecoho dizajnovo podobneho tak zvolil by som z ineho vyrob.stola aj ked to ma byt Čina zas.
Dubi
Tie R-aero a Turbo ako aj vyssie som pisal ma moc nedostali spolu s R10 pridu mi ako plechace,uz ked tak nech to ma nejaky aj limec a hned by inak vyzerali.

Inak som pisal do toho shopu atctunning,a mi odpisali ze TUV pre EU nemaju inak su spolahlive.,dodanie je cca tyzden kedze som sa pisal ako je to s dostupnostou vsetkych Japan.Su k nim kritky kolies,popripade vymedz.kruzky ak je nutne zdarma,skrutky je nutne dokupit.

Problem je ten ze u mojich povodnych diskoch som bol zvyknuty nato ze pri tej zlatej metalize kricali+boli aj lestene,dodali nejaky ten smrnc ako inde by zapadli.I ked na druhej strane netrcali a auto nebolo nejak na zemi polozene.Nebol by problem kupit nejake vacsie disky s Vacsim J a dobrym ET len vacsinou su parametre rovnake pre celu sadu,a tak neviem ako to sadne vpredu kvoli falcu,a okrem toho by trebalo pri ich kupe hned riesit aj podvozok.Trafit sa len do sport.pruzin a kupit od ruky nieje jednoduche ,a podvozok uz tiez nieco stoji.Tato lakovacka ma vysla pomerne uz teraz dost+pomimo co sa prkotiny kupovali a pekne sa to vysplhalo..takze zvazovanie je preto tazke.Pri kupe klasickejsich diskov by s tym take problemi neboli naookolo..tuna je podvozok..zevraj o nieco lepsi ako najnizsia trieda od JOM
http://www.angeleyes.sk/leve-menu/fiat/ ... /podvozky/
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
pepaxx
Znalec
Příspěvky: 935
Registrován: 07 pro 2010, 16:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od pepaxx »

Hiss mne sa páčili na tvojom aute tie 15" ky čo si tam mal...hladal by som v podobnom štýle...keby som vedel že ich predávaš tak by som ich vzal...to boli pekné kolesá....možno keby boli vačšie ale na tvoje auto sa hodili aj tie 15" ky

ja by som nešpekuloval a volil by som podobné kolesá čierno/antracitové...lúče leštené...

iba môj názor som zvadavý čím prekvapíš
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

pepaxx
Diky za nazor,velaji aj pomimo z okolia sa vyjadrili ak som ich este mal ze tie disky k autu k tej metalize idu.Podarilo sa mi ich predat za cenu ako som davnejsie skusal ale ich nepustil,coz bola velmi dobra,priznam sa 330E gumy+disky,a za nove som dal 450e dokopy kupa 2010.Cize nebolo co uvazovat.Mam take iste objednane nezavazne cez jeden shop no maju im dojst niekedy 30.4.,ale je to nezavazne mozem to zrusit.Je to taka nudzova moznost ak nic nenajdem,nebudem chciet mat obavy ako to sadne vezmem tie iste..,zadne vysuniem o 1cm von s podlozkami a bude to lepsie.Niektory chalani mi ponukali do vyberu aj cisto cierne varianty..ma to nieco do seba+k tej zlatej ale na druhej strane zanika.Ako som vravel limcove by boli fajn ale zas treba aj do toho viac vrazit..a riesit upravy podvozku.HOrsie je vsak to ze v TP mam zapisane 195/45+50 R15,cize ak by som chcel nieco vacsie musim zapisat a zatial som sa k tomu nedostal..a aby to bolo mozne zaklad je tuv certifikat,a kedze unas zevraj na policii kontroluju osobne vozidlo ci sedi znacka s papierami,tak dovolit si kupit 16´Činu by som nepochodil.Ak by som vedel robit VT tak by sa lepsie rozhodovalo.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od kovvalsky »

Pocuj co si normalny kto ti take kaleraby tlaci do makovice sak ako ti mozu pozerat tie disky ked ich nesmies mat namontovane na aute ked ich nemas zapisane v TP nikde to nepozeraju to mozno len niaky individualisti
one world, one dream, one car
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Aj ja som sa nadtym cudoval,ale tak vsade je to zrejme inak,Potvrdili mi to raz cez jeden shop,cez ktory este predtym mi dali papier na certif.znacku ak som kupil tuto Činu,a ak neskor som chcel dat 16 povedali mi ze mozu mi ho vystavit ale bude to zrejme zbytocne lebo zevraj po novym kontroluju uz auto,a o dva roky cca to je teraz ak som sa zacal o to este raz a viac zaujimat to iste mi potvrdili v jednom pneuservise kde aj zaroven predavaju disky,ze kontroluju ale obvzlast na Kosice okolie si davaju pozor..lebo zevraj zistili ze ludia z tohto okresu zapisuju hore dole disky ,ktore nemaju co robit na aute alebo rozmerovo nesedia a boli s tym problemy( a to mi este povedal chlapik znamej s ktorou som tam siel) tak len nieco nadtym pravdy bude,bohuzial tu su chujove zakony o ktorych je skoda sa vyjadrovat,disky kupit s papierom by aj problem nebol ale ak ich bude problem dotlacit do papiera to bude horsi problem.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
PaulGT
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 222
Registrován: 12 črc 2010, 20:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od PaulGT »

čo sa jedna podvozku tak pories si daco lepsie nez TA-Technic , JOM ... ,
Uz nie raz sa potvrdilo ze TA-cko cim nizsie tym to je viac ako maslo a po 2 rokoch piestnica ma taky loker ze dakujem , Jom ani radsej nehovorim .
TA technic je skor to prve stretnutie zo stelovakom ale ked ochutnas Podvozok aky ma byt tak zmenis nazor
Koni , Bilstein robia dobre tlmice a struny , v kombinaciach spolu zos Eibach strunama je to dobre riesenie pre kazdodenne behanie.
Ked uz chces podvozok tak ho pories raz a nie na 3x .

Kola de to , kup tie ktore su rozumne 16 su pekne ale musis to aj ubrzdit , 15 tka je tak akurat , 14 je malo a 13tka to je cista elektricka.
Daj tam gumu 195/50 , + dobru pneu Dunlop SP Sport BLURESPONSE napr , vela kolegov si ju chvalia a vyhrala aj test pneu v danom rozmere.

Disk ked nechces tahat falce tak tam daj 7J disk ked chces ist do A tak 8J
Ked chces mat predok a zadok zarovno tak 7j predok a vzadu 8j ale to uz musis tahat este viac a davat podlozku ked budes mat et 35 a predok falcovat tak isto.

Vsetko zalezi od znizenia , podvozku , diskov a ich rozmeru .

:idea:
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Caute pani,dlhsie som sa neozval,no neznamena ze sa na aute nerobi,v praci 12-ky a v pripade volna dalsie hned v garazi,cize ked sadnem k pc tak som KO.Co je nove? auto uz mam samozrejme davno doma.Karosarska cast je uz spatne poskladana..Rozhodol som sa zhodit predne sedacky dole a namalovat kontrukciu kedze bola hrdzava a ocuchana.Pre zaujimavost som odtiahol koberec v akom stave je podlaha,i ked ma necakala tam ziadna diera,vsak na mieste pod jednou nozkou sedacky bol naznak hrdze..po rypnuti srubovakom po chvilu som bol na druhej strane,to iste presne na druhej strane na tom istom mieste pod uchytom nozky..par rypnuti a diera prega...tak sa c-ockovalo..ako zo sna..lakovacka hodena a davat bacha na lak ,zakryvat auto,hodili sa plat plechu z vonku aj z vnutra,do vnutra rezistin..nejaka ta farba..silikon atd.Pre obavy som zhodil koberec aj z pod palubovky a opat to iste.Koniec podbehu u vodica ako je roh bol chyteny,par rypnuti a sme na druhej strane..cize opat to iste.Pozreli sme aj druhu stranu u spolujazdca ta vyzerala pekna cista...myslel som ze uz je pokoj ale nic pravdy.SIel som farbit podvozok..a pod spolujazdcom som zaryl do hrdze..posobil to iba ako povlak..a po viacnasobnom zaryti..opat som sa prebil na druhu stranu.Hoci podvozok som mal natrety asi 3x s body 930(je to asfalt) prislo mi to skor take ze plech bol prehnili uz niekedy pri kupe auta..a farba to uz tak zakonzervovala..cize cakali ma pod spolujazdcom dalsie dve dierky male vedla seba..prikladam foto..sedacky a korozie..

Obrázek

Foto zadnej strany u spolujazdca uz po zvarani,inak by ma zaujimalo hned vedla toho pred zadnyma sedackami mam na jednej aj druhej strane vzadu vyhnuty pliesok do podlahy smerom do vonku..akoby cez neho mala vytekat voda ci sa vyparovat..mate to aj vy tak robene? ja som to absolutne nechapal aky to je dovod..tak po zvazeni som to uzavrel silikonom.

Obrázek

a tuna je vpredu koniec podbehu u vodica pred opravou..

Obrázek

Cize je to zamnou,necakal som to,ale posledne som to mal odkrite 5r dozadu pri kupe auta,kazdopadne myslim ze keby som to nekonzervoval zospodu farbou bolo by to 4x horsie,respekt videl som aj horsie pripady inych majitelov tuna na fore.
Dnes som vyfarbil komplet podvozok,caka ma este vyfuk,farbilo sa aj cele vnutro zadnych blatnikov s body 930 -2 vrstvy(okrem toho ze sluzili ochranne velmi dobre,zacina ma srat aj to ze teraz je vo vnutri akoby velka diera,vidiet hadice,tie plasty to lepsie vyplnali aj zakrili.Zamenil som hlavicu na paku..a ju este raz skratil.posobi elegantne,pribudne aj nova antena kratka pre VW aj so zosilovacom.Chystam sa ocalunit chrbat zadnych sedaciek latkou..kedze su troska poskriapane.Zhanam este potahy v kozenke cisto ciernej bez vzorov a nadpisov na zadne sedacky,kedze ako to jedine mi nehraje s interierom a kozou vpredu s F.Coupe..cize ak mate nejaky dobry tip zas za nie prehnanu cenu...piste mi.
Uz druhy rok mi doma stoji tento cistic na koberce tak som ho konecne vyuzil,mozem uistit ze pomaranč.dzus ide s nim dole bez problemov :D

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Prahy sa lepili ako stale s lepidlom PU na spojlere,plasty atd,urobil som jednu vynimku ze sparu medzi prahom a karoseriou-linajku som uz netahal.Tento krat uz sa davali 3x dole,a potom s cistenim stareho lepidla a odlepovanim je to strasna haved.Cize drzia to skrutky zospodu a lepidlo sa nanieslo iba na prahy z vnutra-bok.Isto ma zaklincujete s gumen.listami na aute dveri,ale rozhodol som sa ich dat opat..cenim si vlozene peniaze do auta,a mnozstvo krat mi zachranili na vlastne oci dalsie preliaciny.a Nemyslim ze autu nejak moc spatia..stale to bude o tom ci to je cele v laku,o diskoch,podvozku a podobne.Do ciernej metalizy sli aj plasty spatnych zrkadiel,B-stlpik a aj ten uzky plast vedla neho.Kolesa este nemam poriesene ale uz buduci tyzden by som chcel sa len im venovat a zvazit akym smerom sa dam.Ovsem ak je tu niekto kto vie alebo ma znamosti v shopoch a vie vybavit dobru cenu na aspon podvozky potesilo by ma nech ma kontaktuje.
No rozhodnuty nesom stale,raz sa priklanam ku klasike aku som mal 5-luce lestene a povodny podvozok co mam,raz ku niecomu sportovejsiemu.No stale objavujem dovody preco vyssie nerubat..napr hydraulicky zverak strcím z predu pod auto o chlp,aj to plastovu rucku musim sundat..nehovoriac o opatrnejsom jazdeni,ci pochybnosti o kvalite podvozku ako TA Technix,vyssie rubat na KW a podobne uz nechcem,to radsej nic.Ako posledne nezabudajte na podvozky a pozrite sa nane lepsie..kym nieje uplne neskoro..je to tichy zabijak..a rana do srdca pre pohlad aky som zazil ja.

(PS: ak niekto ma nejake dobre echo na firmu ci znameho co robi vyrezavane nalepky za rozumnu cenu.(tusim je to PVC folia).nech sa ozve taktiez..vdaka
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
PaulGT
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 222
Registrován: 12 črc 2010, 20:54

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od PaulGT »

Ten vypust co si si veselo zalepil silikonom je odtok na vodu ktora sa zbera ked prsi a nastupujes..... ale necuduj sa ked sa ti bude drzat vlhkost a voda pod kobercom potom uz rovno cakaj ze ta korozia sa zacne zberat hlavne , ked bude dazdivo a zima deto.
Spravne ma byt pootvoreny na cca 5mm aby to malo kam odchadzat
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Myslel som si ze to bude mat nieco s odtokom..ale kazdopadne nepaci sa mi to,v zime je to realnejsie este ,no ludi nejak vzadu nenosim tak ci tak,v Lete som vylial dzus vzadu nechtiac..som to vytrel s rentou a troska vysusil,a teraz ak som auto rozoberal tak som este mal latku vlchku.. a dieri pre odtok neboli zaplatane.,no dzus je aj husty,cize tak ci tak je to na prd ucinne.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Pokracujeme,dnes sme calunili troska,kedze povodny plech uz mal nieco za sebou..
Obrázek
how do i print screen

Zamenila sa povodna antenka za antenku pre VW,tato ma aj zosilovac..a hlavne mi slo o kratky prut,skusal som zamenit aj cisto prut za kratsi v povodnej,ale dosah bol slabsi.
Obrázek
upload img

Okrem podvozku ktory sa farbil,dnes som dofarbil aj vyfuk..po zime vyzeral otrasne,opat sla tam striebrienka..no niesom s nou moc nejak spokojny kedze po zime to tak ci tak vyzera ogrcane,mate nieco osvedcene na vyfuk?

Obrázek
free image host

A aby som nezabudol..farbil sa aj priestor vnutornych podblatnikov,kedze vnutorne podblatniky som sa rozhodol prec..trebalo to osetrit..sli niekolko vrstvy body 930,hadica sa dostriekla nech nekrici.Sam mam obavy a nesom nadseny ze to bude take hole,plasty pomohli velmi,ak som auto kupil tak som mal odhnity drzak hadice,a vedla neho aj dieru..ktoru bolo nutne tiez zaplatat

Obrázek
how to take a screenshot on a pc

S Malovanim som nadobro skoncil.
Tento tyzden by som chcel poriesit uz kolesa,a objednat odnekial,dnes idem nejaku sportovejsiu obuv na auto poskusat k Paul GT..nech mi to viac napovie.
Pisal som do par E-shopov ohladom podvozku TA Technix...naj ponuka mi prisla za cenu 320E+6E doprava,cena by sla..ale recenzia od predajcu ..neviem co nato povedat,povedal ze niektory co behaju vydrzal okolo 40tis..ale boli aj osobnosti co vydrzal 5-10tis..samozrejme zavisi od jazdy to.Znizenie je 30-70mm,najmenej zrejme 30mm,no vsade inak tvrdia..Avsak nechcem aby mi priskoro odisiel,v jednom shope mi povedali ze nahradny diel sa neda kupit iba opat komplet.Lepsie podvozky potom napr AP nieco cez 400E,ale nevyhoda je ta ze vzadu ma pevnych 40mm..iba vpredu stelovatelnych...a o nieco lepsie lowtec 450E..ci Vogtland za 500E

potrebujem este cisto cierne potahy iba na zadne sedacky bez vzorov a nadpisov,naj Koza,ziadne tricka a podobne..viete o nejakom zdroji...za primeranu cenu?Potrebujem to zladit k prednym sedackam od F.Coupe v kozi.
Ak by som ostal pri klasike-diskov,tak ich aspon vysuniem trocha von,rozmyslal som zadok 1cm podlozkami aspon,ak by to dovolilo tak aj predok aspon 5mm,mate nejaky dobry zdroj ktory sa zaobera podlozkami..a poskytuje vsetko k tomu skrutky atd..a za prijatelnu cenu?
Jedine co ma hneva pri poutiti podloziek..su skrutky..bude treba dlhsie,a kedze disky budu 4x100 potrebujem na z menu roztece z 4x98 na 4x100..excentricke skrutky,ktore mam ale budu kratsie.Niekto tu uz skusal povodne klasicke skrutky pre zmenu roztece a vravel ze da sa ich utiahnut,,aky mate nato nazor skusenost?
Ak by som chcel dat excentricke opat..tak su odost drahsie..ale zas vysypat sa nechcem samozrejme.
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Dnes sme oskusali topanky PaulGT ako sadnu...R15 195/50 J8 ET35+2cm podlozky vpredu aj vzadu cize =ET 15

Obrázek

Obrázek
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Tak sme sa dockali....coskoro prezradim viac :))
Obrázek
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
MING
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 22 srp 2012, 23:53
Bydliště: Žilina

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od MING »

Prečalúnené sedačky a nové boty? :D
4 doors, more whores!
Fiat Punto MK1 GT3 RcktDoggy‬
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukážte to svoje :)-HIISS

Příspěvek od HIISS »

Nestiham..praca obmedzuje...takze:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takze tak,po dlhom case som sa dockal,dlha uvaha to bola..lebo ako sa vravi kola robia auto,zamyslal som nad limcovyma..ale jak sa vravi krasa neni vsetko..a musel som mysliet aj na zadne vratka.Auto jazdi 365 dni ,musel by som riesit aj automaticky podvozok,a aby zato stal.tak 500E a vyssie,tak som sa nato rychlo vykaslal.Tak ci tak aj na vyskovo nastavitelnom.auto by bolo nizsie a v zime odhrnovat nechcem.A k tej zlatej mi lestene stale dodavali smrnc..Zohnal som aj original kozeny interier z Punta GT..prislo to necakane ked som nahodne pozrel bazos..vela nechybalo a uz kupujem nejake cierne potahy je...v super stave,nakolko vpredu mam sedacky z F.Coupe..rozhodol som sa ich nechat su mohutnejsie a sportovejsie..pouzijem len zadne z Punta kozene,...
Ak by niekto mal zaujem tak su na predaj predne cierne kozene sedacky ..koza v super stave ziadna diera nic,len troska umyt a nakremovat.Vodicova je aj vyskovo nastavitelna..Tak isto za nejaku symbolicku cenu ak by niekto mal zaujem aj o zadne latkove...blizsie info SS

Obrázek
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“