Přední světla Punto II

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Vitaml »

Taky, taky, ale loni jsem měl na TK známost, tak ty ledkový zadky přehlídl.
Příští rok už by to asi neprošlo.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Jaroslav1 »

Teď už je to na STK přísnější tedy poctivě prohlédnuto i když ještě tu a tam těm automechanikům to projde.Mě tam technik napsal do závady (některé ze zpátečních světel nesvítí) přitom tam mám jen jedno na pravé straně. :D
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Tak dnes prvý krát po dvoch rokoch výmena vypálenej žiarovky aj to na pravej strane takže pohoda
Boli to osramky H7 night breaker unlimited myslím ,že dost dlho vydržala a možno by vydržala aj dlhšie ale dnes som čistil kontakty vo svetlách a asi som ju ja natukol
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re:Nove svetla

Příspěvek od drago47 »

Ahoj kúpil a namontoval som nove svetla nastavene v servise super to svieti.Ale vyskytol sa problém práve svetlo sami rosí iba trochu na krajoch ale iba po jazde keď ho nechám chviľu stat je to poriadku ale nepadal ani dažd ani nič trochu hmla, kde môže by chyba druhe obsolunte nič žeby nesadli dobre nove zadne kriti a tesnenia sú tiež poriadku tak nechápem.Nechcem aby sa mi hnet zničili.Krytí znovu pozriem aj hadičku odvetravaciu ale teraz asi stým nič nespravím lebo vonku nieje taka teplota aby som to dal vyvetrat alebo vyfukat fenom v garáži ale nieje vykurovaný
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od twistedTSD »

Jaká světla jsi kupoval? Resp. jaký výrobce? Taky bych to měl řešit...Orosení světel obecně nemusí být závadou, ale kdoví.
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Svetlá od značky TYC je to taiwan ale originál by boli drahšie ako auto a vyšli za 110 eura obe plus montáž asi 5 hodín v garáži všetko šlo dobre aj denné som do robil ale jedna sruba na narazniku pod svetlom šla naspäť až za dva a pol hodiny ale výsledok super.Včera hmla a dážď a ja som videl a na hmlovky som si ani nespomenul
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Lave sa rosi cele dnes som si všimol ked som prišiel do prace a taha to z lavej strani svetla a prave tam som daval silikon lebo tam bolo zlepene zle svetlo aj tak stamat taja vlhkost
A ešte medzi svetlom lavim a blatnikom presne tam kde taha vlhkost je medze zasilikunujem to všetko a bude
Takže už od vyroby si nove svetla zle zlepene
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od twistedTSD »

drago47 píše:Svetlá od značky TYC je to taiwan ale originál by boli drahšie ako auto a vyšli za 110 eura obe plus montáž asi 5 hodín v garáži všetko šlo dobre aj denné som do robil ale jedna sruba na narazniku pod svetlom šla naspäť až za dva a pol hodiny ale výsledok super.Včera hmla a dážď a ja som videl a na hmlovky som si ani nespomenul
Sorry, že odbočuji, ale jinak tedy TYC dobré, jo? Žádné problémy s kontrolou žárovek nebo tak něco? Já ještě uvažoval o Depu a prý nesvítí dobře. Takže je to buď TYC za 2k nebo Valeo za 4k.
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

Tak áno je to ok ja mal jedno origo a druhé dj auto ale na gafaauto mi poradili že radcej Tyc ako dj auto tak som si nechal poradiť a spokojnosť problém bol akurát s obsadením či žiariviek alebo priamo svetla na karosériu všetko išlo len ťažšie lebo bolo nové nevybehane ale oto lepšie držalo . Ale zas svetla boli nové a pánboh nevie ci plechy neboli už robené a to zarosenie prestalo posunutim blatnika bližšie k svetlu aby ho prekrivalo a to isté kapota takze voda sa nemá ako dostať zaň a odrosilo sa to samo.A jasné boli tam niektoré veci nedotiahnuté a ale dať 100eura alebo 300 je rozdiel a jasné žiarovky komplet osram. Všetko som osadil ešte keď boli vonku aj motorceky len nárazník ma nazral lebo miesto jednej origo srubi tak bola klasická matka sruba a nedala sa dotocit tak dva a pol hodiny som ju prikrucal.A netvrdím že sú najlepšie možno som mal len šťastie ale cocky boli trochu ako zaprasene od vyrobí ale na svietivosti to neuberá a svetlá svietia na tom lome až do fialová jednoducho ako nové a najdôležitejšie je dať to nastaviť potom v servise kde to vedia robiť lebo umna napríklad práve sa nedalo zdvihnúť do roviny z ľavým ale šikovný technik niečo na cocke vyhol či čo ja sa až potil že čo robí a ešte som si to dosteloval aj sám a teraz mokrý čierni asfalt nieje problém a hmlovky a diaľkové som ešte pri jazde nezapinal.A o Depe som počul aj ja zle ale aj o tyc ale jasné záleží na aké natrafis .Keby máš ešte otázky
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
twistedTSD
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 06 pro 2014, 14:27

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od twistedTSD »

Moc díky za tvou zkušenost. Co mám Punto, trápí mě pravé světlo. Čočka zaprasená a ještě jsem zjistil, že se v něm asi ulomily úchyty a žárovky svítí lehce do strany, což je při dálkových světlech k nas-štvání. Asi nemá smysl se to snažit opravit...Pokud je tedy TYC důstojná náhrada, možná ho koupím...Napadlo mě jen, jestli třeba nerozprasí kontrolu žárovek, ale ta vlastně vychází z odběru a ten by měl zůstat stejný, takže asi ok.
Ex: Fiat Punto mk2a 1.2 8V Dynamic 5dv. :,(
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Vitaml »

Chci se zeptat, mám origo světla H7/H7 bez mlhovek, kdybych si koupil s mlhovkama, budou fungovat? Nevím, jestli tam ten drát na mlhovky mám přivedený. Mám akorát zadní mlhovku.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od drago47 »

To nie z kontrolkami nebude problém len ešte jedna vec na hmlovkách máš h3 žiarovku a na napojení nieje žiadna izolácia na samičke treba to oblepiť izolačkou lebo sa mi stalo, že sa mi kostra spojila s plus ale jasne odpálilo len poistku tiež to sprav keď máš vonku svetla a jasne prebehni ich silikónom medzi sklom a plastom.Ale nejaký bez kyseliny octovej nejaký neutrálny a odolný voči uv a vode a teplotám

Vitaml:Asi nie ale niekde to tu niekto riešil a hmlovky sa dajú domontovat priamo do svetiel.Zaslepka sa da preč a dajú sa tam hmlovky
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
hanz44
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2016, 08:02

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od hanz44 »

Dotaz predni svetlo.

Dnes jsme menil zarovky na MK2. Jsou tam 2xH7, blinkr, parkovacky a uplne u blatniku jeste jedna zarovka. Vedou mi k ni kabely, ale netusim jak ji rozsvitit. Predpokladam, ze je to integrovana mlhovka. Na palubni desce mam ale jen zadni mlhovky, pozice pro predni je zaslepena. Da se to nejak jednoduse pripojit?

Dik moc

A nebijte me, pokud to tu uz nekde je, ja to nenasel.
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Vitaml »

To poslední zaslepené tlačítko je na přední mlhovky a přívod k němu je aktivní, stačí ho naříznout a rozpohybovat, a na desku plošných spojů připájet malý mikrospínač.
Já jsem ještě neměl přívod od Bodycomputeru do pojistkové skříně u motoru, tam mi chybělo relé a pojistka a ke světlům mi chyběl kabel.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
hanz44
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2016, 08:02

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od hanz44 »

Diky, nebyl by nejaky podrobnejsi navod, abych se rozmyslel jestli do toho jit? jak moc prace to obnasi?
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“