Spotřeba 1,9 JTD

Vše o naftovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od stanik »

no od té doby co mám multinku s pal.poč.,tak to podle tankování moc nesleduju, ale na zpáteční cestě jsem tankoval po hrdlo a zatím je najeto cca 1000 km a zbývá mi na palivoměru ještě jedna ryska, takže ještě něco málo najedu - pak dám vědět :wink:
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

Já říkám, spotřeba 3,8L no představte si to, to by bylo něco :D (vy neznáte Holzmana? "Předtsavte si ryfle, za 100kč, nebo košile za 50kč, no představte si to! A kde jste je člověče koupil? No nikde sem je nekoupil, ale představte si to..." :D )
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od kubiii »

Ty hade :lol:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

stanik píše:taky přidám, po návratu z chorvatska, cesta tam cca 970 km, auto naložené po strop a rakev na střeše, nakonci trasy spotřeba dle PC 5,1 litru 8) , takže velká spokojenost...za míň jsem to zatím nejel :roll:
:D
www.minimaxa.cz
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od stanik »

...neříkám představte si...myslím,že podobnou zkušenost má spousta jiných a nemusí jít jenom o multinku a kdo to nedokáže - většinou problém mezi volantem a pedály :wink:
a naftu mám levně, takže mi semtam na nějakém litříku nefičí.
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

Ale vo tom žádná, že je to v řidiči, to je jasná věc, ale jsou tací, kteří nemají zapotřebí v městském provozu auto tlačit a po dálnici jezdit 90km/h :D Protože jinak s plným autem, boxem na střeše a dodržováním rychl. limitů je průměrná spotřeba při cestě na dovolenou u motoru 1,9 JTD v Multiple 5,1l/100km nesmysl :wink:

A jestli je to pravda, tak za tebou bych na dovolenou jet nechtěl :P
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Mark L. »

Tak pozor, ja bych to tak s usmevem nebral. Nedavno jsem musel jezdit do prace na nocni. Jezdil jsem pres Brno, a asi tak 1/5 trasy po dalnici, kolem 1hodiny ranni, takze me nikde nic nebrzdilo, ani semafory. Podotykam, ze ta dalnice je z myho smeru z kopce. Na trase 34km jsem v noci podle PP jel za 3,9. Normalni jizda, jen na te dalnici jsem to pres kilo nehnal. Do prace se prece nespecha. To byl ale extrem.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od stanik »

...no rozhodně jsem nebyl brzda provozu a musel by ses docela snažit aby jsi se mnou držel krok, dal jsem těch 970km za 13 hodin se zastávkami (jel jsem s malými dětmi) a krátkým spánkem...
rozhodně neberu toto téma jako nějaké chvástání o spotřebě,nemám to osobně rád a není to ani mím cílem, autům docela rozumím a živím se tím docela hodně let, šlo mi jenom o to, předat, nebo multiplákům odprezentovat výsledek který je běžně možný a já ho docíl běžnou jízdou a rozhodně sem brzda nebyl. Nikdy bych si nevytáhl něčí příspěvěk a nevrazil tam posměšného smajlíka - je to pouze (nezlob se za to) tvoje nezkušenost, neznalost věci a nevyzrálost (on ví komu to patří). A pokud nejsi úplné jelito dokážeš si to místo trapného žvástání jednoduše spočítat. :wink:
stanik
Začátečník
Příspěvky: 41
Registrován: 15 kvě 2009, 10:37
Bydliště: Hodonín

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od stanik »

...jenom pro doplnění...jel jsem přes maďarsko a při relativním dodŕžování rychlostích limitů - kdo tudy jel, tak ví že maďarsko není žádné závodění, ale dálnice v chorvatsku byly na limitu.
Předtím jsem to jezdil s alfou romeo o mnoho víc, teď mám (protože mám velkou rodinu) multinku a jenom jsem se chtěl podělit o příjemný výsledek - nestojím o nějaké spochybňování ani dohady - prostě je to pouhý vysledek, který jsem předal dál.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od kubiii »

Dej vědět, co ti vyjde po dotankování, aspoň zjistíš odchylku PP, já jsem na to taky zvědav :wink: . Já měřím dle dotankování (PP nemám). Můj rekord s benzínem je loňská trasa Vltava: Brno - Vyšší brod - Český Krumlov - Vyšší Brod - Český Krumlov - Brno za 7,05l na 100. Myslím, že reálně by se na přívětivé trase dalo dosáhnout hodnot kolem 6,5l aniž by se brzdil provoz. Taky patřím spíš k těm, kteří neustále dojíždí ty pomalejší kousky :mrgreen:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

Staníku, až uvidím např. foto dlouhodobé spotřeby na fotce pal.počítače, tzn. důkaz tvého tvrzení, potom uvěřím. Oni řidiči jsou na tom stejně jako rybáři. Tááákovehle to byl kapr, jojo, byl, do tý doby, než se změřil metrem. Motory fiatu, a hlavně JTD či MJT znám velmi dobře a velmi dobře vím, za kolik mohou jezdit. 81kw verze umí jezdit za opravdu málo, 77kw a 85kw jsou na spotřebu o něco horší a 88kw ještě hůř v provedení JTD. 88kw v provedení MJT je přímo ostuda. O nezkušenosti, neznalosti věci a nevyzrálosti to nepřeháněj, neznáš mě, nicméně tě rád poznám a mužeme to klidně třeba na srazu v Telči probrat, styl jízdy atd. Spotřeba 5,1L/100km je prostě za podmínek o jakých píšeš pochybná. Nic víc nic míň.
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

Zkusím přehodit kolej. Jezdíte někdo na Vervu od Benziny? Já s první Multiplou jezdil 4 roky na V-power diesel, nijak jsem rozdíl ve spotřebě nepoznal, pak vyplulo z testů na povrch, že není V-power v ČR stejný třeba jako v německu, a tady se pěkně šidí. S druhou Multiplou teď tankuju Vervu, ale nemám porovnání s obyčejnou naftou, plácnu třeba od Globusu. Máte někdo zkušenost s rozdílem ve spotřebě s Vervou?
www.minimaxa.cz
vrazda
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 25 pro 2005, 22:16
Bydliště: Slovensko

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od vrazda »

Zdravím keď mam priemernú spotrebu 7,2-7,5 litra tak je to dobre to jazdím 90 percent v meste.
Multipla1.9jtd,77kw,105k.r.v.1999
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od Minimaxa »

Já měl u 77kw Multiply dlouhodobý průměr, řekněme cca za rok (ne jednu cestu do práce) 7,2L/100km. Takže tvůj průměr ve městě je úplně v pořádku. V současné době s 88kW Mjet Multiplou jezdím takřka 95% město s klimou za 7,8L/100km.
www.minimaxa.cz
vrazda
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 25 pro 2005, 22:16
Bydliště: Slovensko

Re: Spotřeba 1,9 JTD

Příspěvek od vrazda »

Tak potom som spokojný ďakujem za odpoveď
Multipla1.9jtd,77kw,105k.r.v.1999
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - diesel“