1,4 T-Jet

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Kluci, volal mi prodejce kde sem kupoval auto, že mám přijed na přehrání řídící jednotky novým programem. Úprava se týká motoru 1,4 T-jet a má vyřešit nepravidelný chod motoru po nastartování za studena. Je fakt, že občas při ranním startu otáčky nejsou tak jak mají být. Přehrání trvalo cca 15 minut
Tak komu hapruje po startu volnoběh, tak fofrem za prodejcem.
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Reklama
 

Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

TipoLPG píše:Kluci, volal mi prodejce kde sem kupoval auto, že mám přijed na přehrání řídící jednotky novým programem. Úprava se týká motoru 1,4 T-jet a má vyřešit nepravidelný chod motoru po nastartování za studena. Je fakt, že občas při ranním startu otáčky nejsou tak jak mají být. Přehrání trvalo cca 15 minut
Tak komu hapruje po startu volnoběh, tak fofrem za prodejcem.
Kedy si kupoval auto? Aký máš ročník?
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Březen 2018
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

Aha... ja som kupoval v októbri 2017. Ja som si tiež všimol že sa mi pár krát stalo že zakolísali otáčky po štarte ale nejak som to neriešil... Keď náhodou zavolajú aj mne dám vedieť :)
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Na nic nečekej, rovnou tak dojeď a zeptej se jich na to, oni taky zavolat vůbec nemusejí
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
tipo_sk
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2018, 18:18

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od tipo_sk »

poslednou dobou sledujem aj ja ze po nastartovani ide auto chvilku na 2 - 3 valce ...klepe chveje sa a podobne. Vyriesilo to prehratie toho softveru? Predajca mi povedal ze mam tankovat 100 oktan benzin co je kktina lebo ho tankujem uz druhy mesiac a nic sa nezmenilo. Bud je to problem strekov alebo svieciek alebo neviem ... caka ma prva servisna prehliadka na 15 000
Tipo 1.4 tjet hatchback louge full paket
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Ten problém se studeným startem sem zatím nezaznamenal, ale stejně mi prodejce preventivně přehrál ř. jednotku. Tak nemohu posoudit nějaké změny před a po.
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
tipo_sk
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2018, 18:18

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od tipo_sk »

TipoLPG píše:Ten problém se studeným startem sem zatím nezaznamenal, ale stejně mi prodejce preventivně přehrál ř. jednotku. Tak nemohu posoudit nějaké změny před a po.
kolko mas km?
Tipo 1.4 tjet hatchback louge full paket
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Teprve jen 6 tis km
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Martin.nz
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 18 srp 2017, 19:06
Bydliště: Zákupy

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Martin.nz »

Taky je možné, že svolávají jen LPG verze. Kde provoz na LPG může při nesprávném seřízení způsobovat problémy při provozu na benzin.
Fiat Tipo kombi 1.4, 95k
Peugeot 406 break 2.0i, 97kW
Volkswagen Santana 1.6, 63kW
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Na to sem se ptal také, a prý ne, jde i o čistě benzínové T-Jet
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
tipo_sk
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2018, 18:18

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od tipo_sk »

Mne to zacalo robit na cca 9-10 tkm a je to cim dalej horsie. Mam cisto benzinovu verziu.
Tipo 1.4 tjet hatchback louge full paket
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Tak na nic nečekej a dojed na servis. Když o přehrání jednotky vědí tady u nás tak u vás to budou vědět také.
Sám prodejce mi ukazoval, jak zadal vinko auta do počítače a hned mu vyběhlo, že má provést úpravu jednotky.
Dojed do servisu, řekni jim vínko a uvidíš. Myslím že se to bude týkat všech ročníku tohoto motoru
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
Vilda
Fiaťák
Příspěvky: 106
Registrován: 30 pro 2017, 13:00
Bydliště: Praha 5 - Košíře

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Vilda »

U mě zatím bez problémů :wink: ranní starty v zimních i letních teplotách naprosto v pohodě 8)

Svého času se něco podobného dělo i u benzinových Hyundaiů s obs. motoru 1.4. Přepaloval se soft, protože motory měly ty samé problémy, o kterých tady píšete :( po přehrání už v pohodě.

Ale taky neproběhla žádná svolávačka a koukám, že u Fiatu to bude stejné ....

Pěkně držet hubu a krok :lol: ještě, že existují kluby, kde si to majitelé postižených vozů mezi sebou řeknou ....

Firmy budou v klidu dělat mrtvé brouky :evil:
Fiat Tipo 1.4 T-Jet hatchback 2018
Red Amore
tipo_sk
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2018, 18:18

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od tipo_sk »

Mno dnes som sa trosku v tom rypal. Rano bolo cca 12 stupnov a startol som auto. Po nastartovani klasicky auto chytilo na vsetky valce a hned som jemne 5x pridal cca do 1500 ot ..fakt iba jemnucko. Potom som pockal asi 5 sekund vsetko bolo v poriadku co sa tyka chodu motora a vsimol som si ze auto este ani nedosiahlo prevadzkovu teplotu a volnobezne otacky rychlo klesi na 1000 a nasledne klesali zhruba ani nie do pol minuty pod 1000 - odhad asi 900. Pri rozbehu auto jemnucko podtrhavalo chvilku ale potom uz slo pekne ako ma. Po obede ked auto vychladlo som opet zopakoval startovanie ale bez pridavania. Dialo sa to ze po nastartovani auto nabehlo na 4 valce ale asi po 3 sekundach zacalo opet ist striedavo na 2 -3 ... Teraz vecer bolo auto opet studene tak som vyskusal ranny experiment a opet to bolo bez trhania. Ked som pockal po nastartovani dlhsie cca minutu a nasledne vystartoval auto slo plynule bez akeho kolvek sklbnutia. Pripada mi to ako keby RJ ignorovala teplotu motora a hned koli emisiam nastavila prevadzkovu zmes a znizila volnobezne otacky ako keby auto bolo zahriate. Dalsi postreh je to ze ked rano sadnem do auta a otocim klucom aj ked je napr 0 stupnov /to som si vsimal casto aj v zime/ na palubovke svieti jeden dielik teploty motora a motor je uplne po noci studeny.
Tipo 1.4 tjet hatchback louge full paket
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“