1,4 T-Jet

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
marcelkv
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 13 čer 2018, 14:17

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od marcelkv »

tipo_sk odkial si prosim ta ? Ja som tie starty riesil niekedy pred tromi mesiacmi v servise FIAT v bratislave a vtedy nebola mozna aktualizacia SW v RJ,skusim tam zajst znova ci to uz budu mat k dispozicii,ja mam totizto bravo 1.4 t-jet 88kW,rocnik 2009.
FIAT BRAVO 1.4 T-JET 88kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Robino65
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 11 čer 2017, 21:34
Bydliště: Martin

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Robino65 »

V piatok som bol vo Fiate v Martine a dostal som info,
že nový soft do RJ je len pre 1,4 T-jet plynová verzia.
Takze pre mna nič.
Fiat Tipo Kombi, 1,4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v. 2017
marcelkv
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 13 čer 2018, 14:17

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od marcelkv »

TipoLPG sa informoval a povedali mu ze aktualizacia je aj pre cisto benzinovu verziu,ale on je z Ciech.Ja sa skusim poinformovat v Bratislave.
Robino65 aj napriek tomu si si to mal dat napichnut na diagnostiku a vedel by si naisto.Samozrejme aj keby aktualizacia nebola mozna tak by ti zobrali za diagnostiku cca 30€ ! ja na tvojom mieste by som to riskol.Zhruba o dva tyzdne budem opat v Bratislave a zastavim sa vo fiate nech mi to napichnu.
FIAT BRAVO 1.4 T-JET 88kW
Uživatelský avatar
Robino65
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 11 čer 2017, 21:34
Bydliště: Martin

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Robino65 »

Ako som už spomínal, tankujem len shell 100 oktan takze motor ide výborne
aj s pôvodným softom.
A keď som videl nedávno v správach aké sracky sa na našich pumpách
predávajú tak ani iné tankovať nebudem.
Fiat Tipo Kombi, 1,4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v. 2017
tipo_sk
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2018, 18:18

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od tipo_sk »

Robino65 píše:Ako som už spomínal, tankujem len shell 100 oktan takze motor ide výborne
aj s pôvodným softom.
A keď som videl nedávno v správach aké sracky sa na našich pumpách
predávajú tak ani iné tankovať nebudem.
Jedna sa o chybu managmentu motora a nie chybu benzinu. Mne to viacoktanovy benzin neopravil a ani ho mebudem kupovat uz z principu ze to auto je robene na 95oktan. A to ze niekto z Fiatu povie ze benzin nema 95 oktanov na pumpe pre mna nema ziadnu vypovednu hodnotu pokial to neda na papieri preverene poverenym ustavom. Som po dovolenke a tankoval som v rakusku v madarsku aj v chorvatsku a zeby vsetci mali tu 95tku zlu? :) Chyba je v aute!
Tipo 1.4 tjet hatchback louge full paket
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Ahoj kluci, já sice mám cca měsíc přehraný software, ale teď poslední dobou mám ranní starty hrozné, jakoby to šlo na tři hrnky a při jízdě mezi 2 a 3 tisíci otáček auto skube, tah motoru není hladký. Příští týden sem objednám do servisu, tak uvidím. Teď mám najeto cca 9 tis a docela mě tyto problémy štvou
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
Robino65
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 11 čer 2017, 21:34
Bydliště: Martin

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Robino65 »

Tak. A teraz je pravda kde? Vadny motor, soft, rj, benzín, alebo čo???
Ja netvrdím že tam nie je chyba, len tvrdím, že mne to zatiaľ ide dobre..
A keď bude riešenie na Slovensku, budem riešiť...
Fiat Tipo Kombi, 1,4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v. 2017
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Benzín mužu na 100% vyloučit, to cukání mi dělá i když jedu na LPG a tam žádné bio složky nejsou
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Andy350
Fiaťák
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2017, 19:01

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Andy350 »

Teraz som volal nasraty do autorizovaneho servisu, pretoze dal som im auto uz 2 krat a nezistili nijaky problem.

Povedali mi, ze online sa s RJ hral nejaky talian, priamo z fiatu. No nepomohlo to nic. Budu dalej tlacit na fiat.

Posobim aj na nemeckom fore a motivujem nemcov aby riadne bili do autorizakov a fiat sa musi uz vzchopit a nieco vydat. nejaky update. lebo ja nemam problem podniknut pravne kroky.
Fiat Tipo Kombi Lounge 1.4 T-Jet Gelato 2017 (full okrem "kože" a xenónov - odporúčam si ich doplatiť ak zvažujete Tipo)
ex. Fiat Stilo 1.6 16v Torque Active 2002
marcelkv
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 13 čer 2018, 14:17

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od marcelkv »

Ja som tie starty docasne vyriesil 100 okt. benzinom (shell racing),mne to pomaha.Na druhej strane nie vsetkym tankovanie 100 okt. benzinu pomohlo.Je to jedna velka zahada,na 99,5 % je to softom v RJ.Zaujimave ako sa k tomu stavia FIAT (to je normalna vec ze to tak startuje,alebo tankujte si 100 okt.benzin a ono to pomoze ... ).Mne to blbne len v letnych mesiacoch ! v zime tankujem len 95 okt. benzin a bez najmensich problemov.

Zaujimave citanie ohladom tych startov https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=78&t=23986
FIAT BRAVO 1.4 T-JET 88kW
Uživatelský avatar
jojo007
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 15 říj 2010, 12:24
Bydliště: Nitra

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od jojo007 »

S tým 100okt. benzínom to je blbosť... Ja som za sebou 6 krát vyprázdnil do prázdna nádrž a natankoval som doplna 100okt. benzín ( Shell V-Power Racing ) a ešte horšie štarty boli... :( ale na druhej strane motor bol tichší a lepšie zaberal od nižších otáčok...
Fiat Tipo hatchback 1.4 T-Jet 2017
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Mohu potvrdit sice mám jen třetí nádrž paliva Verva od Benziny a ranní starty katastrofa. Dnes ráno sem se už fakt nas.al a zavolal do servisu a řek jim, že příští týden v úterý jim ten krám dovezu, půjčím si od nich jiné auto a své budu chtít vrátit opravené, že nechci slyšet žádnou výmluvu že je to palivem atd. Prý bude vše v pořádku, tak sem zvědav.
Pak mě ještě štve škubání motoru mezi 2 a 3 tis ot při zrychlování. Když chci třeba zrychlit, tak auto se nejdřív jakoby otřepe a pak teprve jede s cukánim které přestane až tak v 3,5 tis ot
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Uživatelský avatar
Robino65
Fiaťák
Příspěvky: 74
Registrován: 11 čer 2017, 21:34
Bydliště: Martin

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od Robino65 »

To musí byt kus od kusu... moja čisto benzínová verzia toto nerobí. Na Shell Racing ide ako
hodinky. Aj štart je na prvý brnk.
Fiat Tipo Kombi, 1,4 T-Jet 88kW Lounge+, r.v. 2017
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Jasný, netvrdím že je to plošně u všech těchto motorů.
Když sem auto koupil, jezdilo krásně, plynule táhlo, startovalo bezchybně a dnes najeto ani ne 10 tis km a při ranním startu se třepe jako ratlík asi 10 sekund a skokama se rozjede, to samé při jízdě, auto od 2 do 3 tis ot je nepoužitelné
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
TipoLPG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 29 pro 2017, 15:41
Bydliště: Pelhřimov

Re: 1,4 T-Jet

Příspěvek od TipoLPG »

Také mi to nastartuje na poprvé, ale motor se hádá, jakoby vynechával nějaký válec
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet LPG 2018
Odpovědět

Zpět na „Tipo 2016“