Startování, hned chcípne, 2.0

Moderátor: peta.smolik

pegas77
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 20 zář 2005, 20:51

Příspěvek od pegas77 »

55L je nejak moc spis bych rekl 42, kdyz uz mi chvili sviti kontrolka, vic jak 36l jsem nikdy nedal rezerva je asi 7l

jinak s 1.6 OHC jednobodka vstrik jezdeni po Brne v lete za 8,8 a v zime i za 11 :( ale jsou to takovy pojizdecky kolem 10km) na dlouhe trase to dam za 6,5 ale je fakt jze nejezdim na spotrebu, limity neprekracuji ale jak konci obec, ci jak padne zelena , tak se rozjedu dost rychle, jinak bych se v Brne nikam nedostal,

ty problemy se startem mivam taky ale me staci trosku chvilku po nastartovani pruidrzet plyn a ono se to srovna,
Reklama
 

tomas
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 24 zář 2005, 20:45
Bydliště: Havířov

Příspěvek od tomas »

Měl jsem tu 1,7D a i 1,6 má uplně stejnoů nádrž. K té 1,7 jsem měl průvodní knížečku přímo z továrny a český překlad a tam bylo 55l. A těch 55l nafty jsem tam nalil. Takže kdo ví? A měřákům moc nevěř jsou docela poruchové. Někdy zapnu klíček a mám prázdnoů nádž a po pár km. mi naskočí hladina benzínu a někdy to funguje normálně. Ale já mám plyn tak mě to netrápí, jezdím za deset litrů, mám ho rok a úplně bez problémů.
Alenka

Startování a spotřeba

Příspěvek od Alenka »

Nazdar chlapi, můžu se přidat do debaty? :roll:
Mám od února letošního roku Tipo 1.4, r.v. 1990, problémy se startováním mám také, ale v zimě to bylo dobrý. Problémy mi začaly od chvíle, kdy mi jednou čerpadlo nedávalo benzín při startování. Pomohlo důkladné pobouchání nádrže zespodu auta. No ale právě od té doby při startování chcípá, ale opravdu jen když stojí do druhého dne. Pokud popojíždím, při každém dalším startování to neudělá.
No a spotřeba? V zimě jsem jezdila za 8,9, přes léto kolem 5l, no ale popojížděčky po městě, to si teda vezme7-8l
Návštěvník

JirkaR.

Příspěvek od Návštěvník »

Zkus to nastarovat přes kabely to mi šlo , tam zjistíš jestli to dělá el. či benz. soustava,samozřejmě musí stát do druhého dne :? Jinak dostal jsem tip čím by to mohlo být tak napíšu jak jsem dopadl
alenka

Knížečka

Příspěvek od alenka »

Čauky chlapi, nevíte jestli se dá stáhnout někde na webu "manuál" k Tipkovi? Nevyhřívá mi zadní okno, ale v okně to není, takže buď to jsou kabely nebo v lepším případě pojistka, že?
Ponořila jsem se pod palubovku, je tam milion pojistek, ne všechny jsou na zkoušečku funkční a hlavně chybí aspoň malinkaté označení, co která pojistka jistí..... Poradíte mi? :?
JirkaR.

Příspěvek od JirkaR. »

Odkud si ? Mám doma knížku jak na to- doporučuji koupit. Z elektrikou si nezahrávej já na ni pracoval snad 3 měsíce .
Jinak problém startování je vyřešen dělal to konektor na čidle s vodou byl vyčvachtaný.
JirkaR.

Příspěvek od JirkaR. »

Jinak témeř u 90 procen tip nefunguje zadní stěrač a vyhřívání okna
stěrač se dá předělat horší je to s tím oknem to mi nejde taky nic moc i když do něj vede elektrika :?
Alenka

Příspěvek od Alenka »

Jsem z HK. Dívala jsem po knihkupectvích, prý je občas dostávají, myslela jsem, že bych si něco stáhla z webu....
Jinak včera Típek nechcípl po žádném startování, takže to neřeším. Dělá to opravdu jen občas, když je chladno a pomáhá si sytičem sám, tak to neudělá... Je to přece jen už starší autíčko, ale jsem ráda, že ho mám...
No a s tou elektrikou? Elektriky se bojím, ale myslela jsem, že jen tak sčíhnu, co bych proto mohla udělat sama, než to dám za drahý peníz odborníkům, a ti mě řeknou, že to mám blbý, protože to mám rozbitý....
JirkaR.

Příspěvek od JirkaR. »

Tak to je drsný já jsem taky z HK z třebše.
JirkaR.

Příspěvek od JirkaR. »

Odborníkům to nedávej to je moc drahý :D :D Se ti na to mrknu jestli chceš
JirkaR.

Příspěvek od JirkaR. »

Ještě řekni že si blondýna a máš modrý tipo a já snad padnu :shock:
Alenka

Příspěvek od Alenka »

Asi tě zklamu, nejsem ani blondýnka ani nemám modrého Típka.. Ale díky za pomoc. :)
JirkaR.

Příspěvek od JirkaR. »

Tak to jsem si tě asi s někým spletl . Proč nechodíš na fiattiponet? Tam je víc lidí .Ale tu knížku mám určitě se vyplatí ale ne ne el. ty schémata tam jsou dost nepřesný. Ještě ti to blbě startuje? Já už to mám po dvou letech v pohodě - konečně. Ale mám zase jiný problém dneska jsem rozstřelil zadní kolo praskla guma a ještě jsem naboural liták :oops: :oops:
alenka

Příspěvek od alenka »

No vidíš a já mám 4 liťáky na prodej. Jsou to originál fiaťácký, tzv. vrtule 14", měla jsem na nich 185/60 gumy Micheliny :)
A proč nechodím na fiattiponet? Dala jsem si kdysi hledat fiat tipo a vyplivlo to na mne jako první tuhle adresu.
Startování už dobrý, navíc teď už je po ránu chladněji, takže si sám Típek chvilinku asi přidává sytičem, takže mu ani nemusím malinko pomoct plynem, aby nechcípl. Jinak dobrý. Jen mi nejde to vyhříváni zadního okna, až bude mrznout nebo až pojedu na hory... vadí mi, když delší dobu nevidím za sebe přes zpětný zrcátko. Děda mi to měřil, okno je dobrý, bude to někde v rozvodu nebo pojistka, ale nevím bohužel, která to je... Nojono, ženská taky nemůže vědět všechno, že? :P
jirka

startování

Příspěvek od jirka »

Zdar všichni ,teď prijde ten pravej fičák.Mám Tipo 2.0ieanestartuje.Když mu vyndám jakoukoli jednu svíčku ,tak chytne a běží na3.Mám podezření na tlek benzínu.Nevíte někdo kde je v autě palivový filtr_?
Odpovědět

Zpět na „Tipo“