pomoc - nejdu stierace, svetla ani ventilator a kurenie

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

kovdy
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 09 lis 2014, 19:04

Re: pomoc - nejdu stierace, svetla ani ventilator a kurenie

Příspěvek od kovdy »

je to fiat 1.2 ale spinaca skrinka funguje ako ma
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: pomoc - nejdu stierace, svetla ani ventilator a kurenie

Příspěvek od liborko »

Je to bohužel spínačkou jak tady psal kolega Pet. Stalo se mi to teď,zrovna jak se mi to nejmíň hodí :( normálně nastartuju,klíček zůstane v poloze 1 tak jak má a nejdou stěrače,ventilátor topení-ani jedna rychlost ,ze světel fungují jen parkovačky. Po přelezení a kontrole všech pojistek a relátek už jsem fakt nevěděl kde v čem je chyba. Posléze jsem trošku zahýbal klíčkem do stran ve spínačce a ejhle najednou všechno zase fungovalo. Takže ve spínačce je špatný nebo nějak opálený kontakt. Tzn. vždy po nastartování musím ještě mírně jakoby vrátit klíček zpět jako bych chtěl vypnout zapalování aby to chytlo kontakt a bylo to vše OK. Jenomže při mém štěstí mi ta spínačka klekne durch v nejméně vhodnou dobu uprostřed města v té největší špičce.
Proto dotaz a poprosil bych o radu někoho kdo už spínačku na puntu MKI měnil.Chci vyměnit celou spínačku za novou či nějakou z vrakáče a nevim jaké jsou možnosti to vyřešit.
Co vím jsou s tím problémy,hlavně s imobilizérem. Do Fiatu to dávat nebudu,tam by mě vorvali o celou výplatu a ještě by bylo málo. Měnit všechny zámky,řj motoru a jednotku imobilizéru se mi taky nechce. Chtěl bych zachovat imobilizér tak jak tam je,mimo to mám origo dálkový centrál v klíčku.Slyšel jsem,že se dá "přeskládat" vevnitř zámku jak např.od dveří či kufru ten mechanismus podle jiného klíče. Nemá s tím někdo zkušenost?
Tzn. má představa by byla koupit jen druhou funkční spínačku a vevnitř nechat přeskládat ten mechanismus abych mohl používat své staré klíče, a vlastně pak jen přehodit z té staré spínačky na novou ten kroužek s přijímačem signálu imo(pokud to tedy přehodit jde) Má s tím někdo zkušenost? :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: pomoc - nejdu stierace, svetla ani ventilator a kurenie

Příspěvek od peter963 »

Myslim ze sa to da vymenit ta cast kde su tie kontakty o ktorych pises a aj zamok zapalovania sa da vymontovat.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: pomoc - nejdu stierace, svetla ani ventilator a kurenie

Příspěvek od liborko »

No tak chlapi, má někdo zkušenost s výměnou spínačky? Zajímá mě zda jde nějak jednoduše vytáhnout jen samotný zámek abych nemusel sundávat celou spínací skříňku z tyče která je uchycena na trhacích šroubech. Co jsem koukal na netu tak sada všech zámků se dá koupit.Koukal jsem na tu mojí spínačku,ale nějak jsem z toho nebyl chytrý jak z ní dostat ten zámek :)
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Pet
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 14 zář 2009, 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc - nejdu stierace, svetla ani ventilator a kurenie

Příspěvek od Pet »

Ja ten vypaleny kontakt prepojil pres ten druhy a vse zaclo fungovat tak jak predtim
Mladej veterán a leštěnka: Mazda 323F BA r.v94
Daily car: Mazda 323F BA r.v.97
Daily car: Fiat punto 1.1 na prodej
------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=CUUGRYfwHrg
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: pomoc - nejdu stierace, svetla ani ventilator a kurenie

Příspěvek od liborko »

To mi musíš více upřesnit.Jestli myslíš ty kontakty zezadu tak s těmi problém nemám,ale vevnitř je nějaký špatný kontakt tak myslím,že už je to neopravitelné a klíček už jde docela volně
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Pet
Fiaťák
Příspěvky: 76
Registrován: 14 zář 2009, 14:27
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc - nejdu stierace, svetla ani ventilator a kurenie

Příspěvek od Pet »

No prave, ja mel opaleny kontakty u spinacky a to me prave privedlo k tomu, ze kdyz jsem pak trochu zakvrdlal s klickem ve spinacce tak to obcas slo a obcas ne. Tak jsem ty dva kabliky z konektoru prepojil pres ty druhy.
Musi se to zmerit a pak se to pochopi :)
liborko píše:To mi musíš více upřesnit.Jestli myslíš ty kontakty zezadu tak s těmi problém nemám,ale vevnitř je nějaký špatný kontakt tak myslím,že už je to neopravitelné a klíček už jde docela volně
Mladej veterán a leštěnka: Mazda 323F BA r.v94
Daily car: Mazda 323F BA r.v.97
Daily car: Fiat punto 1.1 na prodej
------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=CUUGRYfwHrg
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“