natírání podvozku

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: natírání podvozku

Příspěvek od Jezdec »

bobas píše:Spodek idealne sracem na lode :D tlumex je nahovno, x krat se s tim delala felda a je jak emental a to se delala od novoty,ono je krasne,ze to vypada skvele na pohled,ale pod plastickou vrstvou to hnije,tlumex je pruzna gumo asfaltova srajda,staci narusit,zatece,z venku to vypada skvele,ale hnije to jak pes!tot ma zkusenost...a nebyla to jen felda nez sem zjistil,ze to je bida :(
A co to bylo ještě? Dělal jsem s tím od škodovek až po současná auta a neměl jsem nikdy problém. Feldu jsem dělal před 3 lety, auto jezdí denně a není vidět kousek shnilého. Loni jsme měnily trubky a podvozek pořád ok, měl jsem auto na boku tak jsem byl zvědavý, nikde nic. Jinak s tlumexem dělám cca 15 let co vyvařuju auta a žádná stížnost. Ale rád se poučím :shock:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Reklama
 

dubi
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 250
Registrován: 17 bře 2011, 21:40
Bydliště: Bernartice(near Písek)

Re: natírání podvozku

Příspěvek od dubi »

Body už nikdy. V létě jsem s ním natřel podlahu a vše co jsem opravoval po zimě vylezlo zas. :x Zadní čelo, rezervu, držáky zadního nárazníku atd. jsem stříkal spešl pistolí. Koupil jsem si tubu s tim sajrajtem(asi od Berneru) a vše nastříkal, to drží pořád. Takže v létě budu sundavat zbytek bodyčka a podvozek nastříkám... :wink:
G1-->Punto(Prodáno)-->Corsa
Uživatelský avatar
intel_sk
Znalec
Příspěvky: 701
Registrován: 12 čer 2011, 14:42
Bydliště: Košice-Sidlisko JUH
Kontaktovat uživatele:

Re: natírání podvozku

Příspěvek od intel_sk »

bobas píše:Spodek idealne sracem na lode :D tlumex je nahovno, x krat se s tim delala felda a je jak emental a to se delala od novoty,ono je krasne,ze to vypada skvele na pohled,ale pod plastickou vrstvou to hnije,tlumex je pruzna gumo asfaltova srajda,staci narusit,zatece,z venku to vypada skvele,ale hnije to jak pes!tot ma zkusenost...a nebyla to jen felda nez sem zjistil,ze to je bida :(
ahoj ako sa vola ten srac na lode ja som to ocistil tak ako tak na parkovisku ale ta guma to je sila....to keby sa dalo radsej vsetko dole elektrickym kartacom a potom to osetrit vsetko....lebo pod tou gumou som mal hrdzu
Fiat Punto 1.7 TD SX60 46KW/4500min rv.96/MK1 silver flash
ex Polski Fiat 125p farba bordó
/http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=17556
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: natírání podvozku

Příspěvek od elektromusic »

cawte

obnovujem temu, pretože neviem čo konkretne si mam kupiť na prahy a či to u nas v Košiciach budu mať. Mam po zime dosť veľa mieste kde to začina hrdzavieť a to už jeden nastrek s Body je urobeny po predošlom majiteľovi a pretrete zakladom. Poraďte nejaky pripravok. Ja to obrusim s lamelovým kotučom a ďalej raďte vy :)
Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: natírání podvozku

Příspěvek od another »

Dnes bylo krásně tak jsem zalehl pod auto abych zkontroloval škody po zimě.Levá strana řidičova pěkna.Lehká koroze,obroušeno a zatřeno.Pravá je trošičku horší pochopitelně,ale narazil jsem na problém.Uchycení spolujezdcovi sedačky u prahu je KO jak perník.Navíc je tam svedená hadice asi na odvod vody.Nedělal jste to někdo?
http://another.rajce.idnes.cz/Punto#DSC00348.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://another.rajce.idnes.cz/Punto#DSC00349.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://another.rajce.idnes.cz/Punto#DSC00350.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: natírání podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

another: Takže ti prohnila celá ta výztuha?
Já sem pod tím ležel letos už 3x a vzal sem si rovnou sprej abych prolezlý rovnou přestříkl, jakžtakž to vypadá, prahy držej a přetřel sem půlku vejfuku, akorát mi vyhnil spodní držák zadního nárazníku vpravo a protože už nic nedrží příště ho uříznu, ještě musím namazat ramenový ložiska vzadu, pak dotřít vejfuk... Do prahů sem chlejstl letos zatím jen čtvrt litru oleje na obě strany a po čtvrt litru levá přední, pravá přední, levá zadní, pravá zadní podlaha, vzadu ale podlaha na dvou místech prosakuje i když jen mokvá ale zatím se mi to vařit nechce a jinak se podlaha nikde nehoupe ale myslím že stejně ještě na něco příjdu
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: natírání podvozku

Příspěvek od another »

Asi jo moc jsem do toho nešťoural.Prahy jsou OK.Budu se na to muset podívat zevnitř.Dát pryč koberec a plasty sedačky dole.
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: natírání podvozku

Příspěvek od rogi »

prečital som si vašé skúsenosti, aj na nete so to čo našiel, na dutiny som si kúpil Tereson HV400, že vraj to za socíku požívala aj škodovka do aut na vývoz :mrgreen: tu je link ako to aplikovat http://aam-training.pl/files/cavity_pro ... 3596f1.swf" onclick="window.open(this.href);return false;
a ešte jeden link kde píšu ako testovali prípravky http://www.autoarena.cz/index1.php?ID=195" onclick="window.open(this.href);return false;
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: natírání podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

rogi: a ty už máš tyhle starosti? Bravo ještě nemá 8 let nebo ano? Pokud né tak abys nástřikem spodku nepřišel o záruku...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: natírání podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

another píše:Asi jo moc jsem do toho nešťoural.Prahy jsou OK.Budu se na to muset podívat zevnitř.Dát pryč koberec a plasty sedačky dole.
Mi to nedalo :lol: jak si to sem hodil a po jízdě z nákupu sem pod to lehnul a v těch místech to mám dobrý ale vzadu pod nárazníkem nad vejfukem se mi plech proměnil v papír a na druhý straně taky...
Sice to tam nevadí ale...(((
Kámošovo ségře se na Puntu minulej tejden zlomila náprava... Ta trubka prorezla uprostřed a zlomila se za jízdy kola se vychýlily do A, naštěstí nejela nijak rychle a dokázala zastavit. Po zralé úvaze kdy já bych tam narval možná i lešenářskou trubku a nebo nápravu spojil menší trubkou zevnitř atd.
Nakonec se koupila celá náprava nezlomená
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: natírání podvozku

Příspěvek od rogi »

to peta.smolik: Bravo ma tri roky, ale po zime v predu prahy su otlčené od kamienkov na plech :( tak som si povedal že jedním vrzom vystriekam dutiny aj spodok pozatieram lebo ani zinok nieje záruka proti hrdzi, záruka už je po nej, a to čo dávaju na karoseriu je na výrobné vady :mrgreen: majú to pekne oštrene :evil:

to sa mi nechce verit že prehrdzavela nápravnica, to sa nestalo ani na škodovke :lol:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: natírání podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

Až si vzpomenu hodím sem fotku jako už sem o tom slyšel před lety akorát viděl až teď...
PS: záruka 8 let je u Fiatu na neprorezivění karoserie
Sem si náhodně vzpoměl a vyfotil.
Náprava je s Punta 5dv. r.v. 97 najeto 195tis. od nova na Vysočině, náprava shnila a zlomila se za jízdy
DSC00264.JPG
DSC00264.JPG (258.83 KiB) Zobrazeno 3691 x
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: natírání podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

Co na to řikáte?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: natírání podvozku

Příspěvek od rogi »

tá trubka je funkční diel na zadnej náprave? Lebo rameno je uchytene v patke a ta o karoseriu, aspoň podla obrazku usudzujem. Ak by dali plastovú ochranu na napravnicu ako používa peugeot na na 207,208, a citroen picasso tak by to vydržalo :mrgreen:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: natírání podvozku

Příspěvek od peta.smolik »

No oni hlavně podcenili že tady solej.
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“