Alfa 146 - otazky

Moderátor: peta.smolik

jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

SZTRAD ti odpovedal na otazku,aj podla mna to meria nieco,povedzme vnutornu teplotu pre informaciu klimatizacie-kurenia....K tym otackam testuj nadalej ci aj pri studenom a aj pri teplom motore to robi,ak ano jedna z moznosti je co som pisal vyssie ze je to normalne,ale ak nie,alebo chces mat 100% istotu tak vyhladaj ludi s takou Alfou aku mas ty a nech aj oni to otestuju a zistis ci je to ok,alebo nie.K tej teplote motora,nove motory maju mensie tepelne straty ako stare auta mali,cize viac su efektivnejsie a tym im viac trva sa zohriat na prevadzkovu teplotu,neviem ake auto si mal pred tym,takze ak sa ti zohreje auto na prevadzkovu teplotu a pocas jazdy sa drzi v nej nekolise tak je to ok,ak nie tak termostat,zle odvzdusnenie... je na chybe.Este si sa pytal na zarosene okna,kazdy ich ma zarosene,je to vlhkostou v aute(koberce vlhke,vela sa rozpravate : v aute :lol: atd..).Akosi pisal mas klimatizaciu,ak vies,alebo nevies,klimatizacia vysusuje vzduch cize okna"odhllieva".Nesmies mat vnutorny okruh zapnuty,lebo este viac sa zahlmeju,treba vzdy na vonkajsom mat.A ked nic nepomaha tak vymen pelovy filter za novy :wink: .Popripade "zazracne,kozmicke"pripravky skus kupit na zahmlene okna :lol: ....Dalej si sa pytal na olej,ano taliani maju radi seleniu,je to kvalitny olej,cize aj od vyroby ich davaju,ale aj ine znacky ako BP,Valvoline,Mobil atd. su dobre.Presnu specifikaciu pre dany motor sa dozvies na roznych strankach o olejoch...
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Reklama
 

MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Takze ten olej selenia by bol vpohode , a kolko cca litrov ide do motora ? staci tych 5l ktory je 49€ alebo tak ide este viac ?

Ta teplota motora , vacsinou sa mi drzi na tych 65-70 , malo kedy mi stupne na 80 , tym ze ma nizsiu teplotu by sa motoru nemalo stat nic ze ? ci neni vacsie opotrebenie a taketo veci .

A ten pelovi filter , kde by som taky kupil a kde sa vymiena ? Ja som mal predtym skodovku 120 :D HROZA :D takze s takymito vecami nemam vobec skusenosti

A este ktym svetlam , co si spominal tu poistkovu skrinu na spolujazdcovej strane , kde presne by to malo byt lebo som to hladal a nenasiel som to , je tam len priehradka a zanou neni ziadne odnimatelne miesto kde by to mohlo byt
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

Oleja ma byt 4,4l s filtrom 5.0l.Specifikacia API SG a 10W60,alebo10W40(prever si to aj inde pre istotu),dalej teplota motora tak kolise?to nie je dobre takze co som ti vymenoval bud odvzdusnit treba,alebo termostat je K.O.,dufam ze nie tesnenie pod hlavou ale to by sa ti prehrievalo po case auto a neslo kurenie obcas a ine veci by sa diali...a pre motor nie je dobre ked sa nezahreje na prevadzkovu teplotu,vsetko vypisovat sa mi nechce,ale staci ti asi jedna vec,ze motor viac zere,ked nie je na prevadzkovej teplote,s dlhodobeho hladiska to motoru neprospieva.Dalej si sa pytal na pelovy filter,ked objednavas olej s olejposty,rovno sa da vyhladat aj pelovy filter podla auta a objednas ho s olejom a olejovym filtrom.A vymiena sa bud pod stieracmi pred spolujazdcom,alebo je vo vozidle dakde pri systeme kurenia,klimatizacie,presne neviem na Alfe som nemenil pelovy filter este,ale standartne su tak umiestnene pelove filtre na autach ako som pisal.Dalej Skodovka 120 :D nic si s toho nerob ja som zacinal na 105GL a to boli ozajstne auta,nie ako dnesne hrackarske,tie aspon daco vydrzali na ceste....ked si nenasiel poistkovu skrinu na strane spolujazdca tak pozri teda na tej tvojej strane(soferovej) pravu spodnu 10A poistku(cervena) mozna ju tam najdes.A ked aj tak nenajdes tak rovno prezri kazdu poistku ci nie je vypalena :D ale podla mna staci poklepkat klucom po motorceku naklapania svetiel a mozna sa rozbehne :lol: na punte to tak robim,staci poklepat po nom a rozbehne sa ....
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Takze stou teplotou to skusim odvzdusnit a ked to nepomoze tak termostat , tesnenie pod hlavou by to nemalo byt , to by sa poznalo

Diki moc za rady fakt diki 8)
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

nie je zac
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Zdravim , predsa len este nieco :D

Kde mam hladat ten termostat ?
A kde to mam odvzdusnit ?

Mozno su to banality ale ja otom nemam ani sajnu :D

PS : neni to foto mojho motora ale tak aspon priblizne kde su tie 2 veci
Přílohy
img1_6611_8d5858998e89e63b121933f486eb64f3.jpg
img1_6611_8d5858998e89e63b121933f486eb64f3.jpg (36.27 KiB) Zobrazeno 7995 x
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

na termostat by mala byt napojena ta hadica ktora ide s chladica cize napravo od krytu motora je termostat(ta hruba cierna hadica ide do neho od chladica) a odvzusnovaky najdes bud na chladici jeden alebo na hadiciach na chladiacu zmes k radiatoru topenia,cize ak budes nasledovat hadice na chladiacu zmes tak urcite ich najdes.Amateri odvzdusnuju auto tak ze postavia sa predkom do kopca(BMW,Mercedes,Audi cize motory v pred v smere jazdy umiestene,u teba bud na rovine alebo prava strana vyssie ako lava,skratka tam kde je nadrzka tam to ma byt najvyssie ,otvoria nadrzku na chladiacu kvapalinu,nahaju zohriat motor sem tam popripavaju a malo by to byt odvzdusnene.
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Zdravim , no takze patral som po tej teplote motora skusal som testoval som a dosiel som na par veci , ale najprv otazky

Mal som nastartovane na volnobehu sa mi motor dostal az cez 80 stupnov a cakal som kym sa mi nezapne ventilator chladica a nezapol sa , aj som ho meral a nic , ziadne napetie , takze otazka - PRI KOLKYCH STUPNOCH SA ZAPINA VENTILATOR ? podla mna to je malo cez 80 nie ?
11122009496.jpg
11122009496.jpg (10.88 KiB) Zobrazeno 7978 x
11122009499.jpg
11122009499.jpg (11.39 KiB) Zobrazeno 7978 x
Dalsie otazka , termostat je toto ? nie ? :?
11122009503.jpg
11122009503.jpg (37.27 KiB) Zobrazeno 7978 x
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

A toto je co ? nemalo by to snimat teplotu alebo zapinat ventilator ?
11122009501.jpg
11122009501.jpg (38.11 KiB) Zobrazeno 7978 x
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

hello,takze pri kolkych sa zopina ventilator ti presne nepoviem na predposlednej ciare bola uz teplota?a nezopol sa?inak ventilator na chladici ma tiez vlastnu poistku,to co si oznacil je termostat a dalej co si nafotil je snimac na teplotu motora,ale neviem ci pre riadiacu jednotku,alebo budik,ale asi pre budik je to snimac teploty a co ti spina ventilator na chladici je bud ten co si aj nafotil,alebo na chladici je.Inak dnes som sa dopocul ze pri Alfach 156 budik ukazuje menej stupnov ako je realna teplota motora,diagnostika ukaze presnu hodnotu a da sa zistit odchylka,neviem ci aj tvoja Alfa trpy nepresnostou budika tiez...pomalicky uz take otazky davas ze nebude stacit len alfa 146 1.4 TS :lol: budem musiet vediet presny typ motora atd.aby som ti ich zodpovedal :D inak nasiel som dobru stranku http://www.alfisti.cz" onclick="window.open(this.href);return false; presne pre teba :) prezri aj tu stranku :)
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

No takze ten ventilator sa nezapol vobec , ale motor si sam pridal jak keby lebo som pocul jak keby si len tukol do pedalu , som myslel ze sa zapol ventilator ked si tak pridal motor ale nie . Ten posledny obrazok co som fotil ten tmavy s teplotou , maximalne tam bola teplota , potom som to uz vypol . A na tu auodiagnustiku mozem ist kam a je to zadara ? ked mi to kuknu ?

A poistka na ventilator by mala byt pri motore nie ? sa mi zda ze som ju videl tam , sak kuknem .
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

Teplotu nahaj az po tu predposlednu ciaru zohriat,vtedy sa pravdepodobne zapne,tych 80 stupnou je len jeho pracovna teplota,necudoval by som sa kebyze dakde pri 110 stupnoch sa zapne,kazdy model to ma individualne riesene,ale urcite po tu predposlednu ciaru nahaj zohriat motor a mal by sa naozaj zapnut ak sa nezapne,tak hladaj poistku bud v motorovom priestore,alebo v poistkovej skriny(dalej ak to ma riesene cez regler,tak regler moze byt zly,alebo samostatny motor ventilatora).Tu diagnostiku bud FIAT a jeho koncern ma,alebo kto sa venuje diagnostike talianskych aut,cize taliana az tak lahke nie je napychnut ako napr .VW group,BMW,PSA.A inak zadarmo to nie je....
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

No ok , skusim to nehat zohriat az potial uvidime co to povie , ale ajtak tam bude niekde vada asi ten termostat , lebo ked jazdim tak mi klesne teplota pod 80 ale tak to moze byt aj tym ze zle ukazuje , keby to bolo zavzdusnene tak teplota kolise nie , ale ona sa drzi stale pod 80 . uvidime skusim to napichnut niekde a uvidi sa , a nevies aspon priblizne kolko by to mohlo stat ? cca ?
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od jani »

Jedna z moznosti je fakt ze budik ukazuje menej,ako je realna teplota,kebyze je zavzdusnene tak teplota by bolisala a raz by kurilo,inokedy zas nie.Diagnostika,len napichnutie u neznackoveho automechanika takych 10 €,ale kazdy ma individualne ceny,mozna viac mozna menej ta to bude stat,skade si?
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
MORFIK
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 pro 2009, 15:17

Re: Alfa 146 - otazky

Příspěvek od MORFIK »

Ja som z Novych Zamkou , tam myslim je FIAT , skusim tam zbehnut
Alfa Romeo 146 1.4 16V TS , 76KW [103PS]
Odpovědět

Zpět na „ALFA ROMEO“