STK a Xenony

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Uživatelský avatar
nilmo
Fiaťák
Příspěvky: 101
Registrován: 08 říj 2009, 20:14

Re: STK a Xenony

Příspěvek od nilmo »

Tak sem byl včera na STK. xenony sem nechal v autě a naprosto v pohodě, akorát mi nastavili paraboly :D ...jenže mam jiný problém....neprošel sem na emisích :D tak teď nevim co s tim :D
Reklama
 

peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a Xenony

Příspěvek od peetan »

Včera zastavili kolegu při běžné silniční kontrole, pokuta za Xenony 2.500,- CZK :-) A prý mohli uložit až 7.000,- Vyplatí se ? :-)
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
Uživatelský avatar
marsox
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 298
Registrován: 15 úno 2008, 19:38
Bydliště: SVK, Okres HC

Re: STK a Xenony

Příspěvek od marsox »

nilmo píše:Tak sem byl včera na STK. xenony sem nechal v autě a naprosto v pohodě, akorát mi nastavili paraboly :D ...jenže mam jiný problém....neprošel sem na emisích :D tak teď nevim co s tim :D
Tak to mas 2 sposoby ako to vyriesit, lahsia a rychlejsia a mozno aj lacnejsia je cesta podplatenia, resp. mu tam nabuduce nieco hned daj a povedz mu ze to ma napr. za ochotu. Ludia pracujuci na STK a EK to beru ako samozrejmost :mrgreen: Alebo druhy sposob, kedze mas asi zvysene CO a HC, tak najprv na diagnostiku, ked ta nic nepovie, tak klasicky vymen vzduchovy, palivovy filter, potom mozes vymenit lambda sondu, potom si kup novy kat, prip. univerzalny, mozes vymenit sviecky, zapalovacie kable a taktiez precistit skrtiacu klapku a aj ked to spravis, tak este stale to nemusi byt ono. Cize ked si to zratas, tak ta vyjde lacnejsie a rychlejsie ta prva moznost :mrgreen:
Fiat Punto Sporting MK1 1.2 16V - 86HP+LPGPOWER
L'auto è in ottime condizioni di meccanica anche carrozzeria ed ha interni in pelle nera originale Momo.
http://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=6387
Fiat Forever.
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: STK a Xenony

Příspěvek od mad mike »

peetan píše:Včera zastavili kolegu při běžné silniční kontrole, pokuta za Xenony 2.500,- CZK :-) A prý mohli uložit až 7.000,- Vyplatí se ? :-)
v čem ty xenony měl? čočka? parabola?
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
peetan
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 04 črc 2007, 10:54
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a Xenony

Příspěvek od peetan »

podle mne je lhostejné v čem (má alfu 147, takže asi parabola). Při silniční kontrole rozsvítil, xenony blikly a už to bylo - absenci ostřikovačů pozná každý blb, naklápění asi ne. Pokud není policajt úplnej vůl, asi ví, že Punta Xenony nikdy neměly. Že xenony projdou STK je spíš laxnost a benevolence pracovníků STK, přede mnou na STK vyhodili auto za nesvítící zadní poziční světlo a nikdo se majitelem nebavil a nemazal, že žárovka mohla prasknout před 10-ti sekudami. Přijeď si na opakovačku a hotovo. Že xenony můžou svítit jakž takž seřízeně v základní poloze je asi fakt, ale v běžném provozu vzhledem k absenci naklápění to je už asi horší.
Grande 2007 5dv 1,3 JTD 66kW,digi dual AC, B&M - sold
Punto 2003 5dv 1,9 JTD 63kW 6bag,AC - sold
Punto 2003 1,3 JTD 6bag, digi dual AC -sold
wladam
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 10 bře 2008, 17:36
Bydliště: Benesov nad Ploucnici city
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a Xenony

Příspěvek od wladam »

Tak v patek me za xenony zastavily, policajti byly prej na nejakem skoleni v Praze a DOPRAVKA po xenonech pujde, statnakum to je asi jedno pac ty me tyden pred tim nechaly, je to bez bodu a zalezi na policajtovi jak se vyspi... Ja se nehadal tak za 200, ale nektery jeho kolegove davaji pry az 1000. Musite mit naklapeni ostrikovace a ciry svetla, ja mam jen ty svetla(teda alespon podle neho :D ), ostrikovace pozna kazdy jatro a kdyz vas kvuli tomu zastavi tak se podiva do kabiny a uvidi tlacitka na stelovani svetlometu tak vymluva na automaticky naklapeni ktery je momentalne nefunkcni asi neprojde...
Takze asi tak..
Puňta bejvalej VAN:) 1.2 8V MKIIB
mezek
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 12 bře 2010, 06:42

Re: STK a Xenony

Příspěvek od mezek »

Lidi, nezlobte se na mne, ale dávat xenony do parabol nebo čoček - takové "machry" nazývám idiotama! Ano, svítí to líp, že nikdo z protijedoucích nebliká - už to vzadali. Já takovému idiotovi pustím rovnou dálkové...
Jde o to elektronické naklápění. To samo, podle zátěže, sklopí světlo dolů, aby neoslňovalo. Jenže drtivá většina těch, co si to takhle "vytuní", snad ani neví, že existuje třeba manuální naklápění světel.
Druhá věc je, že to je protizákonné. A co si myslet o těchto lidech, když ignorují zákon...???
Já v Puntu II řešil světla nákupem sice drahých, ale kvalitních žárovek +30%. Kupoval jsem to u známého v autodílech, je to fanda funkčního tuningu. V první řadě mi prozradil, že pokud kupovat žárovky s nějakým +% svítivosti navíc, tak zásadně značkové a jednotlivě! Proč? Protože výrobci dělají marketingový podvod - prodají dvě žárovky s +15%, ale počítají 15% + 15% = 30%. Dále nekupovat ty "módní" modré žárovky. Paradoxně naopak snižují svítivost. Nepovím, co jsem nakonec koupil, páč si to už nepamatuju a Puntík je už jinde, ale svítivost se oproti originálu zlepšila. Jediné, co se nezlepší, je ostré ohraničení "rozptylu" světla. Takže pořád byla silnice osvětlená jen asi na 30m, dál už byla "tma". Tma v uvozovkách, protože když byla před autem překážka i před světlem na silnici, byla vidět.

Jestli instalovat xenony, tak jedině celý komplet (světla + elektronika). Ostřikování nechť je na uvážením každého, když není, zasrané sklo nepropustí tolik světla, že...?
FIAT Linea 1.4 77k Dynamic
D´ice
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 201
Registrován: 17 říj 2009, 12:19
Bydliště: České Budějovice

Re: STK a Xenony

Příspěvek od D´ice »

mezek: s těma modrýma žárovkama mohu jenom souhlasit, koupil jsem si modré žárovky, které mají být plněné xenon plynem a svítit bíle, samozřejmě s větší svítivostí, ale opak je pravdou takže zbytešně vyhozené peníze. Jediný efekt co to mělo že v kombinaci s bílou ledkou v parkovačkách to mělo hezkou barvu ale jinak nic. 8)
Punto sporting 1.6 90Hp
Punto 1.1 55Hp
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: STK a Xenony

Příspěvek od mad mike »

to mezek: já si dovolím poznamenat, že xenony právěže můžou být jen a pouze ve světlech opatřených čočkama, dále ostřikovači a autonaklápěním světel :wink: . čiré sklo snad uvádět ani nemusím. a proto že někoho schválně oslnuješ dálkovýma, si idiot ty :!: s žárovkama plněnýma xenonem a natřenýma na modro mám jedině dobré zkušenosti, koupil jsem je kdysi na Tipo,byly to noname alpine z makra, ale světlo oproti původním halogenkám parádní a dostačující
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
mezek
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 12 bře 2010, 06:42

Re: STK a Xenony

Příspěvek od mezek »

mad mike píše:to mezek: já si dovolím poznamenat, že xenony právěže můžou být jen a pouze ve světlech opatřených čočkama, dále ostřikovači a autonaklápěním světel :wink: . čiré sklo snad uvádět ani nemusím. a proto že někoho schválně oslnuješ dálkovýma, si idiot ty :!: s žárovkama plněnýma xenonem a natřenýma na modro mám jedině dobré zkušenosti, koupil jsem je kdysi na Tipo,byly to noname alpine z makra, ale světlo oproti původním halogenkám parádní a dostačující
Buď jsem to špatně napsal, nebo jsi špatně porozuměl... Myslel jsem "do původních světel (s halogenama) narvat xenony". Bez jakýchkoliv dalších úprav. Asi takhle: kolega z práce to tak udělal - zapne světla, xenony bliknou a bez hnutí svítí, já u X5 zapnu světla, xenony bliknou, rozsvítí se a pak se automaticky nastaví. Zatímco on při zátěži oslňuje (pokud manuálně nesklopí světlo původním mechanismem), tak moje X5 si sama světla vyrovnává.
Takže auta s originál xenonama mi nevadí, rádoby vytuněné ano... A když mi takový pablb svítí xenonama do očí, jenom proto, aby machroval, že jeho obstarožní Golf nebo jiná šunka má xenony, tak holt já mu posvítím dálkovýma. Ano, je to prasárna, ale jinak bych musel otočit, dojet ho, zastavit ho a dát mu přes hubu.

ad. modré žárovky: to jsou obyčejné žárovky s vláknem, které jsou jen plněné xenonem. Pokud mají stejné vlákno, stejný příkon, tak svítí stejně jako halogeny, jen v jiném spektru. Modré zabarvení skla má jen "navodit zdání" xenonové výbojky, a propustí míň světla. Jen díky tomu jinému spektru se zdá, že svítí víc. Samozřejmě, pokud si koupíš silnější, svítí víc, než originál halogeny. Ale to dokážou silnější halogeny taky...
FIAT Linea 1.4 77k Dynamic
Uživatelský avatar
l-cizek
Znalec
Příspěvky: 740
Registrován: 26 kvě 2008, 18:11
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a Xenony

Příspěvek od l-cizek »

ty bys na mě bliknul dálkama, já bych ti to vrátil i s mlhovkama :D ... jinak řeknu to asi takhle... na tvoje super moderní X5 tu vážně není nikdo zvědavej... jdi si na BMW forum za bohatejma, tady sme jen chudáci z s obstarožníma fiatama :!:
Uživatelský avatar
sakal_tt
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 236
Registrován: 24 zář 2009, 15:12
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: STK a Xenony

Příspěvek od sakal_tt »

l-cizek píše:ty bys na mě bliknul dálkama, já bych ti to vrátil i s mlhovkama :D ... jinak řeknu to asi takhle... na tvoje super moderní X5 tu vážně není nikdo zvědavej... jdi si na BMW forum za bohatejma, tady sme jen chudáci z s obstarožníma fiatama :!:

:lol: :lol: :wink:
Fiat Stilo 1,9 MTJ 88kW strieborna metla (17" ALU OZ Carravagio)
Fiat Stilo 1,9 JTD 85kW tmavo modra

http://pokec.azet.sk/ananas69/fotoalbumy/stilo" onclick="window.open(this.href);return false;
VojtaGT
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 25 říj 2007, 17:35
Bydliště: Blansko, Jihomoravský kraj

Re: STK a Xenony

Příspěvek od VojtaGT »

Jde o to elektronické naklápění. To samo, podle zátěže, sklopí světlo dolů, aby neoslňovalo.
Hodně aut s origo xenonama a atomatickým naklápěním oslňuje jak sviňa. Světlo se po puštění sešteluje, ale během jízdy už je pořád stejně, takže když se auto zhoupne, tak ti co jedou proti toho stejně moc nevidí. Takže je úplně jedno, jestli tam automatický naklépění je nebo ne. Já mám přestavbovku v čirých světlech s čočkou, a když auto naložím, tak světla nastavím sám motorkama aby neoslňovaly. Pokud člověk není hovado který na to kašle, tak nevidím důvod, proč bych je nepoužíval.
Fiat Punto 1,4GT
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: STK a Xenony

Příspěvek od Petr1968 »

Funguje to i za jízdy. Takže nejenom brutální kola,ale ještě Hidy :lol:
mezek
Fiaťák
Příspěvky: 62
Registrován: 12 bře 2010, 06:42

Re: STK a Xenony

Příspěvek od mezek »

l-cizek píše:ty bys na mě bliknul dálkama, já bych ti to vrátil i s mlhovkama :D ... jinak řeknu to asi takhle... na tvoje super moderní X5 tu vážně není nikdo zvědavej... jdi si na BMW forum za bohatejma, tady sme jen chudáci z s obstarožníma fiatama :!:
Ta X5 není supermoderní, je to stará šunka a slouží celé rodině. Moje "vlastní a osobní" auto je nyní Linea, předtím Punto II.
Jediné, co jsem chtěl říct, je to, že mně osobně vadí ti, co si xenonové výbojky dají do "neoriginál" světel a absolutně kašlou na nějaké nastavování s ohledem na naložení auta. Nevadí mi krátkodobé oslnění při zhoupnutí, to dělá každé auto, ale permanentní svícení pánubohu do oken jen proto, že dotyčný svítí s tlumenými světly jako s dálkovými. Samozřejmě stejně tak jsou idioti ti, co takhle svítí s halogenama.
Nejsem proti přestavbě, jen jsem napsal, že to chce komplet - nejen samotnou výbojku, ale i automatické nastavování.
FIAT Linea 1.4 77k Dynamic
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“