Palio Weekend 1.2 44kW

Moderátor: peta.smolik

Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Palio Weekend 1.2 44kW

Příspěvek od Petr1968 »

1/4 je málo.
Reklama
 

jetta18
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 20 kvě 2010, 09:31

Re: Palio Weekend 1.2 44kW

Příspěvek od jetta18 »

Petr1968 píše:1/4 je málo.

Ahoj, tak jsem včera zkoušel měřit to čidlo, ale zaboha jsem ho nemohl na tom motoru najít, mohl by mi někdo poradit kde je přesně umístěné? Dále jsem koukal na ventilátor, vedou k němu 2dráty, takže bude asi 1-rychlostní...včera opět motor ani né do 1/4 zahřátý a spíná ventilátor...to samé mi dělá pokud jedu ráno do práce(cca 5km) tak i potom vždy sepne ventilátor...dokáže diagnostika odhalit vady čidel?
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Palio Weekend 1.2 44kW

Příspěvek od Petr1968 »

Takže máš termospínač? Přímo na chladiči? Zkus ho vypojit a opatrně někam jet. Mělo by se to uchladit spolehlivě náporem (není léto) a uvidíš jestli ten teploměr vyleze výš. Porucha termospínače je většinou taková,že nefunguje vůbec,ne ,že spíná dřív. Teď trochu odbočím: Je teoreticky možné,že je tam jiný spínač s jinou teplotou než dával výrobce. Nebo je vadný,kabeláž vadná. Očistit kontakty,atd.Ale jak říkám,obrať se na majitele Palia.
jetta18
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 20 kvě 2010, 09:31

Re: Palio Weekend 1.2 44kW

Příspěvek od jetta18 »

Petr1968 píše:Takže máš termospínač? Přímo na chladiči? Zkus ho vypojit a opatrně někam jet. Mělo by se to uchladit spolehlivě náporem (není léto) a uvidíš jestli ten teploměr vyleze výš. Porucha termospínače je většinou taková,že nefunguje vůbec,ne ,že spíná dřív. Teď trochu odbočím: Je teoreticky možné,že je tam jiný spínač s jinou teplotou než dával výrobce. Nebo je vadný,kabeláž vadná. Očistit kontakty,atd.Ale jak říkám,obrať se na majitele Palia.
Takže jsem to pořádně prohlídl a je to tam úplně jinak. Je tam bohužel jeden jediný termospínač(rsp.čidlo), který má 3-pinový konektor. Na chladiči žádné čidlo není a k větráku vedou 2-dráty ze svazku. Takže si myslím, že to jedno jediný čidlo ovládá jak budík na přístrojovce, tak dává přes pc signál větráku na chladiči a signál pc o teplotě vody..a k mé smůle stojí cca 1000kč. No, dnes jsem ho objednal, zítra by mělo být tak pak napíšu jak to dopadlo..
jetta18
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 20 kvě 2010, 09:31

Re: Palio Weekend 1.2 44kW

Příspěvek od jetta18 »

Takže další změna, poté co jsem 2x objednal to čidlo a pokaždé přišlo úplně jiné, tak jsem ho potřetí objednal jinde..trochu jsem prolezl net a docela mně šokuje, že na palio ani punto žádné takové čidlo neexistuje a podle obrázku by tam mělo sedět čidlo buď z Multiply 1.6 nebo Mareii. Nechápu jak je to možné...uvidíme,až dorazí to další čidlo.. Jinak mé čidlo je 4-pinové a všechny čidla jak na punto tak na Palio mají max. 3-pinový kontakt...
jetta18
Fiaťák
Příspěvky: 58
Registrován: 20 kvě 2010, 09:31

Re: Palio Weekend 1.2 44kW

Příspěvek od jetta18 »

Takže,konečně mi přilo to správné čidlo, muselo se objednat podle Vinu auta. Ale po výměně je vše stejné, teplota do 1/4 a ventilátor spíná stejně...takže na to zatím dlabu. Orientačně jsem měřil spotřebu, zatím vychází kolem 6litrů průměrná...což není zas tak špatné..jediný, co mi teď trochu trápí je úbitek oleje, ale co jsem slyšel, tak je to u těchto motorů běžné..
Odpovědět

Zpět na „Palio“