Výběr reproduktorů pro mkI

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

HIISS píše:peta.smolik
??? tak po 1.Ondra.K zalozil temu pre poradenstvo repra,preto ma kazdy dovod tak jak ja vyjadrit nazor na to repro pokial ho vlastnim alebo som ho pocul hrat,tak isto mozem vyjadrit skusenost aj s inym reprom,alebo subacom a celkovo od toho vyrobcu az po tlmenie,ked som s hudbou v aute zacinal bol som do toho hlupy,nemal ziadnu skusenost co urobi tlmenie,ake repro atd,preto je stokrat lepsie pocut skusenosti ako kupovat a potom uz je neskoro,a nato ako ja alebo iny ludia ktory tym uz presli a nieco vlastnia su tu aby poradily a dotycnemu sa lepsie pri kupe vybera,ako mne nevadi ze nato reagujes ale znie mi to smiesne len preto ze na nieco mi odpovedas pricom s tebou otom nerozpravam a zvlast ani ta v tom nepresviedcam co je v aute lepsie mat? :lol: ,Nevravim ze nemam kde davat peniaze,ale kazdy ma ine hobby,inak mu zalezi na hudbe a ma pre rozne ucely auto,a ze mam subac v aute nic sa nedeje,je sice polka kufra zahltena ale vojst tam stale nieco vojde,ale nechajme to tak,nabuduce trocha lepsie precitat co pisem a dopadne to lepsie :)
Já sem to myslel jinak Z toho co psal OndraK tak šlo pochopit že má určitý finanční hranice co si může nebo nemůže koupit respektive co si může dovolit koupit a tak jsem mu psal že v podstatě za málo peněz se dá koupit hodně muziky doslova
Nic proti tuningu ani proti Tobě ale zřejmě Ondra i já jsme běžní uživatelé svých Punt a tak tvá zřejmě dobře míněná rada je tu jaksi mimo ale ať Ti to hraje :D
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od OndraK »

No kluci, hlavně žádný flame. Neřekl bych,že HIISSův příspěvek je mimo, je to názor. Ale peta.smolik správně pochopil, že jednak mám finanční limit jakožto student a druhak z principu, prostě to do toho auta nedám, nemá takovou cenu. Ano je to mazlík, ale vocamcaď pocamcaď. Každopádně díky za názory. Už se těším na výplatu a pak si konečně pustím rádio bez toho abych musel v pazvucích luštit jednotlivé nástroje.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
b.a.r.t.i.i.k
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 01 pro 2009, 14:53

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od b.a.r.t.i.i.k »

No hele tak jestli chces něco, aby hralo tak já mám třeba JBL GTO938 zádu v platu :-) a v předu mám nějaký schwing mají 8 cm :-) a nvm nvm do předu bych asi nic nedával. Pokud chceš něco co hraje tak jedině vyvrtat díry do plata :-) a dát tam nějaky repro :-) já mám tyto http://www.ahifi.cz/reproduktory-do-aut ... to938.html

zkus tyhle, ale nvm nvm :-) ale snad máš takový možnosti :-)
http://www.ahifi.cz/reproduktory/jbl-gt5-963.html
http://www.ahifi.cz/reproduktory/hertz-dcx-690-new.html

tyhle jsou v akci :-) tak se mrkni :-) ty Herz hodně chválí já mám rád zase zvuk od Jbl :-) ještě s tím, že někdo má auto na vožení z bodu A do bodu B :-) já jsem taky takovej případ jezdím denně do práce pár kiláčků, ale mám rád dobrou muziku tak si rád připlatím :-P a kdybych mohl tak si rád dám spojlery a trochu ho potuním punťu být zajímavější je good :-) Hlavně to repro :-) teď budu ještě dělat repro do předních dveří do 2 měsíců :-) už mě ty přední chrastítka Schwing štvou :-) ne že by nehráli dobře na to jaký to jsou prckové a vejdou se do palubky tak bomba, ale stejně spíš víc mám nastavený JBLka :-) tak se mrkni a uvidíš, ale pokud chceš lepší muziku a něco co trochu umí zabasovat, tak doporučuju nejaký ovály :-)
FIAT Punto mk1 1998 1.2 44kw , centál, JBL GTO938....
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od Mr.pilot »

Já mám vpředu tyhle:
http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... ch-gp-32cx" onclick="window.open(this.href);return false;
A tyhle vzadu(ale je to v cabriu takže jsem dost omezenej prostorem):
http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... h-gp-462cx" onclick="window.open(this.href);return false;
myslím že takhle je to dobrý a celkově vyvážený.jen potřebuješ rádio 4x50W u slabšího ti nejspíš schoří zesilovač
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od OndraK »

Konečně jsem doma z práce, k něčemu to bylo,dostal jsem docela dobrou nabídku na nějaké sony repro, za slušný peníz, tak se na ně pojedu v pátek podívat. A kdyby to nebylo ono, tak vyberu něco z těch doporučených od vás. Díky za rady!
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

OndraK píše:Konečně jsem doma z práce, k něčemu to bylo,dostal jsem docela dobrou nabídku na nějaké sony repro, za slušný peníz, tak se na ně pojedu v pátek podívat. A kdyby to nebylo ono, tak vyberu něco z těch doporučených od vás. Díky za rady!
Uvidíš jaký budou ale obecně platí že většina známých značek vyrábí pouze průměrné repra a tak i Sony ale i Panasonic, JVC,Philips,LG atd Výrobci jako Grunch, Hertz, Magnat, Mac-audio, Fusion, JBL a další dělaj jen repra a taky to tak vypadá teda hraje Obávám se že u Sony zaplatíš značku ale hrát to moc nebude ale uvidíš :D
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
HIISS
Všeználek
Příspěvky: 1796
Registrován: 25 úno 2009, 23:25
Bydliště: Košice okolie-Čaňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od HIISS »

Podobny nazor mam aj ja ze zaplati za znacku,lepsie povedane skor si bude mysliet ze Sony ako uz je oddavna zname a si kazdy mysli ze nadalej robi kvalitne vyrobky,tak je to uz na omyle,skor uz to neni Sony ake bolo,alebo nieje mozne porovnavat Sony autoradio so Sony dvd prehravacom a ine,Sony zas ma aj lacnejsie produkty napr: v reprach ako take JBL,takze ak sa rozhodne pre drahsie sony tak mu to bude hrat aj tak nic moc,zas take JBL ma podla mna viac nez dost predrazene produkty,hraje to celkom fajn ale cenovo si myslim ze niektore repra su prehnane,ak si zoberiem len take komponentne repraky dopredu nejake lepsie tak vysolis aj 2700sk=90Eur..a to je uz palka
JBl nevravim ze co sa tyka zvuku ma zle repraky,ale zas az si ani nemyslim ze su moc spolahlive,co som kupil tie ovaly GTO928 dozadu tak po pol roku mi chrcal jeden,a dopredu som donesol 16.5cm 6528S len co som zapojil tak hned chrcali reprak,takze hoci zvuk maju kvalitny no nie za maly peniaz tak preto aj s vydrzou alebo kvalitou by natom mohli byt lepsie,kamos ma Sony repra ale maju otrasny zvuk dal zane okolo 1300sk ale zvukovo su oproti mojim daleko,nemyslim kolko toho vytiahnu ak vytocim volume hore alebo basy ale kvalitou zvuku su uplne dole
F.Punto MK1 , 1.2 SX 60 43Kw
Obrázek
My Topic
Facebook >> Erik Palenčár
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od OndraK »

Tak já neříkám, že sony je v reprákách nějak extra kvalitní, ale vzhledem k tomu, že ta nabídka je více než dobrá, je po známosti, tak by byla škoda se na ně alespoň nekouknout.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
vincenzo1404
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2011, 17:23
Bydliště: Jasenie

Klucky :D

Příspěvek od vincenzo1404 »

Zdravim priaznovcov Punt :D
mam punto mk1 r96, 5 dv

chcel som sa opytat ako je to s hudbou v punte. Mam tam iba tie zakladne repro v palubovke na vrchu, nechcem nic extra len prosto dalsie 2 repraky ktore by trochu lepsie hrali. Dalo by sa to riesit tak ze by som tie z predu prehodil do kufra tam kde je priprava na repro a do predu kupil nieco nove? (87mm ???) Riesil niekto takyto problem. Alebo radsej nechat v predu tie a neico vacsie dat do plata?

Dakujem
S pozdravom
Filip
Punto 1.1 S 55 r.96 113tkm
Uživatelský avatar
Hannibal
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 400
Registrován: 09 črc 2007, 09:39
Bydliště: Starhill

Re: Klucky :D

Příspěvek od Hannibal »

vincenzo1404 píše:Zdravim priaznovcov Punt :D
mam punto mk1 r96, 5 dv

chcel som sa opytat ako je to s hudbou v punte. Mam tam iba tie zakladne repro v palubovke na vrchu, nechcem nic extra len prosto dalsie 2 repraky ktore by trochu lepsie hrali. Dalo by sa to riesit tak ze by som tie z predu prehodil do kufra tam kde je priprava na repro a do predu kupil nieco nove? (87mm ???) Riesil niekto takyto problem. Alebo radsej nechat v predu tie a neico vacsie dat do plata?

Dakujem
S pozdravom
Filip
Nechej ty chrchloně vepředu a kup něco do pláta, nejlíp ovály. Zkus autohificlub.cz, tam se jich na fóru válí tuny a když si dáš inzerát, stoprocentně ti někdo dá nabídku.
NOW
1996 Punto GT1
2013 Octavia 1.4 TSI
2012 Octavia Combi 2.0 TDI

EX
2003 Octavia 1.9 TDI
1995 Punto 1.1 - "Note"
vincenzo1404
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2011, 17:23
Bydliště: Jasenie

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od vincenzo1404 »

problem zrejme bude ze nemam bohvieake radio .. Kenwood KDC309 (45W*4) ... stacilo by to na nejake tie ovaly do plata? A ak by som teda kupoval nejake tie ovaly(4*6'') bolo by mozne ich dat do orig. plata? Este nikdy som to nerobil takze nieje tu na fore nejaky navod?
A ako by to bolo s kablami a celym zapajanim nakolko som nic take nerobil a bude to moja premiera... Je v punte mk1 priprava na nieco take alebo ako by to bolo treba riesit..vdaka
http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... h-gp-462cx" onclick="window.open(this.href);return false; ??
Punto 1.1 S 55 r.96 113tkm
vincenzo1404
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2011, 17:23
Bydliště: Jasenie

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od vincenzo1404 »

a este by som sa chcel opytat ake kable by bolo treba kupit aby som mohol tie repro spravit tak aby sa dali odpojit ked by som zkladal dosku? \
Vdaka
Punto 1.1 S 55 r.96 113tkm
Uživatelský avatar
phaeton_esc
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 27 črc 2008, 17:57
Bydliště: Lovosice

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od phaeton_esc »

potřebuješ takovýhle konektory http://www.ahifi.cz/konektor-repro-2-8m ... s-produktu" onclick="window.open(this.href);return false;
bylo
Fiat Punto Mk1 1.7D 1996
je
Fiat Stilo MW 1.6 16v 2004 LPG BRC
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od peta.smolik »

vincenzo1404 píše:problem zrejme bude ze nemam bohvieake radio .. Kenwood KDC309 (45W*4) ... stacilo by to na nejake tie ovaly do plata? A ak by som teda kupoval nejake tie ovaly(4*6'') bolo by mozne ich dat do orig. plata? Este nikdy som to nerobil takze nieje tu na fore nejaky navod?
A ako by to bolo s kablami a celym zapajanim nakolko som nic take nerobil a bude to moja premiera... Je v punte mk1 priprava na nieco take alebo ako by to bolo treba riesit..vdaka
http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... h-gp-462cx" onclick="window.open(this.href);return false; ??
Rádio máš v pohodě 4x45W ti bohatě stačí a KENWOOD jsou dobrý rádia i já ho mám ale na tvým místě když už budeš dávat repra do plata dej tam místo 4x6 6x9 budou lepší výkonnější a téměř za stejnou cenu
Instalace se neboj Doporučuju koupit tak 3 metry 4linkovýho kabelu s izolací kdy každý drát by měl být aspoň 1mm silný Ten připojíš zezadu na rádio a potáhneš pravou stranou do prahu tam bys měl odmontovat krycí plastovou lištu prahu zevnitř až se dostaneš pod sedadla tam doporučuju přes čokoládu rozdělit pravou levou stranu a proto je potřeba aby ten 4linkovej kabel měl na každým drátu jinou barvu izolace abys snadno oddělil pravou a levou stranu Konec 4linky si izolačkou nalep pod sedadla na stranu co ti bude vyhovovat pak si ještě kup 2metry dvoulinky min 2x1mm a ty povedeš s čokolády k reprákům Ta 4linka je dobrá proto abys prahem táhnul jen jeden kabel
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
vincenzo1404
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 19 led 2011, 17:23
Bydliště: Jasenie

Re: Výběr reproduktorů pro mkI

Příspěvek od vincenzo1404 »

takze si to skusim zosumarizovat ... budem teda potrebovat tie repro, ten 4linkovy kabel od radiado zadu, tak cokoladku na rozdelenie, z tade 2 linka do reproduktorov, na koniec kabla upevnim tie konektory 2.8mm co tu pisal phaeton a tie na repro.. a ako zapojim ten kabel na druhej strane do radia? Na radiu mam ISO konektor ktory ma ale len 2 rady?? a vyzera ze su tam skoro vsetky diery zaplnene. Potom mam zo zadu radia napisane "rear" a dve diery ..cervenu a bielu http://www.ahifi.cz/cinch-samice-plast- ... s-produktu" onclick="window.open(this.href);return false; asi nieco take... Ako by som to zapajal? Treba mi tam este nejake koncovky/konektory? A dalo by sa to teda zapojit aj tak ze by som tahal dvojlinku od radia k jednemu repro a dvojlinku od radia k druhemu :D dakujem za rady, ako vidite som lama ale nikto uceny z neba nespadol :D
Punto 1.1 S 55 r.96 113tkm
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“