DISKUSE - geometrie náprav

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
MIKI-GT
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 233
Registrován: 03 srp 2007, 13:21
Bydliště: garáž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MIKI-GT »

Když to tu už řešíte, mám sport. podvozek Koni, docela dost sníženo, a mám kola do áčka, půjdou nastavit odklony aby to bylo ok? pokud ne tak neva, aspon to líp sedí v zatáčkách :D
Alfa Romeo 166 2,4 JTD, luxury lowrider
Punto GT - prodáno
Reklama
 

JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

Já mám taky dotaz-když zatočím kola tak to třičtvrtě rejdu a rozjedu se, tak se mi samy začnou rovnat, což je vpořádku. Ale když zatočím volant až nadoraz, tak se mi ty kola nezačnou samy rovnat když se rozjedu. to je normální, nebo mam blby auto? :D
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

punto ma vseobecne maly polomer otacania a teda moze odstrediva sila a trakcia drzat kola vytocene... nemyslim ze je to chyba. z toho maleho polomeru tocenia sa tes! hlavne v meste
:wink:
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Pun-to
Znalec
Příspěvky: 737
Registrován: 06 čer 2007, 22:25
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pun-to »

MIKI-GT píše:Když to tu už řešíte, mám sport. podvozek Koni, docela dost sníženo, a mám kola do áčka, půjdou nastavit odklony aby to bylo ok? pokud ne tak neva, aspon to líp sedí v zatáčkách :D
Normálně to nejde, ale daj se propilovat tlumiče, seřídit a navařit podložky.
Fiat Punto 1,7TD SX rv95
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno.. ide mi o to, ze som bol na geometrii, chlapik povedal pre 6 hodnot na prednej naprave, ze co je v cervenom je zle... vsetko bolo v cervenom :lol: Ale nastavil mi len zbiehavost kolies.. ostatne nenastavil nic a zadnu napravu sice zameral, ale nenastavoval.
Naposledy upravil(a) Arrow79 dne 11 říj 2007, 23:37, celkem upraveno 1 x.
Punto MK2 1.2 8V ELX
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

SHANE54 píše:punto ma vseobecne maly polomer otacania a teda moze odstrediva sila a trakcia drzat kola vytocene... nemyslim ze je to chyba. z toho maleho polomeru tocenia sa tes! hlavne v meste
:wink:
No dá se říct, že jezdím jenom po měste, ale problém s poloměrem jsem zatím neměl:) Ale díky za info:)
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

a vite co , jsem ostuda... nemam celou sezonu geometrii.... a ted to auto je tak rozhazene ze nevim jestli je to tim, nebo jinou zavadou.. :lol:
ale to se poresi... nezda se mi,ze by geometrie mela vliv na nejake "dute rany", "kutaleni se neceho uvnitr kola jakoby", citlivejsi rany atd. :twisted:
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

geometrie ti způsobí to, že máš buď sjetý vnější strany předních kol-moc velká sbíhavost, nebo maš sjet vnitřky a to je zase rozbihavost.a to poznaš taky tak, že se ti nevraci volant, nebo že při jízdě rovne ho máš trošku zatočenej, nebo ti ho dělá něco podobnýho s řízením. Ale bouchání, klepání....to už ne, to budou čepy, ramena a takovýhle věci:)
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

no praaaaave, sjete gumy nejsou , s volatnem mi to akorat strasne hazi... a cepy,ramena,loziska - v servise rekli ze nic tomu neni,ale borcovi se nechtelo moc makat. Jeste si to necham jinde zkontorlovat. 8)
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
marty3d
Znalec
Příspěvky: 647
Registrován: 30 dub 2007, 10:44
Bydliště: Tři Dvory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marty3d »

Široký gumy tak obecně ve vyjetejch kolejích na silnici nejdou udržet, furt to cloumá volantem.
jsem nejvic pratelskej clovek na svete a hafo mocinky mega moc se seznamim s nakejma coool lidickama, tak mi klidne pisnete papky
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Jojo, na tohle si porad nemuzu zvyknout, ze jak vjedu do koleji tak mi to auto porad nekam utika... Obrázek
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

Katy píše:no praaaaave, sjete gumy nejsou , s volatnem mi to akorat strasne hazi... a cepy,ramena,loziska - v servise rekli ze nic tomu neni,ale borcovi se nechtelo moc makat. Jeste si to necham jinde zkontorlovat. 8)
A máš dobře vyvážený kola? Pokud ti to pořád hází s volantem, tak by to mohlo být tím...
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

JohnnyBOSS píše:
Katy píše:no praaaaave, sjete gumy nejsou , s volatnem mi to akorat strasne hazi... a cepy,ramena,loziska - v servise rekli ze nic tomu neni,ale borcovi se nechtelo moc makat. Jeste si to necham jinde zkontorlovat. 8)
A máš dobře vyvážený kola? Pokud ti to pořád hází s volantem, tak by to mohlo být tím...
ty budou spise i dotukane...
ale ja spis resim ty ruzne zvuky nez to drnceni volantu.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
JohnnyBOSS

Příspěvek od JohnnyBOSS »

no tak to jsou čepy, nebo ramena. nebo oboje:) zkus zvednout auto a chyť za zadní kolo a to kolo jakokdyby zkus zvednout. jestli tam máš vůli, tak to poznáš:) Jenom tak pro představu, jedno zadní rameno stoji 3500 :roll: čepy oba dva kolem 600 neoriginal
Uživatelský avatar
Katy
Všeználek
Příspěvky: 5555
Registrován: 13 zář 2005, 19:04
Bydliště: JM

Příspěvek od Katy »

ti rikam, ze jsem byla v servisu a nic nenasly... ale moc jsem jim neverila ;)
taky si myslim ze to bude neco takovyho.
my car, my life !
www.puntotuning.eu
www.girlstuning.cz
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“