PALIVO: Spotřeba

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

georgius1 píše: Já mám Pandu 4x4 a jsem překvapen nízkou spotřebou. Jezdil jsem po okrskách a spotřeba 6 l. Dneska jsem se projel asi půlhodiny a spotřeba jen 5 l?. Je pravda, že jezdím dle předpisů, ale přece jen se mi to zdá na čtyřkolku málo. Že by blbnul počítač?
Drahá 1/2 mi nedávno meldovala že už jezdí v průměru za 6.4..... při 8kkm na tachometru.... jak píšu výše, spotřeba jde furt dolu.... ale 5 je nějak hoooooodně moc málo.....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Reklama
 

georgius1
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 09 zář 2006, 17:54

Příspěvek od georgius1 »

Drahá 1/2 mi nedávno meldovala že už jezdí v průměru za 6.4..... při 8kkm na tachometru.... jak píšu výše, spotřeba jde furt dolu.... ale 5 je nějak hoooooodně moc málo.....[/quote]

Zdravím! Dnes jsme jel kolem 20 km, spotřeba 6,7l. Celkem mám najeto 1000 km. Myslím si, že se dá na delší trasy jet se spotřebou 6l. Příští týden jedu do Ostravy, tak to vyzkouším. Samozřejmě, že se nesmí na plyn moc šlapat. Je třeba jezdit podle PSP. I u Puntíka jsem si všiml, že tím klesla spotřeba (pod 5 l).
Ještě jeden dotaz. V příručce jsem se dočetl, že se na rovné cestě doporučuje rozjíždět na 2.rychlostní stupeň. Prý se tím šetří benzín.Máte s tím zkušenosti?
georgius1 - Panda 4x4 1,2 Climbing
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

Nevím, proč by rozjezd na dvojku šetřil palivo, ale minimálně spojku to zrovna moc šetřit nebude. Vždyť není nutné jedničku nějak vytáčet. Stáčí se jen trochu rozpohybovat a šup tam 2.
Panda 1.1
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

Na 2° sem se naposled rozjížděl s patnáckou žigulem.....
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

Já s Pragou V3S. :)
Panda 1.1
georgius1
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 09 zář 2006, 17:54

Příspěvek od georgius1 »

Všechny vás zdravím.Tak jsem se vrátil z cesty. Trasa přes 100 km, projel jsem tři větší města, pár kopců. spotřeba 6,2 l na 100 km. Celkem slušná. Auto zatím zajíždím, takže se to snad ještě zmenší.
Co se týče rozjíždění "na dvojku", tak to jsem si přečetl v návodu pro 4x4. Mně se to zdá také divné, ale píšou to tam. Jinak jsem se omylem párkrát rozjel na dvojku i s Puntem a taky to šlo. Když se chce, všechno jde. :)
georgius1 - Panda 4x4 1,2 Climbing
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

Update: na tachu 15kkm, průměr osciluje mezi 6.0 a 6.5 l/100km.

(Naprostá většina kilometrů najeta denním cestováním za prací - 40km tam a 40km zpět po okreskách přes kopce v obsazení jednou osobou.)

Spokojenost... :)
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sgy »

já mám 12,5tkm, s palivem Shell V-Power spotřeba ca. 5l, ( 20% město, 80% mimo, dohromady 60km skoro každý den)
na klasický N95 od Shellu spotřeba ca. 5,2l
...tankuju v Ostravě

to jarda: posilovač se dá vždycky zapnout - vždyť je plňe elektrický

zapneš ho tímto způsobem: otočíš klíčkem v zapalování, necháš zhasnout EOBD a zase vypneš a do 1 sekundy zase zapneš zapalování a posilovač je aktivní a můžeš přepínat mezi režimy City a normální :) btw. je to i v manuálu :D
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

sgy: díky, vyzkouším...ten návod si asi budu muset důkladněji přečíst, já v něm listuju jen, když něco potřebuju
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
sgy
Fiaťák
Příspěvky: 166
Registrován: 24 lis 2006, 18:25
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sgy »

ještě dodatek... s palivem V-Power má opravdu menší spotřebu... s tímto benzínem jsem průměrně najel 600km (přesně nad rezervu tzn. ca. 30l => 5L/100 a to jsem to obcas hodně tahal...

teď se snažím jak blázen, abych se vlezl pod 5,4l a jezdím na cestách kvůli tomu jak po*ranej.

Asi se fakt zase vrátím k tomu V-Power. Ten příplatel kolem 30Kč na jedno tankování mě nezabije, mám menší spotřebu (sice nic neušetřím) a ještě ošetřuju motor

Máte někdo zkušenosti s tímto palivem?
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

já sem nedávno hodil o palec větší kola, 16" místo 15" a na spotřebě jsem to zatím nepoznal....
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
Victor
Fiaťák
Příspěvky: 61
Registrován: 02 kvě 2006, 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Victor »

Když dáš větší disky, musíš dát nižší pneu, aby byl zachován průměr kola. V tom případě se to ale na spotřebě asi neprojeví. Nebo jsi tam narval větší kolo? Nedrhne?
Panda 1.1
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

Victor píše:Když dáš větší disky, musíš dát nižší pneu, aby byl zachován průměr kola. V tom případě se to ale na spotřebě asi neprojeví. Nebo jsi tam narval větší kolo? Nedrhne?
tak nejsem makeš, abych si to dopředu nepropočítal ne...
měl jsem 195/50 15, teď 195/45 16
projevit by se to mohlo, kdyby to kolo bylo těžší než to původní, což se mně ale nezdálo...
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
pavproch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 200
Registrován: 20 led 2006, 12:18

Příspěvek od pavproch »

jarda píše: ... teď 195/45 16...
Ty brďo, takovýhle "šlupičky" teda musí:

a) vypadat velmi pěkně (nebyla by fotečka?)
b) držet v zatáčkách jak motokára
c) nechat pocítit každou díru i mikroskopické velikosti
Pandice 4x4 1.2i Climbing MR2006
jarda
Fiaťák
Příspěvky: 124
Registrován: 31 srp 2005, 22:11
Bydliště: VelMez, Šalingrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarda »

já už jsem si celkem zvyknul, mám tam ještě tvrdší pružiny, a je to docela v pohodě, akorát na nerovnostech to trošku rachotí :D
tady pár fotek...btw: ty nálepky už jsou fuč :)

Obrázek
Obrázek
EX: Panda 1.2 f stajlinku:D
Odpovědět

Zpět na „Panda“