Teoreticky !!! Da sa Sporting po FL prerobit na HGT ???

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Teoreticky !!! Da sa Sporting po FL prerobit na HGT ???

Příspěvek od Redycz »

Zdarec,chlapi i já čistě teoreticky :-D myslíte že by byl velký problém předělat Punto 1.1 SPI na MPI?? Dle mě stačí vyměnit sací potrubí,ŘJ, vstřiky a ty podstatné drobnosti kolem toho ne? Nebo toho je podstatně víc? Do přeměny se nechystám ale jednou mě to napadlo a ne a ne to vyhnat z hlavy. :-D
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Teoreticky !!! Da sa Sporting po FL prerobit na HGT ???

Příspěvek od peta.smolik »

Redycz píše:Zdarec,chlapi i já čistě teoreticky :-D myslíte že by byl velký problém předělat Punto 1.1 SPI na MPI?? Dle mě stačí vyměnit sací potrubí,ŘJ, vstřiky a ty podstatné drobnosti kolem toho ne? Nebo toho je podstatně víc? Do přeměny se nechystám ale jednou mě to napadlo a ne a ne to vyhnat z hlavy. :-D
Mně tohle taky vrtalo hlavou a slyšel jsem že by stačilo sehnat hlavu z 1,2 MPI a nasadit jí na 1,1 spodek ale ono by se to ještě muselo taky uchladit takže chladič a ještě hodně dalších věcí by se muselo ale myslím že ŘJ stávající by to zvládla ale nevím... Někdo tu psal i fotil Cinquecento s motorem 1,2 16v ale s hlavou z 1,4 16v...
PS: ale vlastně by to šlo předělat a vzít hlavu z Pandy 1,1 včetně ostatního páč ta už MPI měla na stejným motoru a nebo ze Seicenta 2001 jenomže by se musel předělat i vejfuk páč SPI je E1 a E2 ale MPI z Pandy/Seicenta je E3 nebo se pletu? Před dvěma týdny sem byl ne emisích a z Euro dvojkou jsem dosáhl údajně emisí Eura 3)))
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Teoreticky !!! Da sa Sporting po FL prerobit na HGT ???

Příspěvek od Redycz »

No mě to napadlo předělat, když sem se poprvé koukl na vstřik u 55 S a přišlo mi to takové ani nwm jake :-D to MPI mě prostě oslovilo víc ,akorát je taky podstatné jak se to bude chovat že. =) Teď nechápu to s tím výfukem. Pokud se ty emise nezhorší tak to je jedno ne? Ta E3 je pomyslně lepší (přísnější) hodnotově ne?
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Teoreticky !!! Da sa Sporting po FL prerobit na HGT ???

Příspěvek od peta.smolik »

No to já právě nevím řikalo se že Euro3 je kosmetická změna Eura2 ale asi jak u čeho ale Panda má dvě lambdy a tvoje/moje Punto má jen jednu a řídící jednotka bude asi taky jiná ale jinak si myslím že je vše stejný... No nevim no radši sniž stávající hlavu a pojede to líp za cenu minimální investice
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Redycz
Začátečník
Příspěvky: 48
Registrován: 22 kvě 2012, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Teoreticky !!! Da sa Sporting po FL prerobit na HGT ???

Příspěvek od Redycz »

Jo to mám v plánu a ještě naostřit váčku. Já teď pudu na technickou tak se poptám.=) No jako v plánu to dělat na MPI nemám jen mě to tak napadlo. =)
Fiat Punto 55S, 1.1 40kw, r.v.96
Your car is your story! So don´t let someone else write book!
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“