Punto MK2 zadné tlmiče výmena poraďte

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto MK2 zadné tlmiče výmena poraďte

Příspěvek od kovvalsky »

Jongo píše:Zdravim. Kedže moje zadne tlmiče zrejme vypovedali službu a jazda na zadnych sedadlach začina byť pekny kostitras asi dozrel čas na výmenu. Rozhodol som sa pre Bilstein, nakolko predne boli za rovnaku znacku menene pred necelym rokom. No mam otazku, da sa zvladnut vymena aj iba pomocou klasickeho zdvihaku ? Teda ak nadvihnem iba jednu stranu, ostane pruzina dost stlacena na to aby som bol schopny namotnovat novy tlmic ? diky
Jednu stranu zdvihnes das na penku polozis druhu stranu zdvihnes das na penku ale uz aby si mal zhodene kolesa ked ti cely zadok bude visiet vo vzduchu das pod zadny bubon zdvihak a zdvihnes ho tak aby si mohol pekne odsrobovat aj vrchny aj spodny srob ide to tazko potom tlmic das dole nahodis novy najskor si ho uchytis dole a potm pekne zdvihakom si ho das presne na dieru montaz asi hodinka
one world, one dream, one car
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jongo
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 29 led 2012, 11:22

Re: Punto MK2 zadné tlmiče výmena poraďte

Příspěvek od Jongo »

yo, diky, uz len sa k tomu donutit :)
elektromusic
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 320
Registrován: 11 srp 2008, 22:33
Bydliště: Kosice-sidl. THC

Re: Punto MK2 zadné tlmiče výmena poraďte

Příspěvek od elektromusic »

Nazdar chlapy

Ked som si tuto debatu precital, zrejme som nasiel zdroj mojho vrzgania niekde zo zadu. Budu to pravdepodobne tlmice a silenty v nich. Pozeral som aj svetlu vysku zadku a je dost spadnuta oproti predku, takze aj pruziny uz to maju za sebou. Alebo este je miesto odkial to vrzganie moze vychadzat? Ma niekto skusenost so SRL tlmicmi ?V aute jazdim maximalne ja alebo este spolujazdec a zadok nepretazujem. Dik za radu 8)

gafa autodiely maju celkom dobry vyber: http://www.gafaautodiely.sk/inshop/scri ... arID=12751" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto MK2 zadné tlmiče výmena poraďte

Příspěvek od kovvalsky »

zobral by som skor asi plynovy ako olejovy
one world, one dream, one car
T-peg
Fiaťák
Příspěvky: 156
Registrován: 12 dub 2011, 13:22

Re: Punto MK2 zadné tlmiče výmena poraďte

Příspěvek od T-peg »

mne sa asi rok po vymene zadnych tlmicov tiez zoslahal ten horny silentblok v tlmici.vola asi 6mm,a nenormalny klepot zozadu. mozno aj preto,ze som mal krivu napravnicu sa to tak zdralo. no a vymena neni ziadna veda, aj bez zdvihaka sa to da zvladnut,ja som to tak robil.. ale pre lepsi pristup k vrchnej srobe je lepsie to pridvyhnut
1.2 8V 2000
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“