Odcházej mi brzdy?

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

tak jsme je zkoušeli rozhejbat a bohužel, zlobí jen levá přední, po prvním zašlápnutí brzdy se nevrací, prostříkáno, několikrát rozhejbáno, nepomohlo ... soused automechanik říkal že to chce přefrézovat drážku, dneska dvakrát v zatáčce uplavalo díky brždění levýho předního kola takže byl dvakrát málem čelní střet ... na autě mám novej plecháč páč ten starej jsem včera prorazil o obrubník když jsem zatočil a jel rovně na vrstvě sněhu, silničáři opět nečekali sníh ... a pneuservis rozmístil obrubníky po celym městě, šílený ... nicméně jsem nechal obout plecháč z originální červený rezervy která se k mímu laku i celkem hodí, viz foto ! škoda že mám jen jeden ze čtyř ...

http://www.escobarrbeats.ic.cz/plechac.jpg
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od Jezdec »

A co se ti nevrací? Taky jsem nepochopil co bys měl přefrézovat? Myslím, že to můžou být hadičky nebo váleček. Chce ho vytlačit a jemným smirkem očistit, pokud se nebude vracet tak jsou v háji hadičky. Jo a když jsi sešlápl a nevracel se , tak netekla brzdovka?
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

nevrací se brzda, jak zabrzdim tak uz levy predni brzdi furt, rozhejbat to nejde, slo to jen rozebrat a namazat a po pristim slapnuti na brzdu se to zase kouslo a zase se to muselo rozebirat a upoustet kapalina aby povolila ... hadicka vypadala ok, nikde nic neteklo, kdyz se nechtelo
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

tak dneska uz to byl fakt masakr ... na mokru v kombinaci s tou kouslou přední brzdou sem se rozjížděl tim stylem že jsem hrabal za jedna a az po chvili hrabani za dva se to rozjelo, cestou jsem dal nohu z plynu a rucicka sla dolu rychlejc nez pri zrychleni nahoru ... skoro me to zastavilo, podle toho co jsem vygooglil jsem zjistil ze to bude na 99,8% hadička ... ted jsem napsal do servisu dotaz kolik by chtěli za výměnu a jak dlouho by jim to trvalo, tak jsem zvědavej
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od ScR »

ty šlauchy nejsou žádná hrůza, vyměnit bys to zvládl i sám, akorát pak potřebuješ někoho na odvzdušnění, pokud to nakonec nebudou hadičky, jdi raděj do teho servisu
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od Jezdec »

Však jsem ti psal že hadičky. Ona může vypadat dobře, ale po čase se stáhne uvnitř a brzdový válec má sílu tak ti tu kapalinu pustí do brzd ale spátky už ne. Co to máš za souseda automechanika, že neví tuhle věc? Tomu bych nesvěřil ani kolo! Ale jinak s tím honem něco dělej, jinak pokud tak jezdíš tak nemáš ještě zvlněný kotouč? Není to prdel
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

dneska jsme vyměnily hadičku na zahradě v tý zpí**** kose, brzda uz se vratila sama, test drive udelam v noci, dík všem za pomoc ;)
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od ScR »

závidím že už to máš hotový, mě v týdle zamr...ý, zpí...ý, poje..ý kose čeká lepení vnitřního zpět zrcátka :D sem si ho lebkou blbec ulomil hezky ze skla s kusem skla :D
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od Jezdec »

Měls rovnou vyměnit obě. Ať máš pokoj. Ale i tak dobré :wink:
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od ScR »

CrazyManer píše:dneska jsme vyměnily hadičku na zahradě v tý zpí**** kose, brzda uz se vratila sama, test drive udelam v noci, dík všem za pomoc ;)
jak ti šlo odvzdušňování? musel si hodně dolívat nebo si komplet měnil?
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

včera se to po výměně odvzdušnilo málo takže mi to den nebrzdilo, inu jezdit s autem v tomhle stavu už celkem umííím :-D tak se to dneska odvzdušnilo komplet, a rozjetý to i na sněhu zabrzdí na 30cm ... paráda :)) odvzdušňovalo se to dlouho, padlo na to půl pixly brzdovky ...

ScR : hele přehlížim tvůj příspěvek v NAŠE PUNTA? :-D zajímá mě jak to vypadá, jestli to je to co tady máš jako avatar tak to máš ve stejný barvě, s tim zrcátkem ti to nezávidim ... to zrcátko by bylo ještě fajn, s tim sklem to máš horší ... narušená struktura celýho skla a zrovna uprostřed ... někde vlítneš do výmolu a vysype se ti to komplet :-D
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od ScR »

šmarjáááá nestraš :-O bylo jenom trochen vylouplýho, jako od kamínku akorát zevnitř, dneska sem to přilepil, na okno z venku obrovskej péřovej polštář, na to dvojitou deku,zapnout motor až do přehřátí vody a topit a topit, pak ještě 1000W halogen na sedačky aby se to sklo při těch pojeb...jech -8 drobet ohřálo a pak už jenom přebrousit, na tu patku dát lepidlo (1g za 6€ kuwa) s jakousi síťkomřížkou,minutu tlačit a po 15 minutách prej můžu instalit špígl ... počkám rači do zejtřka :D
garbage cans je přesně jako v avataru, je to reálná pixla ;-) barva celkem pěkná, ale potřebuje pěkně vyleštit ;-)
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

jsme asi jediný dva na fóru co maj red-metal :-D
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od ScR »

neřekl bych že je to metla, ale taková tmavě vínová,uvidíme co řekne po vosku :D a ... prostě nás rudejch baronů je holt málo :D
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcházej mi brzdy?

Příspěvek od CrazyManer »

v techničáku máš napsáno red-metal ne? :)) já mám taky takovej vínovej ale v tp právě červená metal
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“