Přední světla Punto II

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Odpovědět
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od CrazyApe »

Kup si poradne zarovky(osram night breaker) a nech si seridit svetla ....
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
kovvalsky
Všeználek
Příspěvky: 1466
Registrován: 17 lis 2009, 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od kovvalsky »

J_K píše:Je to vyčištění na svítivosti hodně znát?
Mně teda hlavní světla svítí asi jako kdybych si svítil baterkou. Vůbec si neumím představit, jestli někomu svítí takhle mizerně, že by s tím mohl za tmy jezdit. Já jakmile zapnu světla, automaticky zapínám i mlhovky a až s nima to jakž takž svítí, aby se s tím nechalo bezpečně jet.
keby mam na punte od zaciatku sosovky dam tam 4300K xenony a neriesim to a svietenie mas vyriesenie popripade vymenis tie sosovky za original xenonove z niakeho ineho auta
one world, one dream, one car
kkristian
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 220
Registrován: 18 lis 2009, 13:48

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od kkristian »

chlapci ja som si tam hodil asi mesiac dozadu 4300K xenony, je to lepsie, ale este stalo o vela horsie ako bezne ine auta :) Skusim aj ja este vycistit tie sosovky, ale v tomto pocasi sa mi do toho vobec nechce, nemam garaz...
Punto MK2 1.2 16V HLX, r.v. 2000
Uživatelský avatar
pepe1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2014, 19:51

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od pepe1 »

Zdravím tady, přítelkyně má Punto II.. včera jsem jí tam dal osram nb plus H7 a svítí to celkem dobře, ale ty čočky jsou určitě zaprášené, stejně jako vnitřek světla a prostě furt to není ono, takže můj dotaz taky zní jaký je rozdíl po vyčištění? Jo a dnes jsem se díval, vůbec jí nesvítí parkovačky v předních světlech.. na to se musím podívat, ještě bych potřeboval poradit čím odšroubovat šrouby co drží zadní světlo? velikost klíče, nemáte někdo tip? jedno světlo povolím rukou a to druhé je přitáhnuté snad přes metrovou trubku :twisted: DÍK
Punto II 1.2 8V
Opel Astra G
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od SskokK »

predvcerom som menil zadne obrysove svetlo a mal by to byt kluc(orech) 17" ak sa nemylim :D normalne supni orech a racnu a pojde to lahko von :) ja si to radsej vzdy pritiahnem s tym :D kedze mam origo subwoofer tak ci tak by som sa k jednej matici nedostal bez jeho demontaze :).. popripade keby nahodou by bol moc pritiahnuty alebo nedajboze zahrdzavely tak strekny bud konkordom alebo nejakym odhrdzovacom a potom tu racnu :) :D
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
Uživatelský avatar
pepe1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2014, 19:51

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od pepe1 »

Jasné vyzkouším, já neměl zrovna golu po ruce a nenapadlo mě zkusit třeba klíč na kola :) Tak jsem zvědav proč tam ta obrysovka nesvítí, asi špatný kontakt, občas jí to svítilo občas ne a teď vůbec, celkově na puntu světla svítí hodně slabě mám pocit, jak přední tak i zadní :?
Punto II 1.2 8V
Opel Astra G
oskarzv
Fiaťák
Příspěvky: 83
Registrován: 30 říj 2012, 17:03
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od oskarzv »

Aby som sa vratil k prednym svetlam.
Poradte ako dam celu cocku so stretavacie svetla von, aby som ju mohol vycistit.
Vybral som cely svetlomet a bolo mi hned jasne, ze zo zadnej casti to asi nepojde. Potom uz len s predu, a tam je plastovy kryt celeho svetlometu, len ten nejde ani bohovi dole.
Fiat Punto 1,9 DS 44kW r2000
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Jaroslav1 »

Zdravím,taky uvažuji o vyčistění čoček. Mám tam žárovky OSRAM H7 NICHT BREAKER PLUS ale na tlumená nic moc a tak svítím společně i mlhovkama. Někde jsem četl,že ty světla dávají do vyhřáté trouby ale na kolik °C a dobu nevím. Tyto světla mají plexisklo a to by se asi mohlo poškodit. Taky mě napadlo to dokola nahřívat pomalu horkovzdušnou pistolí a pak to v rukavicích oddělit, a potom zase utěsnit nějakým tmelem. Kdyby tam bylo sklo tak už dávno jdu du toho. :)
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
pepe1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2014, 19:51

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od pepe1 »

S tou troubou nebo horkovzduškou bych byl opatrný..klidně ti pošlu do zprávy návod jak rozdělal světla jeden kolega z oplu :)
U punta první co mě zaskočilo byla elektrika k H7 hlavním světlům, prostě jen dva tenké drátky a na konci přímo nalisované takové pacičky co se nasunuly na dvě packy žárovky + a - ..žádná pevná patice, nic. A taky to přes ty čočky prostě nijak moc nesvítí (Osram NB+) Na mé astře g mám celkem zažloutlé světla, paraboly a v nich obyč žárovky co skoro nesvítí a přesto to svítí minimálně stejně, nebo líp..
Punto II 1.2 8V
Opel Astra G
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Jaroslav1 »

Plast je tam prílepen tmelem který se uvolní jedině teplem. Snad by to šlo nahřívat i fénem ale od zadu světla. Ten tmel se táhne jak žvýkačka. Měli by to rozdělávat dva ,jeden nahřívat a druhý odtahovat plast třeba šroubovákama a nebo konce kolíku na prádlo a pod. Chystám se na to na jaře až bude teplo. Ale moc si od toho neslibuji,není nad paraboly.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
pepe1
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 09 led 2014, 19:51

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od pepe1 »

Dříve než začnete s pracemi, ujistěte se, že je přístroj vypnut od elektrické energie... Ne, si dělám srandu :-)

Jako hlavní nástroj mám něco jako plochý šroubovák s širokou základnou. První krok - je zapotřebí nejdřív ze světla sundat všechny ty gumy, co jsou většinou okolo, potom vycvakat plastový zácvaky, které drží pohromadě přední čirý plast (sklo) s černým domečkem světla. Je lepší tyhle rozebíračky dělat, když je venku teplo, nebo nechat světlo na sluníčku. Nicméně to jde i za studena. Butyl, který se jako originál používá nejčastěji na lepení je něco jako černý silikon, který by měl být pořád měkký. Takže jsem světlo nikdy nenahříval v nějaké peci ani horkovzduškou. Vím z práce, že když butyl zahřejete víc, tak se začne tahat jako žvejkačka, čili pak máte zasraný celý světlo od butylu.

No a potom už tím svým širokým šroubovákem zvětšuji mezeru mezi sklem a domečkem. Zprvu to jde vždycky těžko, ale po chvilce butyl povolí. Až se vám vytvoří mezera mezi sklem a domečkem (oddělí se od sebe), tak je potřeba butyl přeřezávat. Butyl se natahuje a vytváří jakoby most mezi domečkem a sklem. Používám na to klasický skalpel. Butyl má docela slušnou pamět, takže jakmile ho přeříznete, tak se vrátí skoro do původního tvaru - většinou do drážky v domečku. No a takhle postupně odděluju přední sklo světla od domečku, dokud není úplně sundané.

Potom už se světlem musí dělat každy co chce a montáž je o tom jednodušší, protože jsem nikdy žádné lepidlo nepřidával. Prdnu sklo zpátky do drážky a je potřeba ho tam řádně zatlačit, aby se butyl opět dokonale slepil. To stlačování mi trvá třeba 10 minut. Opět chvíli trvá, než butyl povolí a sklo perfektně zasedne do drážky.


Tohle jsem převzal z astra g fóra :) před takovou operací je potřeba nasbírat co nejvíc informací :)
Punto II 1.2 8V
Opel Astra G
J.Spichal
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 21 kvě 2013, 20:32
Bydliště: olomouc

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od J.Spichal »

Hm,tak to je věc :roll:
Punto 2, 1,2, 8V, 2000.barva červená, 114000km další přírůstek Punto2, 1.2 2000,8v, 91500km barva červená po důchodci.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Jaroslav1 »

to pepe1: Tak ti děkuji za perfektní návod. Teď jde jen se do toho pustit. Nejpracnější je dostat ty světla ven, :roll: (demontovat na půl nárazník,a podběch),a doufat že čočky nejsou vysvícený. :)
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od turbom »

Mam stejne zkusenosti. Potkavaci svetla sviti jako lucernicky. Hruza za polotmy jezdit. :?
K tomu se mi jeste rosi leve predni sklo a leva potkavaci cocka je silene spinava - mozna vysvicena a nakonec jsou predni pruhledne-plastove kryty svetel omlacene od kaminku. :lol: :?
Koupil jsem jine plasty + predni pruhledne kryty, ale potkavaci cocky nemam.

Dekuji za navod, vypada to na dost slozitou dlouhou opravu. To odlepeni krytu take nebude zadna sranda . Nepocitam sundani narazniku :?

Edit: Panove, co nejdrive se do toho chci vrhnout sam. Na kolika sroubech drzi naraznik a co mam vsechno oddelat? A ohledne rozdelani svetla, rozriznout a pote zasilikonovat? Diky
Posilam fotky, to plexi ma fakt dost a zarovka sviti pres mlhovou cocku a navic se svetlo lame pres predni "cire" plexi.
Přílohy
3-1.JPG
3-1.JPG (14.2 KiB) Zobrazeno 6494 x
1-5.JPG
1-5.JPG (22.43 KiB) Zobrazeno 6494 x
1-4.JPG
1-4.JPG (26.96 KiB) Zobrazeno 6494 x
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Tigmig
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2014, 15:47

Re: Přední světla Punto II

Příspěvek od Tigmig »

Až budete někdo ty světla rozebírat... Nemůžete udělat foto jak je tam uchycená patice na žárovku? Tedy to světlo zevnitř po sundání těch plastových víček?
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“