packa tempomatu.[quote[/quote]

Moderátor: peta.smolik

Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Mám dvě zprávy.Jednu dobrou a druhou špatnou.
Tou dobrou je,že než jsem objednal nový spínač spojky,tak jsem ho lehkým odvrtáním plastových nálitků rozmontoval a zjistil,že nějaký Talián,když ho skládal (pokud to vůbec byl Talián),tak ho blbě složil.Ta plastová tyčka chodí ještě v plastové trubičce a ta tyčka v ní byla zamáčknutá.Tak jsem ji povytáhl,pootočil,tím se zaaretovala,a dvě části těla spínače slepil.Chodí jak má-na FES se jasně zobrazuje "spojeno-rozpojeno",pokud mačkám spojku.
Tou špatnou je,že opět netempomatuju ... :-( Naštěstí FES vyhodil chybu č.1565 - vedení páky cruise control a slabý nebo špatný signál čidla.Takže jdu pátrat,co to znamená.Chyba jde smazat,ovšem objeví se hned po přesunutí páčky ovladače temtomatu z Off na On.Tohle je skutečně auto jen pro fanatiky ... :-(
Reklama
 

Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Takže hlásím splněno ! :-) Poslední pokus-popřehazovat drátky náhodně tak,aby FES přestal hlásit chybu. Hned napodruhé to vyšlo a funguje to ! Na tomhle autě se fakt učili taliánští učni ... :-( Bez kabelu a softwaru by se to asi nedalo dát.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od idefix »

Oto to více těší ,že jsi to dal gratuluji :mrgreen:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Tak moc jsem tomu nevěřil ale po dvou vyjetých nádržích už to snad můžu říct. Používáním tempomatu mně spadla spotřeba o cca 0,5 l/100 km.Sice nic moc ale když si k tomu přičtu ten komfort,že už fakt jen točím tím kolem a nic víc nedělám,tak je to fakt slušný komfort.Pokud ale někdo nedává dálnici ( já denně 80 km),tak to moc význam asi nemá.Při dnešním provozu na normální silnici (obec vůbec neřeším-to je o ničem),se to podle mě moc nevyužije.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od idefix »

Co jsem zkoušel stejná trasa (1020Km) s tempomatem a bez 0,8l na 100Km rozdíl .
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

Tak znovu oživím tohle téma...

Elektronika, kabely a podobný věci u mě neobstojí jelikož trpím pravděpodobně elektrofobií :wink: a jelikož jezdím denně po dálnici do phy přes 30km, už mě začíná vážně cukat v koutku rozchodit tempomat za každou cenu...

Ale řeknu to takhle, našel by se tu někdo ochotný kdo by to dokázal udělat za úplatu? Jen podotknu že konektor pod volantem nemám... a dojet někam pro mě taky není problém... páčku taky někde asi seženu, nebo po domluvě vymyslet nějaká tlačítka
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Na netu je někde docela podrobně popsaný a nafocený návod na instalaci s tím kabelem,ovšem jestli do takových věcí nějakým způsobem neděláš,tak jak sám píšeš,sám do toho nechoď.Já ten konektor pod volantem měl a stejně jsem si užil svoje.Ovšem dnes na tempomat nedám dopustit! Co ti můžu poradit a je to odzkoušené - páčka tempomatu z Alfy 147 EPER 735365522.Padne tam bez problémů a jen se přitáhne šroubkem.Musí se tedy na plastovém krytu pod volantem pro ni vyříznout příslušný otvor.Já ji pořídil za 700,-Kč + doprava z vrakáče. Taky nepodcenit funkčnost spínačů na spojce a brzdě,s tím jsem si také užil,než jsem přišel na to,že jeden z nich není funkční (už z výroby). To potom prostě tempomat nefunguje.Snad se ti ozve někdo,kdo ti ten kabel nainstaluje.
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

Jurisss píše:Na netu je někde docela podrobně popsaný a nafocený návod na instalaci s tím kabelem,ovšem jestli do takových věcí nějakým způsobem neděláš,tak jak sám píšeš,sám do toho nechoď.Já ten konektor pod volantem měl a stejně jsem si užil svoje.Ovšem dnes na tempomat nedám dopustit! Co ti můžu poradit a je to odzkoušené - páčka tempomatu z Alfy 147 EPER 735365522.Padne tam bez problémů a jen se přitáhne šroubkem.Musí se tedy na plastovém krytu pod volantem pro ni vyříznout příslušný otvor.Já ji pořídil za 700,-Kč + doprava z vrakáče. Taky nepodcenit funkčnost spínačů na spojce a brzdě,s tím jsem si také užil,než jsem přišel na to,že jeden z nich není funkční (už z výroby). To potom prostě tempomat nefunguje.Snad se ti ozve někdo,kdo ti ten kabel nainstaluje.

Návodem pro "debily" jsi měl na mysli asi toto http://www.fiatforum.com/stilo-guides/5 ... gars4.html... To mě problém nedělá, ty kablíky bych natahal, všechno klidně po mechanické stránce připravím, ale věci jako pin 50 nebo 4A nebo jak to je.......... Spínače už mám oba min. 2x měněny a na diag. hlásají správnou funkčnost
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od Jurisss »

Mám trochu jiný zdroj a hlavně popsáno v češtině.Je to ve Wordu.Když pošleš na sebe mejl,tak ti to pošlu.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od idefix »

Mě to pomáhal švára .Já a pájka to nejde dohromady,ale také mám český návod kdyby jsi chtěl dej mejla dp SZ a opošlu Ti to.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

Kluci děkuju, ten českej návod mám též, ale jelikož mě živí tak mi angličtina problém nedělá :wink: ... Spíš pořád nemám člověka s pájkou který by byl schopný zapojit kabely a vytvořit nějaké tlačítko na vyzkoušení :lol:
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
matlos
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 05 zář 2014, 04:26

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od matlos »

Jurisss píše:Takže hlásím splněno ! :-) Poslední pokus-popřehazovat drátky náhodně tak,aby FES přestal hlásit chybu. Hned napodruhé to vyšlo a funguje to ! Na tomhle autě se fakt učili taliánští učni ... :-( Bez kabelu a softwaru by se to asi nedalo dát.
Myslím, že to nebylo učněma, ale tím, že to párování pinů na konektoru v ŘJ a konektoru pod volantem je u každého motoru jiné, viz. https://www.fiatforum.com/stilo-guides/ ... gars7.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Každopádně gratuluju k tempomatu ;)
ekr
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 12 led 2018, 19:09

Re: packa tempomatu.[quote[/quote]

Příspěvek od ekr »

matlos píše:
Jurisss píše:Takže hlásím splněno ! :-) Poslední pokus-popřehazovat drátky náhodně tak,aby FES přestal hlásit chybu. Hned napodruhé to vyšlo a funguje to ! Na tomhle autě se fakt učili taliánští učni ... :-( Bez kabelu a softwaru by se to asi nedalo dát.
Myslím, že to nebylo učněma, ale tím, že to párování pinů na konektoru v ŘJ a konektoru pod volantem je u každého motoru jiné, viz. https://www.fiatforum.com/stilo-guides/ ... gars7.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Každopádně gratuluju k tempomatu ;)
Všiml sis že odpovídáš na příspěvek z Března 2014 :D je vidět že to tu už taky de do kytek.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“