Problem elktrika

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Hugomil
Začátečník
Příspěvky: 28
Registrován: 26 úno 2008, 15:37
Bydliště: Štětí

Re: Problem elktrika

Příspěvek od Hugomil »

drago47 píše:Po odpojení baterky a výmene termostatu zas preblikava tlačítko serva a prednej hmlovky nechápem prečo zas to roby.Keby to robil zas remeň tak by to kazilo elektriku v celom aute že.Alternátor mam novy a remeň je napnutý dosť tak nechápem prečo.Keby prešmýkal remeň tak by to robilo v celom aute
Máš tam někde špatný kontakt, zrovna tady na tom panelu to často zlobí. Rozeber to a podívej se na konektory.
Fiat Punto SX 1.2 8V /2001
Reklama
 

Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Problem elktrika

Příspěvek od drago47 »

Diky vyskúšam ale musí isť cely stredný panel preč od ručnej ten dolný až hore po rádio že
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1332
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Problem elktrika

Příspěvek od SpiritWolker »

nemusis davat dole stredovy panel

kabelaz od tlacidiel city, okien a podsvietenia toho panela ide do bodycoputeru, takze moze byt niektory konektor volny na bodycomputeru, tento zvezok nema kostru ta je priamo vedena kabelazou, tusim tam je aj odbocka pre palubak a potom aj pre ovládanie pacok :D ono to je dost chaos ten zvezok, lebo sa niekde rozpaja a niekde zase spaja :D

ked budem cez tyzden v garazi tak ti ten zvezok nafotim, mam jeden vybraty za auta

osvetlenie panelu ovladania vzduchotechniky pod tlacidlami
spajaci konektor pre zvezok od osvetlenia stredového panela je schovany pod palubobkou vysoko nad pedálom plynu, a je nacvaknuty na skrini vzduchotechniky, takze si pekne lahni chrbtom na podlahu cez prah auta a hlavu daj rovno k plynovému pedalu a pozeraj dohora, posviet si svetlom a najdes to tam :D ukostrenie tam neni, kostriaci kablik je vedeni v kabelazi

ja by som na tvojom miest porozopinal vsetky konektory na bodykomputeru a na poistkovej skrini v motore, skontroloval by som to ci tam je vsetko v poriadku, pozatlacal nanovo poistky a relatka

jedna kostra je na nosniku auta pod baterkou,
dalsia kostra je v kabine je za kobercom pod palubovkou, ale teraz neviem na sto percent

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Problem elktrika

Příspěvek od drago47 »

Tak práve to ,že tie tlačítka čo mi preblikavaju sú iba city servo a predná hmlovka iba tieto dve ostatne svietia jasno a stále tak nechápem.Takže mam prejsť kostru v kabíne a pod baterkou a poistnú skrinku v aute a tie všetky konektory čo sa na ňu napajaju a motorovej časti.Takže chceš povedať že každé tlačítko ma svoj vlastný prívod že preblikavaju iba tieto dve a poslednej dobe už ani nesvietia a bliknú iba keď vojdem do diery ale cez spomaľovak.A na prečistenie môžem použiť normálny kontakt sprej čo je na káble sviečky a podobne
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: Problem elktrika

Příspěvek od drago47 »

Mal si pravdu bolo to v tých konektorov len tak zo srandy som ich pozasuval a všetky a poriadne a posvietenie zase svieti ale asi to bude niektorá zo zadnej strany ale ktorá to som nezistil
Veľmi pekne ďakujem SpiritWolker, veľmi ma to štvalo keď to blikalo a ešte som rad že to bola iba taka prkotina
Zase mam s punťa väčšiu radosť
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“