DISKUZE - orig. subwoofer do kufru MK2

Autorádia, navigace, repro, audio-zástavby - všecko kolem duc duc

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Tak ja jsem s originalnim subikem naprosto spokojeny, hraje to lip nez jsem cekal 8)
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
Reklama
 

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Da sa nejako znizit intenzita zosilnovaca originalneho punto subwoofera? Vymenil som autoradio a zistujem, ze ked si nastavim basy tak aby mi pekne hrali hlbky z reproduktorov, tak pri vyssej hlasitosti sa uz ten subwoofer ide zblaznit a roztrhnut a vydava hnusne zvuky. S original Blaupunkt to nerobil, ale ten Blaupunkt ani dobre nehral. Teraz som ten subwoofer aj odpojil, lebo som nevedl najst kompromis medzi nastavenim ekvalizera autoradia a slusnym zvukom z reproduktorov.

Pocitam ale ze to znizit nepojde, aspon som tam nevidel nijake ovladanie.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Mno mozno by to slo, ak ma radio priamy vystup na subwoofer. Ak nema, tak to neries a predaj mi subwoofer :D
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Mno mozno by to slo, ak ma radio priamy vystup na subwoofer. Ak nema, tak to neries a predaj mi subwoofer :D
Autoradio nema priamy vystup na subac.
Este nie som plne rozhodnuty ten subwoofer z auta vyhodit :D , nove autoradio mam dva dni, tak este budem laborovat a uvidim. Rozmyslal som aj o nahradeni nejakou aktivnou tubou (myslim ze vsetko bude lepsie nez henten papierak fiatacky, xixi).

Kedtak sa ozvem ak ho ozaj nebudem chciet.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Hele neser ty moj, ten podla teba papirak hra nahodou celkom fajn :P
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

majki píše:Hele neser ty moj, ten podla teba papirak hra nahodou celkom fajn :P
Co ja viem, neviem ake mas ostatne repro, ale teda moje zadne repra ten papierak tak nejak nechavaju v zabudnuti. Akoze pohodka, ale vazne ked tomu upravim basy na ekvalizeri a pridam tak do 1/2 vykonu (a to mam obycajne radio JVC g632 4x50w) tak by si mal pocut ten subac co robi chudak :D Preto pisem ze by bolo treba mu trochu regulovat zosilnenie na nizsiu uroven. Inak by bol ako doplnok fajn, take mierne lightove osviezenie hlbok nie je na skodu.
Ked som mal origo Blau tak som ten problem nemal, ale zase to JVC hra oproti nemu o hodne krajsie.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

No akoze ja sa priznam, ze vzhladom k tomu, ze som auto prevzal vcera, bol som na skoleniu, nakupit a vecer som este balil veci na vikend, tak som akorat na tom novom Pioneere vyskusal radio a CDcka, ale s nastavenim som si este nehral, na to bude cas bud pri cakaniu na benzinke, alebo o vikende, cize mozno tiez dojdem k inemu zaveru, ale s blaupunktom (tym, co som tam mal), ten subik a vobec celkovy hudobny prejav, byl velmi dobry (jasneee, nemoze sa rovnat s nejakymi profi zostavami, ktore si clovek namontuje do auta, beriem to len akoze v meritku toho, co sa do aut dava)
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

majki píše:No akoze ja sa priznam, ze vzhladom k tomu, ze som auto prevzal vcera, bol som na skoleniu, nakupit a vecer som este balil veci na vikend, tak som akorat na tom novom Pioneere vyskusal radio a CDcka, ale s nastavenim som si este nehral, na to bude cas bud pri cakaniu na benzinke, alebo o vikende, cize mozno tiez dojdem k inemu zaveru, ale s blaupunktom (tym, co som tam mal), ten subik a vobec celkovy hudobny prejav, byl velmi dobry (jasneee, nemoze sa rovnat s nejakymi profi zostavami, ktore si clovek namontuje do auta, beriem to len akoze v meritku toho, co sa do aut dava)
Jasne blau na tom nebol az tak zle, ale ziadny zazrak, neviem aky si mal ty, ja som mal ten s elektronicky ovladanou kazetou. Mozno ze tie s CD alebo CD/MP3 su lepsie.
A co mas v zadu za repro? Pokial by si tam mal tie 10cm originaly, tak by som sa necudoval ze sa tesis z originalneho subaca.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

Hej, hej, vsetko original, aj ked lavy zadny mi chrci, ma dojebkane konektory ci ako sa nazyvaju ty dva pripajane dratky :lol: .
Ja som tam mal ten CD s Navi a changerom.
Inac, aj ked som si s Pioneerom este nehral, tak aj ten hraje velmi dobre, zatial chybaju hlbsie stredy, ale to je myslim len otazka nastavenia EQ.
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

majki píše:Hej, hej, vsetko original, aj ked lavy zadny mi chrci, ma dojebkane konektory ci ako sa nazyvaju ty dva pripajane dratky :lol: .
Ja som tam mal ten CD s Navi a changerom.
Inac, aj ked som si s Pioneerom este nehral, tak aj ten hraje velmi dobre, zatial chybaju hlbsie stredy, ale to je myslim len otazka nastavenia EQ.
Jaaaaaj, tak potom uz sa necudujem ze si chvalis subacik, ten je nevyhnutnym doplnkom tych malych repracikov tam v rohoch. Ja ich tam mam tie repraciky tiez, ale odpojene a pripojene su tam Magnaty na plate (furt zabudnem co je to za typ, ale su to take 20cm 3-pasmace) tak to je kusocek iny zvuk nez tie 10cm seriofky a tudiz papierovy subacik uz je nimi dost utlacany :)
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
majki
Všeználek
Příspěvky: 1021
Registrován: 02 dub 2007, 16:08
Bydliště: Praha / Karvina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majki »

No tak hej, no, ale ja nemam peniazky na to, aby som tolko investoval, radsej investujem do domacej AV techniky, pretoze ked si zratam cas straveny v aute (tyzdne cca. 10hodin) a cas straveny doma, tak to mam...no proste kazdemu je to jasne :wink: ... zatial mi to dostacuje, ale ako som vravil, zadny minimalne lavy budem muset vymenit, tak neviem neviem...mozno mi pak subacik tiez nebude dostatocny :lol:
Mazda2 1.3 TE '08 :D
History: Punto mk2a 1.2 16v Sporting / Punto mk2b 1.2 8v Active / Mazda 626 2.2 12v limo GD US '88
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

majki píše:No tak hej, no, ale ja nemam peniazky na to, aby som tolko investoval, radsej investujem do domacej AV techniky, pretoze ked si zratam cas straveny v aute (tyzdne cca. 10hodin) a cas straveny doma, tak to mam...no proste kazdemu je to jasne :wink: ... zatial mi to dostacuje, ale ako som vravil, zadny minimalne lavy budem muset vymenit, tak neviem neviem...mozno mi pak subacik tiez nebude dostatocny :lol:
Ani ja nemam chut do toho investovat, vzdy sa snazim vytazit za co najmenej penazi vela muziky. Aj radio som kupil v podstate len kvoli prehravaniu MP3 a USB, inak by som hral na blaupunkte. Tie repra vzadu som tam mal ked som auto kupil.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Majki ak chces, pomozem ti nastavit krivky Q-Factor toho Pioneeru.. som sa s tym jebkal pekne dlho, pokial som nastavil mne pozadovanu kvalitu vystupu. Inak, akonahle som vymenil seriove repra, tak som to musel menit.. momentalne to mam nastavene fasa.. len radio niekedy moc basuje co by nemuselo :D

Ygzo, nedohodneme sa? :D Inak, to JVC fakt nema vystup na subik? Ved je to vyssia trieda od JVC...
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Majki ak chces, pomozem ti nastavit krivky Q-Factor toho Pioneeru.. som sa s tym jebkal pekne dlho, pokial som nastavil mne pozadovanu kvalitu vystupu. Inak, akonahle som vymenil seriove repra, tak som to musel menit.. momentalne to mam nastavene fasa.. len radio niekedy moc basuje co by nemuselo :D

Ygzo, nedohodneme sa? :D Inak, to JVC fakt nema vystup na subik? Ved je to vyssia trieda od JVC...
Zatial ho nepredavam, ale akonahle budem uz "spokojnejsi" s kvalitou mojej aparaturky a nebude mi tam ten subik treba, tak ti ho mozem posunut. Ale ako som spominal, radio mam dva dni, nemal som cas sa s tym vyhrat zatial, tak konecny verdikt este nemam.

A to radio ma len dva cinche pre linkovy vystup, extra pre subik nema.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
FANDAK
Znalec
Příspěvky: 826
Registrován: 17 led 2007, 20:29
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FANDAK »

Slyšel jsem že ten origo subwofer v PUNTECH 2 hraje docela dobře na jeho umístění a rozměry.
A výhoda jeho je největší v tom že nezabírá kufr auta. :wink:
FANDAKUV FIJÁTEK--> STILO MULTIWAGON 1,9 JTD 8v <--115hp r.v.:11/2003
MANŽELKY FIJÁTEK------------->PUNTO I S 1,1 8v <-------------55hp r.v.:04/1996
Odpovědět

Zpět na „Punto - autohifi“