Výměna oleje v aut. převodovce FIAT FREEMONT

Moderátor: peta.smolik

mojebejby
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2012, 22:52

Re: Výměna oleje v aut. převodovce FIAT FREEMONT

Příspěvek od mojebejby »

Prajsler 1 píše: 07 lis 2023, 11:52 To je na každým kdo si jak zvolí výměnu oleje v automatu jestli po 50tis nebo 80tis km.Ja osobně lidem doporučuji výměnu po 50tis km a zvlášť u převodovky 62TE co má Freemont tady má čistota oleje hodně velký vliv na ventilový blok co se týče řazení atd...Ale říkám je to na každým jak si to kdo zvolí a čemu věří....
Zdravím a děkuji za potvrzení...auto po dva roky jezdilo dle majitele moc málo, ale olej nechám vyměnit preventivně a i když řadí jak má a nevydává žádné zvuky. Snad jí tím ulehčím od nečistot a špatného oleje a tím jí prodloužím život. Škoda že jste tak daleko stavil bych se na výměnu u Vás.
ještě jednou díky za reakci až bude hotovo napíšu sem kolik to vše stálo atd.
Reklama
 

Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Výměna oleje v aut. převodovce FIAT FREEMONT

Příspěvek od Prajsler 1 »

V pohodě určitě tomu neublížíš spíš naopak.Dej pak vědět jak to dopadlo..
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
mojebejby
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2012, 22:52

Re: Výměna oleje v aut. převodovce FIAT FREEMONT

Příspěvek od mojebejby »

Prajsler 1 píše: 08 lis 2023, 14:45 V pohodě určitě tomu neublížíš spíš naopak.Dej pak vědět jak to dopadlo..
Pěkný večer všem, tak že výměna oleje u firmy APP servis, Praha 4. Objednán servis ve středu přes web. Dnes tedy v pátek výběr z několika časů olej Ravenol ATF+4 + filtr cena 9.800kč, výměna v rozvodovce olej Ravena 75W140LS=1.398Kč + diferencialu v zadu olej stejný cena 1.104Kč za práci 3.000,-Kč celkem 15.302Kč za 3 hodiny hotovo. Dle mechanika olej černý jak bota ( ale prý z těchto převodovek bývá). Zatím vše OK nikde nic neteče a auto řadí....nezjistil jsem změnu.. tak snad jsem převodovce prodloužil život. :wink:
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Výměna oleje v aut. převodovce FIAT FREEMONT

Příspěvek od Prajsler 1 »

Nechci nikomu kazit radost ale v rozvovodovce ti olej měnit na autě nemohli vyměnit protože na autě to vyměnit nejde.Jedine museli rozvodovku vytáhnout z auta ven a na stole ten olej vyměnit co nic ve zlém pochybuji že to za 3 hodiny ztihly.Ano automat a zadní diferenciál to není problém ale v rozvodovce ti na autě 100% olej vyměnit nemohli.Vim to z vlastní zkušenosti protože jsem si na svém Freemontu měnil olej v rozvodovce a musel jsem ji z auta vytáhnout a na stole vylít a nalít.Nic proti nikomu jen tvrdím vlastní zkušenosti....
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Výměna oleje v aut. převodovce FIAT FREEMONT

Příspěvek od tatko Tom »

Laická otázka - "na autě to vyměnit nejde" - ani nejakou odsávačkou?
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
Prajsler 1
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 05 pro 2020, 10:35

Re: Výměna oleje v aut. převodovce FIAT FREEMONT

Příspěvek od Prajsler 1 »

Na autě to vyměnit nejde nedostaneš se tam ani odsávačkou a pokud by ses tam dostal tak vytahnes úplné minimum.Autorizak tvrdí doživotní náplň protože to na autě nevymeni.
Servis a opravy automatických převodovek,Opravy variatoru,nahradni díly a hydromenice, oleje a kapaliny. www.prevodovkyautomat.cz Tel. +420608675576.
Odpovědět

Zpět na „Freemont“