Zimni pneu

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Tomisek7
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 črc 2008, 10:04
Bydliště: Vysočina

Re: DUNLOP Wintersport 3D

Příspěvek od Tomisek7 »

stillo píše:Ja pouzivam DUNLOP Wintersport 3D 185/65 (model 2007, tusim nastupca vzoru M3).
Hluk velmi nizky. Bzdia na mokrej ceste (pri 0C) velmi dobre. Na snehu som este nemal moznost skusat (globalne oteplenie aj v Polsku ;-)
Mám úplně stejné, spokojenost maximální...
Na Puntu 1,2 8v máme barum polaris2, ale to je děs. Připadám si, že na kluzkém povrchu jezdím s trochu zataženou ruční brzdou...
Stříbrná JTD 110, 2001, zatmavená okna, sportovní nárazníky v barvě
Reklama
 

Kik
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 pro 2008, 20:45
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Kik »

Já jezdim na Dvojkách Polariskách už léta ( Peugeot 205, Renault Megane Scenic a teď Mlok) a nikdy jsem neměl žádnej problém, ono je to taky o stylu jízdy ... když to klouže, nejedu jak magor, protože to klouže... žeano ... :lol:
Stříbrný Šrek 1,6 16V r.v. 1999

Obrázek
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

Kik píše:Já jezdim na Dvojkách Polariskách už léta ( Peugeot 205, Renault Megane Scenic a teď Mlok) a nikdy jsem neměl žádnej problém, ono je to taky o stylu jízdy ... když to klouže, nejedu jak magor, protože to klouže... žeano ... :lol:
Pol2 jsou zimní pneu, takže v zimě jistě poslouží a asi nejsou vyloženě špatné, spíš jde o to, že se za stejné peníze nebo o něco málo více se dají pořídit lepší kousky.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
andreapipo
Fiaťák
Příspěvky: 182
Registrován: 11 úno 2009, 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od andreapipo »

Mám na kolech gumy označené M + S, vím co to značení znamená, ale zároveň jsem si přečetl, že se takto značí i celoroční pneu. Jak poznám zda mám zimní nebo celoroční pneu. :?: Děkuji.
/F/I/A/T/ Multipla 1.6 100 16V, r. v. 2001
Šťastnou cestu!
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

andreapipo píše:Mám na kolech gumy označené M + S, vím co to značení znamená, ale zároveň jsem si přečetl, že se takto značí i celoroční pneu. Jak poznám zda mám zimní nebo celoroční pneu. :?: Děkuji.
M+S = Mud and Snow (bláto a sníh), označují se takto zimní pneu, zimní pneu může také označovat symbol vločky (to je novější značení) nebo oboje (i MS i vločka).

Celoroční pneu mají označení pro zimní, protože musí jako zimní fungovat. Celoroční v podstatě vychází ze zimní pneu s tím, že se snaží různými metodami dosáhnout toho, aby slušně fungovaly i v létě. Jestli je tvoje pneu zimní nebo celoroční, poznáš jen podle toho, že se podíváš na stránky výrobce nebo dodavatele (nebo nějakýho e-shopu) a podle označení to dohledáš. Ale celoroční je primárně zimní a právě proto má označení jako zimní, což je důležité, protože se s ní smí vjet tam, kde jsou předepsané zimní pneu.
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Tomisek7
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 17 črc 2008, 10:04
Bydliště: Vysočina

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Tomisek7 »

Kik píše:Já jezdim na Dvojkách Polariskách už léta ( Peugeot 205, Renault Megane Scenic a teď Mlok) a nikdy jsem neměl žádnej problém, ono je to taky o stylu jízdy ... když to klouže, nejedu jak magor, protože to klouže... žeano ... :lol:

Ono, když to klouže nejezdím jako magor. Jde o trakci. Když potřebuju vyjet z garáže a s mulťou jedu jako král, Punto se nahoru prostě nevyškrábe. Testoval jsem i favorita na kleberech, ten jel taky bez problémů.... Ale určitě jsou i ty polarisy lepší, než letní, že. Naprosto souhlasím, že za cenu polarisů je možno mít podstatně lepší pneu :wink:
Stříbrná JTD 110, 2001, zatmavená okna, sportovní nárazníky v barvě
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

Tak jsem na nadcházející zimu objednal objednal nové papuče: Kumho KH21, našel jsem na ně test celoročních pneu v německém Autobildu http://global.hankooktire.com/Tech/h730_test_8.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; , kde dopadly velice dobře a v jednom e-shopu jsem narazil na opravdu vynikající cenu: http://www.pneu-central.cz/kumho-kh21-1 ... i/d-74423/" onclick="window.open(this.href);return false;

Goodyear 4Seaons už na mě byly dost drahý (1975Kč/ks) a Barum Quartaris zase moc nový a nevyzkoušený (navíc se v tom testu usadily až za Kumhama)

Tak doufám, že budu spokojen. A při tom svým hledání na netu jsem narazil na výbornou stránku, kde lidé můžou přidávat vlastní hodnocení pneumatik: http://www.tyretest.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Komu nedělá problém aspoň jednoduchá angličtina, může tam najít uživatelské zkušenosti snad na každou pneumatiku, která existuje. Doporučuji zkouknout sebevražedné kousky typu Wanli :lol:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Petr1968 »

Wanli je dobré na topení
Uživatelský avatar
Mark L.
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 215
Registrován: 15 lis 2006, 10:59
Bydliště: Zastávka u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Mark L. »

Koupil jsem MPlu se zimnima Kingstar (made in China). Je to opravdu strasny. Jakmile je malicko mokro, tak to strasne, ale opravdu strasne klouze. Dokonce i na suchu, kdyz je v zatacce pisek tak jsem najednou o pul metra smerem do protismeru. Kdyz to srovnam s Michelinama co mam ted tak varuju vsechny kdo by chteli takto setrit na nepravych mistech a chteli si koupit super levne cinske pneu.
Tipo 1.4 T-Jet LPG kombi (2017)
F127 0.9 (1975), Sport 1.05 70HP (1980), 1.05 50HP (1977)
Ex: Multipla 1.9 JTD 115k (12/2002)
Ex: Punto I. 1.2 8V 60SX (1995)
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Petr1968 »

To jsi ovšem objevil Ameriku :lol: V jedněch testech jim chyběla stupnice na zhodnocení . Pro spořivé Debica,nebo Barum. Ale nikdy Wanli,Fortuna a jiné . Vedle těchto sraček je Barum Polaris 2 superhyper guma.
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

Když se dobře hledá, dají se najít i top pneušky za celkem lidovou cenu, ale chce to pořádně gůglit. Ty "moje" Kumha za 1310 je super cena, jinde minimálně o 300 víc (doufám, že v tom není žádnej háček :roll: ). Ještě jsem se koukal na Hankooky H730, který v tom Autobildu skončily druhý, ty se dají sehnat tak od 1650 výš...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Petr1968 »

Z Číny mám od Ťamana baterku na 12 diod. Nekup to za 29kč+3AAA baterky. Svítí stejně jak za 200. Ale pneumatika drží auto na cestě :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

Petr1968 píše:Z Číny mám od Ťamana baterku na 12 diod. Nekup to za 29kč+3AAA baterky. Svítí stejně jak za 200. Ale pneumatika drží auto na cestě :mrgreen: :mrgreen:
S tím souhlas, však já bych si nějakýho číňana taky na auto neobul...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni pneu

Příspěvek od kubiii »

kubiii píše:Když se dobře hledá, dají se najít i top pneušky za celkem lidovou cenu, ale chce to pořádně gůglit. Ty "moje" Kumha za 1310 je super cena, jinde minimálně o 300 víc (doufám, že v tom není žádnej háček :roll: ). Ještě jsem se koukal na Hankooky H730, který v tom Autobildu skončily druhý, ty se dají sehnat tak od 1650 výš...
HE HE, tak je v tom háček: Dobry den, pneumatiky, ktere jste si objednal (4 ks Kumho KH21 195/60 R15 88H celoroční) bohuzel nemame skladem a jsou nedostupne do konce roku 2009 i u naseho dodavatele.

Proto bohuzel musim vasi objednavku stornovat.

Dopr... :twisted:
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Zimni pneu

Příspěvek od Petr1968 »

Tož je budeš mít na jaro né? :lol: :lol: :lol: Co hledáš za rozměr?
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“